Błędy i różne wpadki w produkcjach kinowych i telewizyjnych to nic nowego. Zdarzały się i nadal będą się przytrafiać. Pojawia się tylko pytanie, czy to tak do końca jest złe? Ciężko zliczyć ile osób może śledzić z wypiekami na twarzy kolejne dzieła, starając się odnaleźć wpadki i błędy, o których mogliby napisać.

fakes00

Do najczęstszych pomyłek ekip filmowych należą wędrujące po ciele znamiona, pieprzyki czy rany (m.in. Władca Pierścieni: Dwie wieże – reż. Peter Jackson). Takie sytuacje nie ominęły największych produkcji: w Gladiatorze Ridley’a Scotta widz może dostrzec zamontowaną do jednego z rydwanów butlę ze sprężonym gazem, w Troji Wolfganga Petersena na niebie za Achillesem (Brad Pitt) można dostrzec lecący samolot, a w filmie Ter­mi­na­tor: Bunt ma­szyn samolot Cessna, którym uciekają John Connor i Kate Brewster, w zależności od sceny zmienia swój numer boczny.

Błędów nie uniknęli również twórcy serii The Walking Dead, których nie omieszkali z pełną premedytacją wytknąć użytkownicy Internetu. Poniżej prezentujemy Wam serię zdjęć wraz z opisami nielogicznych sytuacji, jakie możemy w serialu zobaczyć.

 

fakes02

Gubernator patrzy przez celownik broni pustym oczodołem.

 

fakes03

Trafia w głowę za pierwszym razem, aby przez kolejne 10 minut nie móc trafić nikogo innego.

 

fakes04

Podczas apokalipsy zombie facet cały czas nosi perfekcyjnie nawoskowane wąsy.

 

 fakes05

Glen naprawił skorodowane części wykorzystując tylko śrubokręt.

 

fakes06

Człowiek z jedną nogą ma być kierowcą na wypadek, gdyby „coś poszło nie tak”.

 

 fakes07

Rick jest zamknięty w opancerzonym czołgu i nawet nie próbuje go odpalić.

 

 fakes08

Znalezienie więzienia położonego w pobliżu obozu zajęło bohaterom 8 miesięcy.

 

fakes09

Gdy narasta konflikt, Rick spogląda w kamerę swym świdrującym wzrokiem.

 

fakes10

Gdy uciekający czas jest bezcenny koniecznie należy zrobić dramatyczną pauzę.

 

fakes11

Silny wystarczająco, aby powalić ważącą 550 kg krowę. (1) / Silny wystarczająco, aby przyszpilić i wypatroszyć dorosłego i zdrowego mężczyznę. (2) / Nie dość silny, aby przytrzymać małe, chorowite dziecko. (3)

 

fakes12

Chcesz przetrwać apokalipsę zombie? (1) / Wybierz Hyundai’a Tuscona 2013. Wytrzymuje bez uszkodzeń co najmniej 3 sezony albo zwrot pieniędzy. (2)

 

fakes13

To dobrze, że Hyundai zawsze jest w idealnym stanie.

 

fakes14

Andrea nie widzi problemu w zabiciu dzieciaka, który potencjalnie mógłby zagrozić grupie. Ma problemy z zabiciem mężczyzny zbierającego armię, aby zniszczyć grupę.

 

I na koniec coś z przymrużeniem oka:

fakes15

Wiesz Glen, najlepsze w końcu świata jest to, że już nigdy nie musisz patrzeć na drogę w czasie jazdy. (1) / Wiem, Rick, drogi są puste i tylko kretyn mógłby się rozbić. (2)

Źródło: hugelol.com

 

Internauci w szczególności nie mogli sobie darować złośliwości związanych product placement – zwłaszcza odnośnie Hyundai’a. Mieli również uwagi odnośnie „sztuczek filmowych”.

Zgadzacie się z powyższymi przykładami? A może wcale nie uważacie tego za błędy? Może sami znaleźliście jakieś wpadki? Koniecznie podzielcie się tym w komentarzach.

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook