Już za nami 3. edycja cyklu poznańskiego Dnia Darmowego Komiksu organizowanego w Bibliotece Uniwersyteckiej UAM, który odbył się w sobotę 7 maja 2016 roku. Zapraszamy do krótkiego reportażu i fotorelacji.

Dzień Darmowego Komiksu 2016 w Poznaniu - reportaż i fotorelacja

Prelekcje i inne punkty programu

Wykłady były na wysokim poziomie mimo, że Dzień Darmowego Komiksu to nie jest duża impreza, a na pewno nie może się równać z innym poznańskim wydarzeniem – Pyrkonem. Bardzo dobrym sygnałem jest fakt, że nawet niewielkie spotkania miłośników komiksu stoją na zadowalającym poziomie.

Tematyka była najróżniejsza – nie zabrakło dyskusji na temat popularnych serii od DC Comics czy Marvela, a także mangi, odbyło się spotkanie facebookowej grupy Kult Kultury Komiksu oraz prelekcje z polskimi twórcami powieści graficznej.

Tradycyjnie Biblioteka UAM udostępniła odwiedzającym swoją bardzo bogatą kolekcję komiksów w ramach „Obwoźnej Czytelni Komiksów”.

Nie zabrakło również konkursów i atrakcji dla najmłodszych.

 

Wystawy

Rasowe spotkanie miłośników komiksów nie może się obejść bez co najmniej jednej wystawy. Na tegorocznym Dniu Darmowego Komiksu naliczyliśmy dwie: Komiks japoński, bogactwo stylów, bogactwo treści, którą przygotował Wydawnictwo Hanami oraz wystawa prac Grzegorza Pawlaka.

 

Sklepy z komiksami

Wyobrażacie sobie przyjechać na imprezę dotyczącą komiksów, na której nie można ich kupić? My też nie i na szczęście organizatorzy również. Uczestnicy wydarzenia mogli nabyć ulubione powieści graficzne i gadżety z nimi związane na kilkunastu stoiskach – w tym komiksy zarówno po polsku, jak i anglojęzyczne, zeszyty, tomy, czy antologie. Dzień Darmowego Komiksu to była również idealna okazja, aby zakupić dzieła polskich twórców bezpośrednio od nich samych – na pewno każdy mógł liczyć na autograf lub wykonany od ręki rysunek w kupionym właśnie albumie.

Oczywiście nie zabrakło setek rozdawanych za darmo komiksów, głównie amerykańskich, ale również znalazło się kilka pozycji wydawanych przez Bibliotekę Uniwersytecką w Poznaniu (Darmowy Zin itd.) oraz kilku innych niezależnych wydawnictw.

 

Podsumowanie i fotorelacja

Jeśli nie byliście w tym roku na poznańskim wydarzeniu, to według nas macie czego żałować i nie wahajcie się przyjechać do stolicy Wielkopolski w przyszłym roku! Uważamy imprezę za bardzo udaną i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

 

Dzień Darmowego Komiksu 2016 w Poznaniu - liczne tłumy przybyłych do Biblioteki
Dzień Darmowego Komiksu 2016 w Poznaniu - czytelnia komiksów
Dzień Darmowego Komiksu 2016 w Poznaniu - pokonaj Jokera!
Dzień Darmowego Komiksu 2016 w Poznaniu - warsztaty origami
Dzień Darmowego Komiksu 2016 w Poznaniu - można było kupić prace bezpośrednio od autorów
Dzień Darmowego Komiksu 2016 w Poznaniu - wystawa japońskiego komiksu
Dzień Darmowego Komiksu 2016 w Poznaniu - wystawa japońskiego komiksu
Dzień Darmowego Komiksu 2016 w Poznaniu - wystawa japońskiego komiksu
Dzień Darmowego Komiksu 2016 w Poznaniu - mnóstwo komiksów do kupienia!

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook