Colt Detective Special

Colt Detective Special

 

Colt Detective Special – rewolwer amerykański dwuoporowy o krótkiej lufie. Stosowany głównie przez detektywów policyjnych. Broń jest mała, łatwo się mieści, a amunicja do niej pasująca to  .38 Special. Broń ta została zdobyta przez Daryla, który znalazł ją przy zwłokach w namiocie podczas przeszukiwania lasu(S2E01 „What Lies Ahead”).

 

What Lies Ahead

Daryl

 

Daryl później dał ten rewolwer Lori podczas poszukiwań Sophii (S2E01 „What Lies Ahead”).  Z tego powodu Andrea okazuje swoją wściekłość, bo z powodu jej chęci samobójczych z poprzedniego sezonu nie pozwalano jej nosić broni. Lori nie mogła znieść jej spojrzeń ani obwiniania Ricka o zaginięcie Sophii, dlatego porozmawiała o tym z grupą dając rewolwer Andrei. Po jakimś czasie Andrea zwróciła go ponownie do rąk Lori.

 

Daryl Colt Detective Special

Lori DarylWhatLiesAhead

Andrea

 Lori Andrea

 

Lori podczas wypadku samochodowego miała przy sobie ten rewolwer i dzięki temu udało jej się przeżyć i zabić atakujące ją zombie (S2E09 „Triggerfinger”).

 

Lori

Lori Colt Detective Special

 

 

Na początku 3 sezonu tej broni używała także Lori, głównie w trakcie oczyszczania więzienia z zombie w odcinkach „Seed” i „Killer Within”.

 

Seed

KillerWithin

Killer Within

Lori Grimes

 

Broń potem przejęła Beth Greene. Na zdjęciach poniżej możemy zauważyć Beth, która nosi rewolwer przy sobie (zdjęcia z odcinków „The Suicide King” i „Welcome To The Tombs”).

 

Beth

Welcome To The Tombs

 

Beth korzystała z broni w epizodzie 10 „Home” podczas ataku Gubernatora oraz w 13 odcinku „Arrow On The Doorpost”, gdy podczas bójki Merla z Glennem, chcąc przerwać kłótnię wystrzeliła z broni.

 

Home

Beth Greene

Jealouss

Redaktorka Strefy. Odpowiedzialna za przegląd i aktualizację broni, pojazdów i fabuły komiksu „Żywe trupy”. Na stronie publikuje także newsy oraz sprawdza teksty pozostałych redaktorów.

Prywatnie pasjonuje się filmami i kocha kino. Najlepszym obejrzanym filmem 2013 roku jest Żyć Wasilija Sigariewa.

Ulubioną postacią w serialu jest Michonne. Żadnego serialu nie obejrzała w całości poza „The Walking Dead”.

Filmwebowy profil.

 


„Opposition all around feedin’ off your soul, trying hard to swallow up your hope”

More Posts