M4A1

M4A1

 

Sezon 1.

M4A1 – to amerykański karabinek szturmowy  mogący strzelać seriami o dowolnej długości. W serialu po wybuchu epidemii M4A1 używali żołnierze zabijając zainfekowanych ludzi w szpitalu, co działo się na oczach Shane’a. Ten motyw ukazany zostaje w odcinku 6 pierwszego sezonu „TS-19” jako przywołanie przez niego wcześniejszych wydarzeń.

 HospitalShane

Days Gone Bye

 

Taką samą bronią powitał Ricka i jego grupę doktor Edwin Jenner w Centrum Chorób Zakaźnych. Można ją też zauważyć rozrzuconą wokół CDC podczas ucieczki bohaterów przed wybuchem, najprawdopodobniej porzuconą przez walczących tam wcześniej żołnierzy.

 JennerM4A1

 

Sezon 3.

Odcinek 1. Seed. Broń ta pojawia się także w trzecim sezonie- początkowo używa jej Hershel w czasie oczyszczania więzienia w pierwszym odcinku.

 HershelPrison

 

Odcinek 3. Walk With Me. Broń ta służyła też po przeciwnej stronie – oddziałowi Gubernatora strzegącego Woodbury, gdzie użytkowana była również przez Merla. Broń wykorzystywana była także przez jednego z amerykańskich żołnierzy, których zaatakował gubernator.

 MerleWoodbury

Merle

Crowley Soldiers

 

Odcinek 8. Made To Suffer. Pod koniec pierwszej połowy trzeciego sezonu broń tego rodzaju wykorzystał Rick w trakcie najazdu na Woodbury w celu odbicia Maggie i Glenna z rąk Gubernatora.

 

RickWoodbury

 

Odcinek 9. The Suicide King. Z tej broni na początku odcinka oddaje strzał Maggie wycelowany w zombie na arenie, na której walczyli ze sobą Merle i Daryl. Później kolejnym strzałem zabiła Haley. Po wydostaniu się z Woodbury i uratowaniu Daryla broń widzimy w rękach Ricka.

 

Maggie

The Suicide King

 

Odcinek 10. Home. Podczas niespodziewanego ataku Gubernatora na Woodbury Rick przebywa poza więzieniem z powodu własnych urojonych wizji. Nieprzygotowany na atak miał przy sobie M4A1, ale nie miał zbyt dużo amunicji. Na zdjęciach poniżej widzimy go starającego się uchylić od strzałów oraz w początkowych scenach odcinka.

 

 M4A1

Episode 10

Rick Hershel

Rick

Rick M4A1

Rick Grimes

M4A1

Home

 

W tym samym odcinku z broni korzysta również Maggie, której udało się szybko zebrać broń i wspomóc zaatakowaną grupę.

 

Maggie Home

Episode 10 Home

Episode 10

Home

 

Odcinek 11. I Ain’t A Judas. W tym odcinku broń mają przy sobie Rick i Michonne podczas, gdy Andrea przybywa do więzienia. Przygotowani na kolejny atak ze strony Gubernatora nie przyjmują Andrei pozytywnie i nie wykazują zaufania w stosunku do niej.

 

I Ain't A Judas

Episode 11

S03E11

Michonne

Andrea and Michonne

 

Odcinek 13. Arrow On The Doorpost. Ten epizod w większości rozgrywał się wokół zaplanowanego spotkania Ricka z Gubernatorem, na które szeryf udał się w towarzystwie Daryla i Hershela uzbrojonego w M4A1.

 

Arrow On The Doorpost

Hershel

Episode 13

Hershel M4A1

Episode 13 Hershel

 

Odcinek 15. This Sorrowful Life. Ten epizod poświęcony w większości sprawie Merla i to właśnie on ma przy sobie ten karabin podczas, gdy decyduje się wydać Michonne w ręce Gubernatora. Na zdjęciach poniżej możemy zobaczyć ich wędrówkę z więzienia do Woodbury, w trakcie której Dixon zmienia zdanie i sam dociera na miejsce pobytu Gubernatora planując zasadzkę.

 

ThisSorrowfulLife

Merle This Sorrowful Life

Merle

Merle Dixon

M4A1

Merle M4A1

Merle Episode 15

 

W tym samym odcinku w więzieniu widzimy w kilku ujęciach Ricka z karabinem, m. in. w scenie, w której obserwuje powracającą samotnie Michonne.

 

Rick

15

The Walking Dead Rick, Daryl

S3E15

Episode 15 ThisSorrowful Life

This Sorrowful Life

Rick M4A1

 

Odcinek 16. Welcome To The Tombs. W finałowym odcinku po ataku armii Gubernatora Rick dociera z częścią grupy do Woodbury – ma przy sobie karabin M4A1. W późniejszych ujęciach widzimy go w rękach Daryla.

 Rick

S03E16

Rick Episode 16

Episode 16 Rick

Episode 16

Daryl

Episode 16 Daryl

WelcomeToTheTombs

Jealouss

Redaktorka Strefy. Odpowiedzialna za przegląd i aktualizację broni, pojazdów i fabuły komiksu „Żywe trupy”. Na stronie publikuje także newsy oraz sprawdza teksty pozostałych redaktorów.

Prywatnie pasjonuje się filmami i kocha kino. Najlepszym obejrzanym filmem 2013 roku jest Żyć Wasilija Sigariewa.

Ulubioną postacią w serialu jest Michonne. Żadnego serialu nie obejrzała w całości poza „The Walking Dead”.

Filmwebowy profil.

 


„Opposition all around feedin’ off your soul, trying hard to swallow up your hope”

More Posts