The-Walking-Dead-Wallpaper-HD-24

       AMC doskonale wie jak podgrzewać atmosferę wokół ich flagowego już tytułu, którym stało się „The Walking Dead„. Seria ta w niespełna trzy lata zawładnęła sercami widzów i opanowała wszelkie rankingi popularności, plasując się na samym szczycie najlepszych seriali, które obecnie produkowane są dla biznesu telewizyjnego. Nic więc dziwnego, że stacja poszła za ciosem i na fali hype’u wokół uniwersum Roberta Kirkmana zapowiedziała we wrześniu ubiegłego roku kolejny produkt sygnowany marką „Żywe Trupy„, którym ma być spin-off zapowiedziany na 2015 rok. Po  praktycznie 6 miesiącach redakcja Strefy The Walking Dead w tym jednym zbiorczym artykule postanowiła zebrać dla Was wszystkie informacje jakie zostały w tej sprawie przedstawione opinii publicznej.

       Do dnia dzisiejszego ludzie z otoczenia AMC nie zdradzili zbyt wiele. Gale Anne Hurd powiedziała, iż praca nad spin-offem jest w bardzo wczesnym stadium rozwojowym. Z tego też względu nie należy oczekiwać w nadchodzącej przyszłości wielu konkretów. Najprawdopodobniej pierwsze takowe mogą pojawić się podczas tegorocznego konwentu w San Diego, tudzież dopiero we wczesnych miesiącach roku następnego, ponieważ wtedy rozpoczyna się zarówno proces tworzenia scenariusza, jak i castingi do głównych, drugoplanowych i pobocznych ról. Tak skwitowała tą sprawę producentka:

Hurd: „Na dzień dzisiejszy jesteśmy maksymalnie skoncentrowani na „The Walking Dead”. Wolimy podejść do tego na spokojnie i poprawnie niż na szybkiego.”

       Producentem wykonawczym najnowszego serialu został każdemu znany twórca komiksu Robert Kirkman. Oprócz tego będzie on pełnił rolę twórcy scenariusza poszczególnych odcinków. W trzonie producenckim towarzyszyć będą mu również David Alpert oraz wspomniana wyżej Gale Anne Hurd. Oczywiście wszelkie zmiany w tej materii nadal są prawdopodobne, niemniej jednak nie zanosi się na to aby odsunięto od podejmowania decyzji persony, które stały się gwarantem sukcesu serii. Ostatnio gruchnęła także wiadomość, iż do grupy tej doszedł Dave Erickson odpowiedzialny za takie tytuły jak „Synowie Anarchii” czy „Low Winters Sun”. Posada showrunnera natomiast nadal nie została obsadzona co może być wynikiem pozwu złożonego przez Franka Darabonta, który domaga się swoich udziałów w produkcie AMC. Wśród jego roszczeń figuruje spin-off.

       Fabuła najnowszego serialu nie została niestety dokładnie zarysowana. Praca nad podstawowym „The Walking Dead” jest tak intensywna, iż twórcy nie znaleźli czasu by przysiąść do swojego kolejnego projektu. Fanom zapodano jedynie szczątkowe informacje, które zaprezentowano w sposób następujący:

Kirkman: „Będzie to bez cienia wątpliwości osadzone w świecie „The Walking Dead”, niemniej dostaniemy tutaj nowe miejsca oraz nową obsadę wraz z całkowicie innym tego charakterem.”

„Będzie to definitywnie inna lokacja z całkowicie innymi ludźmi więc automatycznie zaczniemy zwiedzać inny „kąt” świata „The Walking Dead”. Zaznaczam także, iż akcja nie zostanie osadzona w Georgii. Ważnym jest dla nas, aby serial ten funkcjonował samodzielnie. Spin-off musi być warty stworzenia. Jest to rzeczą nad którą pracujemy niezwykle ciężko; uważamy że jesteśmy w stanie wprowadzić to w życie. Według mnie najlepszą sytuacją jest to kiedy oglądasz spin-off i mówisz: „WOW, to jest naprawdę świetne show”.”

       Uwadze mediów nie uciekła również sprawa znanej nam obsady, która przewinęła się przed TWD vol 1. Robert Kirkman zapytany czy aktorzy ci mogą pojawić się w spin-offie odpowiedział:

„Jest to rzecz o której niewiele możemy powiedzieć i w którą nie możemy się na dzień dzisiejszy zagłębiać. Jest zdecydowanie za wcześnie by prowadzić o tym dyskusję”.

Można zatem wysnuć wniosek, iż AMC nie powiedziało tak, ale nie powiedziało również nie. Wśród fanów panują spekulacje, że jednak jakaś znana twarz przewinie się w najnowszym serialu. Ciekawe tylko która?

       To tyle jeśli chodzi o sprawę „companion series” dla „The Walking Dead„. Niewiele tego jest, niemniej uznałem iż warto o tym wspomnieć ponieważ wiele osób pyta się jak to wszystko wygląda. Jedno jednak jest pewne, jakieś kroki już poczyniono więc przybliżamy się małymi krokami do premiery kolejnego produktu z uniwersum TWD.

 

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts