żywe trupy

Scott Gimple

Tuż po pierwszym sezonie z powodu „różnic poglądowych” swoje stanowisko stracił twórca Żywych Trupów Frank Darabont, a niedawno gruchnęła wieść o odejściu Glenn’a Mazzary.

AMC na początku nie komentowała obu zwolnień, dopiero później enigmatyczne wyjaśnienia o „różnicy poglądów”. W takich sytuacjach zastanawia mnie, kto jest odpowiedzialny za serial? Czy stacje telewizyjne muszą wpychać swoje brudne łapska we wszystkie aspekty produkcji? 

Po fenomenalnym pierwszym sezonie (zaledwie 6 odcinków) przyszło totalne zwiotczenie akcji (zwolnienie Darabonta) i nuda w sezonie numer dwa – nawet zakończenia poszczególnych odcinków nieco nasuwały skojarzenie z Modą na sukces. Niestety. Po dobrym rozpoczęciu sezonu trzeciego następuje kolejne zwolnienie scenarzysty, z enigmatycznym wyjaśnieniem „różnicy zdań”. Czy dochodzi już do tego, że nawet scenarzysta nie może mieć wpływu na to, jak rzeczony scenariusz będzie wyglądał?

Obawiam się, że z The Walking Dead może stać się dokładnie to samo co z Grą o tron, która po fenomenalnym i pełnym świeżości pierwszym sezonie próbowała zamęczyć nudą i wtórnością w sezonie drugim. Rotacje personalne w Żywych Trupach odbijają się echem w odcinkach i widać zauważalne zmiany stylu. Czy zawsze na lepsze? Oby.

Zwolnionego Glenn’a Mazzarę od 4 sezonu zastąpi jeden z producentów Scott Gimple (od drugiego sezonu w ekipie TWD). W sezonie 3 scenariusz napisał on do 5 odcinków, w tym do numeru 5 „Hounded”. Oficjalnie pracę jako showrunner zacznie wraz z początkiem kręcenia 4 sezonu.

Angel

Ojciec założyciel, pomysłodawca i administrator Strefy. Odpowiedzialny za aspekty techniczne, kontrolę jakości i czuwanie nad wszystkim co wpływa na stronę (czasem musi nawet odprawić obrzędy odganiające deszcz). Prowadzi Strefowy Fanpejdż na Facebook’u. Czasem skrobnie jakiegoś niusa odnośnie serialu. Często i gęsto spoileruje na forum.

Prywatnie miłośnik żeglarstwa, podróży i filmów (zombie/post-apo/katastroficzne).
Podobno nie lubi seriali.

More Posts - Website

Follow Me:
Facebook