Escape Dead Island

Zapowiedź gry Escape Dead Island była dla wielu sporym zaskoczeniem. Kolejną niespodzianką jest informacja, że produkcja pojawi się w sklepach jeszcze pod koniec tego roku. Gra, wykorzystująca stworzone przez Techland uniwersum, połączy fabuły pierwszej i drugiej części oryginalnego cyklu. Być może wyjaśni także w jaki sposób wirus-zombie dostał się na tereny stanu Kalifornia, gdzie osadzona została akcja Dead Island 2. 

 

 

 

Escape Dead Island to przygodowa gra akcji TPP, która połączy w sobie elementy skradankowe, zręcznościowe, survivalowe i przygodowe. Główny bohater – Cliff Caro to rozpieszczony młodzieniaszek zdecydowany nakręcić reportaż o grasującym po rajskim archipelagu wirusie zombie. Cliff kradnie jacht rodziców i wraz z przyjaciółmi wyrusza na objętą kwarantanną wyspę – Narapele, niedaleko znanej z pierwszej części Banoi. Jak szybko udaje mu się przekonać, życie dziennikarza na „martwej wyspie zombie” nie służy zdrowiu psychicznemu, dlatego przekleństwem bohatera staną się straszne wizje i halucynacje. 

Trzeba przyznać, że tworzona przez studio Fatshark gra wygląda naprawdę ładnie. Swój urok zawdzięcza przede wszystkim plastycznej, komiksowej stylistyce. Razem ze świeżą rozgrywką połączoną z halucynacjami bohatera, może stanowić całkiem ciekawe doświadczenie. Jak informuje Deep Silver, czyli wydawca tytułu, złożenie zamówienia przedpremierowego pozwoli na uzyskanie dostępu do bety Dead Island 2. 

W Escape Dead Island zagramy już 21 listopada tego roku na PC, X360 i PS3. 

 

Larone

Na Strefie zajmuje się głównie newsami, artykułami i recenzjami odcinków serialu TWD. W przeszłości udzielał się amatorsko w paru innych projektach. Kiedy najdzie go ochota, bawi się w krytyka filmowego (choć chyba podchodzi do kina zbyt optymistycznie). Poza Strefą: gorliwy widz serialowy, niestety nigdy nie zobaczył do końca Miasteczka Twin Peaks. Choć za popcornem nie przepada, gdyby mógł, większą część życia przesiedziałby w kinie. Dlaczego pisze na Strefie? Bo lubi :)

More Posts