Glock 17

Glock 17

 

Glock 17 – pistolet produkcji austriackiej cechujący się prostą, ale wytrzymałą konstrukcją, można strzelać nim nawet pod wodą. Jest to broń Safe Action, czyli bezpiecznego użytku – posiada potrójne automatyczne zabezpieczenie wewnętrzne. Broń w serialu pojawia się bardzo często i jest użytkowana przez wielu ocalałych.

 

Sezon 1.

Odcinek 1. Days Gone Bye. Pojawia się po raz pierwszy w scenie pościgu, w której korzysta z niej jeden z policjantów.

 

Days Gone Bye

The Walking Dead Glock 17

 

Odcinek 6. TS-19. Później broń jest w posiadaniu Shane’a, który ma ją przy sobie podczas przebywania w obozie. Używa jej podczas ucieczki ze szpitala na początku wybuchu epidemii – w serialu zostaje to ukazane w odcinku „TS-19” oraz podczas ucieczki przed wybuchem budynku CDC.  

 

Shane TS-19

Shane

TS-19

 

 

Sezon 2.

Odcinek 1. What Lies Ahead. Broń widzimy w scenie, gdy Andrea obserwuje, jak Shane rozkłada i czyści broń. Później po zatrzymaniu się na autostradzie, Andrea postanawia sama dokończyć złożenie pistoletu. W tym czasie zauważa z okna campera otaczającą ją całą masę zombie. Chowając się przed jednym z nich, któremu udało się wejść do środka, próbuje złożyć broń, ale jedna z części wypada na podłogę zwabiając hałasem szwendacza.

 

What Lies Ahead

AndreaGlock17

Andrea What Lies Ahead

 

Odcinek 3. Save The Last One. Podczas wyprawy Shane’a i Otisa po medyczne zaopatrzenie tą bronią posługuje się Shane w obronie przed zombie, a także raniąc Otisa i pozostawiając go samego otoczonego przez zombie.

 

Save The Last One

Shane Otis

 

Odcinek 6. Secrets. Podczas nauki strzelania z broni celuje Jimmy pod okiem T-Doga, który później przejmuje broń.

 

Jimmy

Jimmy Secrets

Jimmy, T-Dog, Shane

T-Dog

 

W tym samym odcinku Andrea i Shane wybierają się do położonego niedaleko osiedla w celu przeszukania domów i odnalezienia Sophii. Ich poszukiwania zostają przerwane przez nadchodzącą grupę zombie – wówczas Shane korzysta z Glocka 17 (S02E06).

 

ShaneSecrets

Andrea Shane

Glock17

 

Odcinek 7. Pretty Much Dead Already. Broń ta sprawdziła się także podczas strzelania do zombie wychodzących ze stodoły, którą wcześniej otworzył Shane i rozdając grupie broń zmusił ich do zabicia szwendaczy. Sam posługiwał się wtedy Glockiem 17. Chwilę wcześniej postrzelił też kilkakrotnie zombie, które Hershel trzymał na uwięzi, żeby udowodnić mu, że to nie są już ludzie, którym można pomóc.

 

Episode 7

Shane_barn

S02E07

Shane The Walking Dead

Shane Pretty Much Dead Already

 

Z broni korzysta w tej samej scenie również T-Dog.

 

T-Dog

 

Odcinek 10. 18 Miles out. Rick korzysta z tej broni, gdy uciekają razem z Shanem i Randallem z miejsca, w którym mieli go pozostawić, ale to im się nie udało, bo doszło między Shanem i Rickiem do kłótni i zostali zaatakowani przez zombie.

 

18 Miles Out

 

Odcinek 11. Judge, Jury, Executioner. Za pomocą Glocka Shane zabiera ze sobą więzionego Randalla w celu zabicia go bez wiedzy całej grupy.  Tym samym prowokuje też trudną, ale rozgrywającą sytuację między nim a Rickiem w kolejnym odcinku.

 

Randall and Shane

 

Odcinek 12. Better Angels. W tym epizodzie dochodzi do kłótni między Rickiem i Shanem. Podczas niej Shane celuje do Ricka z tego pistoletu. To scena przełomowa i kończąca konflikt dwójki przyjaciół. 

 

 Better Angels_Shane

Shane

Better Angels

 

Odcinek 13. Beside The Dying Fire. Odcinek finałowy 2 sezonu, w którym grupa ucieka z farmy – Rick korzysta z Glocka próbując się wydostać i ochronić przed zombie. W późniejszej scenie na autostradzie, gdy Rick, Hershel i Carl czekają na pozostałych możemy zauważyć w ręce Ricka tę samą broń.

 

Rick

Beside The Dying Fire

 

Sezon 3. 

Odcinek 1. Seed. Broń ta używana jest także w 3 sezonie. Na początku tego sezonu Rick pojawia się w pierwszej scenie z Glockiem 17 wyposażonym w tłumik podczas przeszukiwania jednego z opuszczonych domów.

 

RickGlock17

Rick_Glock17

Seed

 

Rick używa tego pistoletu także podczas oczyszczania więzienia (S03E01 „Seed”).

 

Seed_Rick

Seed Rick

 

Rick_Prison

 

Odcinek 8. Made To Suffer. W czasie odbicia Maggie i Glenna z Woodbury Rick grozi tym pistoletem jednemu z ocalałych w Woodbury, aby wyjawił mu miejsce pobytu przyjaciół. Po ucieczce z Woodbury broń jest w rękach Glenna.

 

Made To Suffer_Rick

Made To Suffer

S03E08

Jealouss

Redaktorka Strefy. Odpowiedzialna za przegląd i aktualizację broni, pojazdów i fabuły komiksu „Żywe trupy”. Na stronie publikuje także newsy oraz sprawdza teksty pozostałych redaktorów.

Prywatnie pasjonuje się filmami i kocha kino. Najlepszym obejrzanym filmem 2013 roku jest Żyć Wasilija Sigariewa.

Ulubioną postacią w serialu jest Michonne. Żadnego serialu nie obejrzała w całości poza „The Walking Dead”.

Filmwebowy profil.

 


„Opposition all around feedin’ off your soul, trying hard to swallow up your hope”

More Posts