Resident Evil

Na kolejną, pełnoprawną odsłonę serii Resident Evil będziemy musieli najwyraźniej jeszcze trochę poczekać. Na otarcie łez tęsknoty, Japończycy przygotowują za to odświeżoną wersję pierwszej części swojej hitowej serii. Produkcja bazować będzie na pierwotnym remaku RE z konsoli Nintendo Gamecube z 2002. Zostanie przede wszystkim dopieszczona audiowizualnie.

 

Zmiany pozwolą na rozgrywkę w 1080p (jedynie na PC oraz konsolach nowej generacji – XOne, PS4) oraz w różnych proporcjach ekranu (4:3, 16:9). Wybierzemy także sposób sterowania naszą postacią padem – za pomocą analoga lub krzyżaka. Pod spodem znajdziecie krótki materiał serwisu Eurogamer, w którym możecie zobaczyć screeny z nadchodzącego remaku.

 

 

 

Pierwsza odsłona serii Resident Evil z 1996 roku opowiadała o początkach rozwoju wirusa T, stworzonego przez złowrogą korporację Umbrella. Głównymi bohaterami produkcji są członkowie oddziału specjalnego S.T.A.R.S – Chris Redfield i Jill Valentine (gracz może wcielić się w jednego z wymienionych bohaterów), mający za zadanie zbadać sytuację dziwnych napaści w górskim miasteczku Raccoon. Szybko okazuje się, że grasujące na ludzi potwory wylegają z tajemniczej posiadłości. 

 

Resident Evil przeżyje swoją trzecią (a nawet czwartą jeśli liczyć wersję z 2008 roku na Nintendo Wii) młodość w dystrybucji cyfrowej na PC oraz konsole PS3, PS4, X360, Xone już na początku 2015 roku.

Larone

Na Strefie zajmuje się głównie newsami, artykułami i recenzjami odcinków serialu TWD. W przeszłości udzielał się amatorsko w paru innych projektach. Kiedy najdzie go ochota, bawi się w krytyka filmowego (choć chyba podchodzi do kina zbyt optymistycznie). Poza Strefą: gorliwy widz serialowy, niestety nigdy nie zobaczył do końca Miasteczka Twin Peaks. Choć za popcornem nie przepada, gdyby mógł, większą część życia przesiedziałby w kinie. Dlaczego pisze na Strefie? Bo lubi :)

More Posts