Dolph Lundgren12 lipca 2013 roku miała miejsce światowa premiera kolejnego filmu o walce z zombie – Bitwa potępionych (Battle of the Damned). Tym razem przez zarazę opanowane zostaje jedno z azjatyckich miast, w którym rozgrywają się wydarzenia.

Metropolia zostaje odcięta przez władze od reszty świata, aby zombie nie wydostały się poza jej obręb. Bogaty biznesmen wynajmuje komandosa Maxa Gatlinga (w tej roli Dolph Lundgren) i jego ludzi, aby odnaleźli w mieście pełnym krwiożerczych bestii jego córkę, Jude (Melanie Zanetti).

Film został wyreżyserowany przez mało znanego Christophera Hattona, który napisał także scenariusz. Prócz rosłego Szweda nie uświadczymy w produkcji znanych twarzy.

Twórcy w niewielkim stopniu skupili się na samych „żywych trupach”. Z treści dowiadujemy się, że do epidemii doprowadziły korporacje farmaceutyczne, które w Azji miały idealne warunki do nieograniczonego działania. Zaobserwujemy również, że hordy nieumarłych są szybkie niczym w World War Z, chociaż nie przejawiają postawy swoistej zbiorowości, którą mogliśmy zaobserwować w ekranizacji z Bradem Pittem.

Generalnie Bitwa potępionych zupełnie nic nowego o zombie nie wnosi. Sam film jest dosyć kiepski, chociaż mnie minął dość szybko, co uznaję za duży plus. Dolph zagrał, jak zwykle mrukliwego i ociężałego (także fizycznie) zwolennika metody „najpierw bijesz, potem pytasz”.

Dla fanów gatunku pozycja do obejrzenia w celach poglądowych, gdy już nie mamy ochoty oglądać nasty raz porządnych filmów o zombie.

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook