Mossberg 590

Mossberg 590

 

Mossberg 590 – strzelba powtarzalna produkcji amerykańskiej używana głównie przez Shane’a. To jego rola zapoznaje nas z tą bronią w czasie pierwszej sceny pościgu policjantów (S01E01 „Days Gone Bye”).

 

Mossberg 590

Shane Days gone Bye

 

Za pomocą tej broni Shane ochraniał obóz, który stworzyli bohaterowie na obrzeżach Atlanty. Widzimy go z Mossbergiem w scenie, gdy zaskoczony patrzy na powrót Ricka (S01E02 „Guts”)  albo gdy kilka dni później udając się z nim na polowanie, celuje do niego z ukrycia z powodu przeciwnych zdań na temat bezpieczeństwa grupy (S01E05 „Wildfire”). 

 Shane Mossberg

Shane Mossberg 590

 

W odcinku „Tell It To The Frogs” do obozu ocalałych przedostaje się pierwszy szwendacz (jedzący jelenia). Na zdjęciu widzimy Shane z Mossbergiem.

 

S01E02_hat001

 

Z tej broni Shane mierzył do dr Jennera w CDC, gdy nie chciał on wypuścić ocalałych na zewnątrz. Doktor zamknął grupę Ricka razem ze sobą w środku budynku, po czym nie miał już wpływu na otwarcie zewnętrznych drzwi – tak zaprogramowany był system, aby w takich sytuacjach nastąpiła całkowita dekontaminacja budynku. Shane postanowił bronią zmusić Jennera do zmiany decyzji i wypuszczenia ich na wolność. Chwilę później tę broń widzimy w rękach Ricka, który obezwładnił i odebrał przyjacielowi broń powstrzymując go od zabicia doktora (S01E06 „TS-19”).

 Jenner, Rick and Shane

Rick CDC

TS-19

 

W drugim sezonie Shane używał tej broni praktycznie w każdej wyprawie. Głównym wątkiem było poszukiwanie Sophii i tym samym Mossberg 590 towarzyszył mu w tych poszukiwaniach; w trakcie scen odbywających się w lesie, w pobliskim kościele, gdzie grupę przywiodło bicie dzwonów czy też na autostradzie.

 S02E01

What Lies Ahead

vlcsnap-2013-02-12-22h51m24s118

What Lies Ahead

Grupa The Walking Dead

The Walking Dead Shane and Carl

Chupacabra

 

W czasie jednej ze scen Rick, Carl i Shane udają się do lasu w poszukiwaniu Sophii. Napotykają na swojej drodze jelenia, do którego Shane zaczyna automatycznie celować. Jego strzałowi zapobiegł Rick widzący, że chłopiec chce się zbliżyć do zwierzęcia. Potem nastąpił postrzał Carla przez Otisa. Broń widzimy po postrzale syna Ricka, jak Shane rozgląda się wokół szukając zagrożenia i osoby, która oddała strzał. Później broń widoczna jest w scenie, w której Shane pogania Otisa w trakcie drogi do farmy (S02E02 „Bloodletting”).

 Ricka Shane TWD

Po postrzale Carla

Rick, Carl, Shane, Otis

 

Broń została użyta również w scenie, gdy Shane wybrał się z Otisem po zaopatrzenie medyczne potrzebne do zoperowania Carla. Możemy zobaczyć wówczas celne strzały oddane z Mossberga w kierunku szwendaczy oraz do Otisa (S02E03 „Save The Last One”).

 The Walking Dead - Shane

WD2030984

Shane

Shane Zombie

 

Po śmierci Shane’a z tej broni korzystał Glenn w scenie finałowej 2 sezonu podczas ataku zombie na farmę.

 

Beside The Dying Fire

Glenn

 

W trzecim sezonie z tej broni korzystał między innymi Oscar w scenie odbicia Glenna i Maggie z obozu Gubernatora.

 

When The Dead Come Knocking

Made To Suffer

S03E08

Jealouss

Redaktorka Strefy. Odpowiedzialna za przegląd i aktualizację broni, pojazdów i fabuły komiksu „Żywe trupy”. Na stronie publikuje także newsy oraz sprawdza teksty pozostałych redaktorów.

Prywatnie pasjonuje się filmami i kocha kino. Najlepszym obejrzanym filmem 2013 roku jest Żyć Wasilija Sigariewa.

Ulubioną postacią w serialu jest Michonne. Żadnego serialu nie obejrzała w całości poza „The Walking Dead”.

Filmwebowy profil.

 


„Opposition all around feedin’ off your soul, trying hard to swallow up your hope”

More Posts