Colt Python

Colt Python

 

Colt Python z lufą 6″ amerykański rewolwer, który w serialu należał do Ricka. Tej broni używał już od pierwszego odcinka i z niej zabił małą dziewczynkę, której chciał początkowo pomóc. Sytuacja miała miejsce w odcinku „Days Gone Bye”, gdy Rick po zapoznaniu się z obecną sytuacją był w drodze do Atlanty w poszukiwaniu swojej rodziny.

 

 Epizod1

 

Broń ta ukazuje się także wcześniej w scenie pościgu policjantów (w tym Ricka celującego z Colta Pythona) za przestępcami. To właśnie podczas tej akcji policji Rick został postrzelony i znalazł się w śpiączce w czasie, gdy znany mu świat przestał istnieć.

 

RickShane

 

 

Ta broń towarzyszyła Rickowi w bardzo wielu ważnych momentach jego życia w świecie zombie. Kariera Colta Pythona w 1 sezonie:

Odcinek 1. Rick udaje się razem z Morganem i jego synem do Departamentu Policji, w celu uzyskania potrzebnej broni. Zauważa za płotem zombie, po czym przypomina sobie, że to jego kolega z pracy, Leon Basset, którego nigdy nie lubił. Po czym efektownie strzela mu w głowę, unicestwiając tym samym zombie, jakim stał się Leon.

 

Police

 

Odcinek 1. Rick zauważa tę zombie-kobietę tuż po wyjściu ze szpitala co go szokuje i wprowadza w ogromne zdezorientowanie. Było to pierwsze zombie z jakim miał styczność. Rozkładające się, pokawałkowane zwłoki, po jego powrocie w tamto miejsce, przemieszczały się bardzo powoli, centymetr po centymetrze. Rick postanowił skrócić los tej kobiety, mówiąc przed strzałem: „Przykro mi, że Cię to spotkało”. Historia tej kobiety imieniem Hannah została przedstawiona w sezonie 1 Webisodes w reżyserii Grega Nicotero.

 

Hannah

 

Odcinek 1. Rick po pojawieniu się w Atlancie napotyka na swojej drodze ogromną hordę zombie. Nie udaje mu się wyjść bez szwanku, traci w tej scenie torbę z bronią oraz konia, na którym dojechał do miasta. Otoczony przez szwendaczy chowa się pod czołgiem i widząc, że nie ma wyjścia z tej sytuacji, celuje Coltem Pythonem w swoją głowę. W ostatniej chwili zauważa otwarty właz czołgu, co ratuje mu życie. Po zamknięciu się w środku zauważa przebudzającego się zombie siedzącego obok niego, po czym strzela do niego z tej samej broni.

 

Atlanta

 

W czołgu

  
 
Odcinek 4. Vatos. Na zdjęciu grupa podczas wyprawy do Atlanty w celu uratowania uwięzionego tam wcześniej przez nich Merla, brata Daryla. Rick w ręku z Coltem Pythonem.

 

AtlantaGroup

 

Odcinek 5. Wildfire. Rick próbuje za pomocą broni zapanować nad agresją Daryla w stosunku do zarażonego Jima. Sytuacja miała miejsce gdy grupa zauważyła u Jima ugryzienie i zaczęły odbywać się dyskusje co z nim zrobić. Część osób, w tym Daryl opowiedziała się za zabiciem zarażonego kolegi. 

 

Daryl

 

 

Zastosowanie broni Colt Python w 2 sezonie:

 

Odcinek 7. Pretty Much Dead Already. Jedną z ważniejszych i bardziej przełomowych scen 2 sezonu The Walking Dead był wątek ze stodołą, w której Hershel Greene trzymał mnóstwo zombie. Mało tego, dodatkowo ich dokarmiał, przekonany, że to wciąż ludzie, którzy są po prostu chorzy. Po zaginięciu Sophii i szukaniu jej przez wiele dni, grupa straciła już nadzieje na jej odnalezienie. Gdy Shane zauważył, jak Rick i Hershel prowadzą uwięzione „nowe” zombie do stodoły, wpadł we wściekłość, rozdał wszystkim bron i otworzył stodołę. Tą sceną zmusił wszystkich do zabicia niechcianych szwendaczy, ale też uświadomił Hershelowi, że to nie są już ludzie. Scena była dramatyczna i przejmująca, ponieważ w stodole znajdowała się m.in. żona Hershela, ale nikt nie spodziewał się, że na samym końcu ujrzymy przemienioną w zombie Sophię. Scena była bardzo wymowna, a zakończył ją strzał w głowę dziewczynki wykonany przez Ricka z jego broni.

 BarnRick GrimesColtPython

 

Broń została użyta przez niego również w odcinku 8. Podczas gdy Rick i Glenn udali się do pobliskiego baru w celu uratowania Hershela i sprowadzenia go do domu, trafili na grupę mężczyzn, którzy zainteresowani byli tym, co posiadał Rick i jego grupa. Nie dał on jednak za wygraną i postanowił kilkoma strzałami skutecznie pozbyć się przeciwników.

 

Nebraska

 

W odcinku 10. Rick i Shane udali się poza okolice farmy w celu pozostawienia Randalla z daleka od ich grupy. Podczas tej sytuacji doszło do kłótni i bójki pomiędzy nimi, przez co narazili się na atak dość dużej grupy zombie. Życie Rickowi uratowały ostatnie strzały z Colta Pythona.

