Premierowy odcinek 7 sezonu wywołał wiele kontrowersji i niemałą burzę w Internecie. AMC otrzymało wiele skarg odnośnie zaserwowanej widzom przemocy w odcinku.

lu

 

Przypomnijmy: w pierwszym odcinku 7 sezonu Negan za pomocą kija bejsbolowego rozwalił głowy dwóch ulubionych przez widzów postaci – Glenn’a oraz Abrahama. Czaszki zostały doszczętnie zmasakrowane, a wszystko ze szczegółami pokazane widzom. Po emisji odcinka spora część fanów oraz krytyków była wręcz oburzona co wpłynęło na złagodzenie kolejnych odcinków The Walking Dead. Gale Anne Hurd w tym tygodniu potwierdziła stanowisko producentów.

Mogliśmy zareagować na głosy dotyczące poziomu przemocy w serialu.  Podjęliśmy decyzję o załagodzeniu odcinków, nad którymi jeszcze pracowaliśmy, z dalszego ciągu sezonu. Ten serial to nie porno tortur. Bardzo uważamy, żeby nie przekroczyć granicy.

Efekty tego złagodzenia mieliśmy nieprzyjemność zobaczyć już w finale półsezonu kiedy to trzy postacie pożegnały się ze światem żywych. O ile ze śmierci Spencera i Olivii nic nie zostało wycięte, o tyle śmierć Fat Joey’a została już mocno złagodzona. Uznano, że akcja ze Spencerem to będzie wystarczająco dużo jak na jeden odcinek.

Wielu z Was zapewne zapyta jaka przyszłość czeka serial, który wśród obecnie panujących trendów jest jednym z najgrzeczniejszych seriali? Nie uświadczymy w nim ani nagości ani wulgarnego języka (wszyscy nad tym ubolewamy z powodu Negana), a teraz także przemoc zostanie ograniczona do minimum. Czy AMC planuje dać coś w zamian czy będą tylko zabierać?

Angel

Ojciec założyciel, pomysłodawca i administrator Strefy. Odpowiedzialny za aspekty techniczne, kontrolę jakości i czuwanie nad wszystkim co wpływa na stronę (czasem musi nawet odprawić obrzędy odganiające deszcz). Prowadzi Strefowy Fanpejdż na Facebook’u. Czasem skrobnie jakiegoś niusa odnośnie serialu. Często i gęsto spoileruje na forum.

Prywatnie miłośnik żeglarstwa, podróży i filmów (zombie/post-apo/katastroficzne).
Podobno nie lubi seriali.

More Posts - Website

Follow Me:
Facebook