Katana

Katana

 

Broń, którą w serialu posługuje się Michonne. Bohaterka pierwszy raz pojawia się na ekranie w odcinku 13 „Beside The Dying Fire” sezonu 2 prezentując nam swoje umiejętności posługiwania się tym mieczem. Wprowadzenie tej postaci do stałej obsady serialu było dość tajemnicze i zaskakujące – osoba z mieczem, kapturem na głowie i dwoma zombie-niewolnikami na łańcuchach ratuje wykończoną Andreę przed zombie.

 

1

 

3 sezon dla Michonne to rozwinięcie jej postaci przez wiele scen, w których odgrywała znaczącą rolę. Widzimy ją po raz drugi już w pierwszym odcinku 3 sezonu. W „Seed” Michonne wyrusza na poszukiwanie leków dla ciężko chorej Andrei, po czym obie udają się w dalszą podróż w poszukiwaniu bezpiecznej przystani. Między 2 a 3 sezonem minęła cała zima, której niestety nie mogliśmy zobaczyć, ale w tym czasie wyraźnie Michonne i Andrea zdążyły się ze sobą zaprzyjaźnić – pojawia się tylko jedna retrospekcja na ten temat w odcinku

 

3 45 67 8

 

„Walk With Me” – w tym odcinku Michonne i Andrea zauważają wypadek helikoptera i postanawiają się udać na miejsce jego upadku. W tym samym czasie dociera tam Gubernator ze swoją armią – dziewczyny ukrywają się w lesie. Michonne korzystając z katany, którą ma cały czas przy sobie ścina głowy swoim niewolnikom, którzy zaczynają za bardzo hałasować i skupiać swoją uwagę. Po kilku chwilach jednak jednemu z jego armii udaje się je złapać – wtedy Michonne próbuje obronić się za pomocą miecza, ale to nie wystarcza.

 

10 1112 13

 

„Say The Word” – w tym odcinku Michonne przebywając w Woodbury postanawia odzyskać swoją katanę. Dla zachowania bezpieczeństwa Gubernator pozbawił ją i Andreę jakiejkolwiek broni. Michonne udaje się wkraść do jego gabinetu i zabrać broń. W późniejszych ujęciach odkrywa miejsce, w którym Gubernator przetrzymuje szwendaczy. Michonne wyciąga katanę i po kolei zaczyna ich zabijać. W wyniku tego czynu dochodzi między nią a Gubernatorem do rozmowy – początkowo broń leży po stronie Blake’a, ale Michonne sprytnie mu ją odbiera i przykłada do gardła. Po wszystkim Michonne opuszcza Woodbury sama – mimo przyjaźni Andrea zostaje w miasteczku.

 

15 16 18 19 20 21 22 24  262829 3031 3233 34

 

„Hounded” – Michonne po opuszczeniu Woodbury doskonale wie, że Gubernator pośle ludzi jej tropem w celu zabicia jej. Michonne za pomocą swojego miecza ułożyła z ciał szwendaczy słowo „Go Back” mające ich ostrzec przed nią samą. Michonne przygotowana na wrogów, którzy nie wystraszyli się ostrzeżenia, atakuje ich pierwsza i zabija dwójkę z nich. W późniejszej scenie musi zmierzyć się nie tylko z wrogami, ale też z zombie. Jednemu z nich nacina brzuch, z którego wszystkie wnętrzności ją pokrywają. Dzięki temu staje się ona niewidzialna dla kolejnych napotkanych zombie. Michonne będąc świadkiem, jak Merle porywa Maggie i Glenna udaje się do więzienia.

 

36  37 38  39 40  4142  4344 4546 47

 

„When The Dead Come Knocking”- Michonne pojawia się w grupie Ricka w więzieniu. Rick razem z Carlem ratują jej życie, a ona wyjawia dokąd Merle zabrał Glenna i Maggie. Grupa od razu decyduje się wyruszyć do Woodbury. Po drodze napotykają dużą ilości zombie, ale znajdują schronienie w opszuczonej chacie. Jednak tam pojawia się niebezpieczny pustelnik, którego Michonne zabija kataną.

 

49 5051 5253 5455 5657 58

 

„Made To Suffer” – w tym odcinku grupa dociera do Woodbury i udaje im się uratować Maggie i Glenna. Michonne w tym czasie chce zemścić się na Gubernatorze za to, że chciał ją zabić. Czekając na niego w jego gabinecie odkrywa więzioną Penny-zombie i na jego oczach ją zabija. Później dochodzi między nimi do walki, a zdarzenie widzi Andrea celująca do Michonne. Po całym zdarzeniu Michonne powraca do grupy, która jej nie ufa przez nagłe zniknięcie, a Rick zabiera jej miecz.

 

60 6162 63 64  65 66  67 68  69

 

„The Suicide King” – po akcji w Woodbury do grupy nie powrócił Daryl, ale Rickowi i Maggie udało się go uratować. Wraz z nim do czekających Glenna i Michonne przybył Merle. Michonne niezadowolona z jego obecności wymierza w jego stronę swój miecz.

 

Episode 9  S03E09

 

„Home” – po ataku Gubernatora i wpuszczeniu zombie do więzienia, Michonne za pomocą katany stara się oczyścić i wyeliminować szwendaczy.

 

 Michonne Home

 

„Clear” – podczas wyprawy Michonne, Ricka i Carla do Cynthiany napotykają na swojej drodze zombie. Gdy Michonne i Carl udają się do King County, gdzie Carl chce zdobyć ostatnie zdjęcie rodzinne muszą walczyć i wydostać się na zewnątrz budynku – Michonne swoim mieczem ratuje życie chłopcu i sobie.

 

3.12 ClearS03E12 S03E12 ClearCarl and Michonne 12

 

„This Sorrowful Life” – odcinek, w którym Merle porywa Michonne w celu wydania jej w ręce Gubernatora. Na początku zwabia ją do oczyszczania więzienia i wykorzystując jej nieuwagę, uderza ją. Po drodze widzimy, jak Merle posługuje się kataną zabijając napotkane zombie. Po rozmowie Merle postanawia wypuścić Michonne i daje jej miecz. Sam natomiast udaje się na miejsce pobytu Gubernatora. Powracająca Michonne napotyka Daryla szukającego brata i wraca do grupy do więzienia.

 

15 S03E15Michonne Merle and MichonneMerle Merle DixonKatana Michonne and MerleThis Sorrowful Life ZombieMichonne Episode 15 Michonne zombie

 

„Welcome To The Tombs” – w finałowym odcinku Michonne posługuje się swoją bronią podczas dotarcia z Rickiem i Darylem na miejsce rzezi jakiej dokonał Gubernator na swoich ludziach.

 

Michonne and Rick FinałEpisode 16 S03E163.16 Michonne

Jealouss

Redaktorka Strefy. Odpowiedzialna za przegląd i aktualizację broni, pojazdów i fabuły komiksu „Żywe trupy”. Na stronie publikuje także newsy oraz sprawdza teksty pozostałych redaktorów.

Prywatnie pasjonuje się filmami i kocha kino. Najlepszym obejrzanym filmem 2013 roku jest Żyć Wasilija Sigariewa.

Ulubioną postacią w serialu jest Michonne. Żadnego serialu nie obejrzała w całości poza „The Walking Dead”.

Filmwebowy profil.

 


„Opposition all around feedin’ off your soul, trying hard to swallow up your hope”

More Posts