 

Zombie

 

Randall

 

 

Colt Python w 3 sezonie:

Odcinek 2. Sick. Rick z tej broni celował do więźniów, którzy uwięzieni byli przez wiele miesięcy w jednej z części więzienia. Chciał zabić z tej broni Axela i Oscara nie mając pewności, czy byliby oni dobrymi kompanami, czy zagrożeniem dla jego rodziny.

 

Axel

 RickOscar

 

Odcinek 4. Killer Within. Sytuacja w odcinku była dość napięta i skomplikowana. Jeden z więźniów, któremu udało się uciec, w akcie zemsty wpuścił do bezpiecznej części więzienia zombie oraz włączył alarm. Początkowo Rick celował do Oscara i Axela będąc pewnym, że to oni są zagrożeniem. Po realnej ocenie sytuacji i znalezieniu generatora grupa odkryła, że sprawcą tych działań był Andrew. Wtedy broń znalazła się w rękach Oscara, który zabijając go okazał lojalność wobec Ricka.

 Oscar

OscarColt

Oscar_ColtPython

 

Odcinek 5. Say The Word. Rick po śmierci Lori udaje się do części więzienia, w której zginęła. Chce odnaleźć jej ciało, ale na miejscu zauważa tylko ślady krwi i najedzonego zombie. Zabija go ze swojej broni pogrążony w rozpaczy.

 

Rick

 RickGrimes

 

Odcinek 7. When The Dead Come Knocking. Do więzienia przybywa ranna i wyczerpana Michonne, której pomagają Rick i Carl. Rick za pomocą Colta Pythona osłania Michonne i nieprzytomną zabiera do środka.

 

ColtPythonRick

Michonne

RickMich

 

Odcinek 8. Made To Suffer. Rick w tym odcinku mierzy do Michonne, której grupa nie ufa i nie rozumie jej postępowania. Rick odbiera jej broń i wtedy pozwala pójść z nimi.

 

Woodbury

 

Odcinek 9. The Suicide King. W tym odcinku po uwolnieniu Daryla, dołącza się do niego i Ricka Merle. Nie podoba się to reszcie grupy, która została przez niego zaatakowana i sprzeciwia się jego obecności. Michonne nawet jest skłonna do zabicia Merla, który na rozkaz Gubernatora miał się jej pozbyć. Rick uspokaja Michonne każąc jej odłożyć miecz, a rozgadanego Merla „ucisza” uderzając go rewolwerem. 

 

The Suicide King

TheSuicideKing

Merle

S03E09

 

Odcinek 10. Home. Podczas zaatakowania więzienia ze strony Gubernatora i jego ludzi Rick przebywał poza jego ogrodzeniem. Nie tylko atakowany przez ludzi, ale i zombie próbował ratować się Coltem Pythonem, w którym jednak zabrakło amunicji. Ostatecznie z pomocą przyszli mu bracia Dixonowie.

 

Home

S03E10 Home

 

Odcinek 12. Clear. Rick posługuje się Coltem Pythonem także w tym epizodzie podczas wyprawy z Michonne i Carlem do Departamentu Policji w celu uzyskania broni. Broń przydaje się, gdy utknęli w samochodzie otoczeni przez zombie.

 

Clear

S03E12

 

W dalszej części odcinka grupa trafia do Cynthiany, gdzie ma miejsce spotkanie z Morganem, który początkowo jest zamaskowany i niebezpieczny. Rick broni się strzelając ze swojej broni.

 

Rick and Carl

S03E12 Clear

Clear

 

Rick Colt Python Clear

Morgan Jones

Morgan Clear

 

Odcinek 13. Arrow On The Doorpost. Podczas zaplanowanego spotkania Ricka z Gubernatorem, szeryf pozostaje nieufny w stosunku do Blake’a i początkowo nie spuszcza wycelowanego w niego rewolweru.

 

Rick with gun

Rick Grimes

ColtPython

Rick_ Gubernator

Arrow on the Doorpost

Arrow_on_the_Doorpost

ArrowOnTheDoorpost

 

Odcinek 16. Welcome To The Tombs. Po nieudanej próbie zaatakowania więzienia i wycofaniu się oddziału Gubernatora, Rick, Daryl i Michonne udali się za nimi. Po drodze napotkali na ocalałą Karen, której jako jedynej udało się przeżyć strzały Gubernatora oddane w kierunku jego ludzi.

 

Welcome To The Tombs

WelcomeToTheTombs

 

Docierając do Woodbury, grupa odnajduje Andreę w ciężkim stanie i odkrywa, że została zarażona. Andrea postanowiła sama się zabić, w tym celu Rick dał jej swój rewolwer.

 

S03E16

S03E16 Welcome To The Tombs

Andrea_Colt Python

Colt Python

Andrea and Michonne

Jealouss

Redaktorka Strefy. Odpowiedzialna za przegląd i aktualizację broni, pojazdów i fabuły komiksu „Żywe trupy”. Na stronie publikuje także newsy oraz sprawdza teksty pozostałych redaktorów.

Prywatnie pasjonuje się filmami i kocha kino. Najlepszym obejrzanym filmem 2013 roku jest Żyć Wasilija Sigariewa.

Ulubioną postacią w serialu jest Michonne. Żadnego serialu nie obejrzała w całości poza „The Walking Dead”.

Filmwebowy profil.

 


„Opposition all around feedin’ off your soul, trying hard to swallow up your hope”

More Posts