Pyrkon 2014 już za tydzień, więc postanowiliśmy Wam zaprezentować kilka z wielu interesujących punktów programu tegorocznego Festiwalu. Podczas trzech dni święta fanów fantastyki uczestnicy będą mieli okazję poznać m.in. tajniki przetrwania apokalipsy oraz dowiedzieć się co zrobić żeby nie dać się pożreć krwiożerczym zombie.

Jedna z prelekcji podczas Pyrkonu 2013

Wszyscy chętni do zagłębienia się w ten pełen niebezpieczeństw świat będą mogli wziąć udział w szeregu prelekcji o tematyce zombie oraz porozmawiać z fachowcami od post-apokaliptycznego survivalu. Na tegorocznej edycji Pyrkonu będzie można znaleźć wioskę post-apo z prawdziwego zdarzenia.  

Wioska post-apo to miejsce gdzie uczestnicy będą mogli sprawdzić z jakiej krypty pochodzą, zagrać w post-apokaliptyczne kalambury, zobaczyć jak wygląda świątynia post-apo oraz rzucić okiem na szpital i bazar. Jeżeli jesteś osobą, która nigdy nie miała styczności z post-apokaliptycznym światem to z pewnością ludzie z takich bractw jak Zakon Świętego Płomienia, Bohema czy Kawaleria Berg udzielą Ci wszystkich informacji, które musisz wiedzieć aby skutecznie bronić się przed zombie oraz żeby przetrwać na pustkowiu gdzie brakuje wszystkiego.

Jeżeli interesują Was polskie konwenty w klimacie post-apo to będziecie mieli możliwość posłuchać, co mają do powiedzenia o nich weterani oraz zobaczyć, co działo się na poprzednich edycjach.

Fanów filmów post-apokaliptycznych z pewnością ucieszy fakt, że na Pyrkonowej arenie odbędzie się turniej Polish Jugger League. Nie wiecie co to Jugger? Przyjdźcie i się przekonajcie!

Pyrkon 2014 odbywa się w przedostatni weekend marca

Oprócz wyżej wymienionych atrakcji czeka Was jeszcze wiele innych, a wszystkie znajdziecie na Festiwalu Fantastyki Pyrkon, który odbędzie się już 21-23 marca w Poznaniu.

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook