Organizatorzy Pyrkonu 2015 potwierdzili niedawno, że jednym z zaproszonych gości, którzy w kwietniu pojawią się w Poznaniu będzie Dmitry Glukhovsky, autor znakomitej powieści postapokaliptycznej Metro 2033. A to dopiero początek informacji, jakie dla Was mamy.

 Pyrkon, Star Wars, Gwiezdne Wojny

Program i inni goście

Na stronie internetowej Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2015 już mamy dostępną zapowiedź programu. Oprócz wspomnianego Dimtry’a Glukhovsky’go do Poznania przyjedzie wielu zagranicznych gości między innymi Ted Chiang (Piekło to nieobecność Boga), Joe Haldeman (Wieczna wojna) czy Kevin Hearne (Kroniki Żelaznego Druida) – blok literacki. Inne znane nazwiska to John Kovalic (pisarz i rysownik, ilustrator Munchkina), Martin Gooch (reżyser, Search for Simon), Chris Achilleos (ilustrator, malarz i grafik koncepcyjny).

Pyrkon, komiksy 3D, Biblioteka UAM

 

Coś dla graczy

Fani Bloku Gier Elektronicznych będą mogli spotkać się między innymi z Grzegorzem Mazurem (This War of Mine) oraz Aleksandrą Torą (słynną polską cosplayarką).

 Pyrkon, gry planszowe

 

Stali bywalcy

Wśród zaproszonych znajdują się również coroczni bywalcy Pyrkonu: Maja Lidia Kossakowska, Andrzej Pilipiuk, Jarosław Grzędowicz. Pełna lista nazwisk dostępna jest tutaj.

 

Prelekcje na jeszcze wyższym poziomie

Organizatorzy festiwalu postanowili również wzbogacić tegoroczny program prelekcji i zaprosili wiele znanych osobistości, które swoją pracą, czy to naukową, czy też zawodową lub hobbystyczną, propagują fantastykę i popkulturę w szerokim gronie odbiorców. Wśród nich znajdują się między innymi wykładowcy z zaprzyjaźnionych uczelni, twórcy gier oraz publicyści.

Pyrkon, robot, nowoczesna technologia, najmłodsi, dzieci 

 

Współpraca z firmami

Współpracę z Pyrkonem podjęły również liczne firmy, między innymi Cenega, Techland, Gamedot (branża gier komputerowych) czy BuddaPlay (aranżacja wnętrz pod rozrywkę).

 

O czym warto pamiętać?

  • Festiwal Fantastyki Pyrkon jest obecnie największą tego typu imprezą w Polsce i jedną z większych w Europie. Odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 24-26 kwietnia.
  • Przedsprzedaż biletów dostępna jest na stronie www.pyrkon.pl.
  • Zapowiedź programu można znaleźć tutaj.

 

Więcej informacji pojawi się już wkrótce.

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook