E3

W związku z zbliżającymi się trwającymi targami E3, w ciągu ostatniego tygodnia pojawiło się nieco informacji na temat nadchodzących gier. Wśród nich jak zawsze znalazło się miejsce dla newsów dotyczących produkcji z żywymi trupami.  Dotyczą one tytułów takich jak Dead Rising 3, Dying Light czy The Last of Us, Dead Island 2, Plants vs Zombies 2, H1Z1 oraz nowo zapowiedzianej gry Hunt: Horrors of the Gilded Age. Więcej do przeczytania w rozwinięciu.

[Update 1]+  Dying Light              
+  The Last of Us Remastered 
+  Hunt: Horrors of the Gilded Age      
Resident Evil ?
[Update 2]                                                                                              
+ Dead Rising 3 (DLC)             
+ Dead Island 2 (!)
+ Plants vs Zombies (DLC)
[Update 3]+ H1Z1


 

Najciekawszym z newsów z punktu widzenia polskiego gracza jest zapewne pojawienie się nowego zwiastuna zombiaczej produkcji Techlandu – Dying Light. W nowym materiale twórcy wyraźnie nawiązują do „nowej moralności” w realiach zombie apokalipsy przedstawiając nam nowego bohatera – pozbawionego skrupułów (ciekawe czy odegra w historii jakąś ważniejszą rolę)ekscentrycznego i nastawionego na przetrwanie ocalałego. Ostatnio podobne postaci często goszczą na ekranach telewizorów/komputerów (Carver z 2 sezonu The Walking Dead?). Wygląda jednak na to, że filozoficzne i odwołujące się do ludzkiej natury wstawki będą jedynie przerywnikiem między emocjonującą walką i ucieczką które pozostaną rdzeniem produkcji (dobra fabuła oczywiście nikomu nie zaszkodzi) .

 [update 1]

W krótkim targowym materiale poświęconym Dying Light jeden z twórców gry opowiada o możliwościach głównego bohatera – zarówno w poruszaniu się, jak i walce z zastępami zombie. Podobnie jak wcześniej, najbardziej eksponowanym elementem jest wykorzystanie parkouru.

 


[update 2]

Targi przyniosły także wiadomości o nadchodzącej, drugiej części Dead Island. Ze zwiastunu produkcji można wywnioskować, że twórcy kontynuacji stworzonej przez Polaków serii, oparli się o wiele luźniejszą konwencję. Produkcja zdecydowanie zrywa z dosyć poważnym podejściem do tematu zombie zwracając uwagę gracza w stronę tworzenia wymyślnych broni do ich eliminacji. Akcja gry osadzona zostanie niedługo po wydarzeniach z poprzednich części – epidemia rozprzestrzeniła się na teren Kalifornii, która została objęta kwarantanną. Na terenie stanu pozostało jednak sporo żądnych emocji obywateli, gotowych do rozpoczęcia krwawej jatki. Jedną z ważniejszych cech gry będzie rozbudowany tryb multiplayer (do 8 graczy). 

 


 W przedtargowych informacjach potwierdzono także Dead Rising 3 w wersji na komputery osobiste. Produkcja ma pojawić się już w lecie tego roku, a z okazji jej zapowiedzenia Capcom wypuścił do sieci nowy zwiastun.

 [update 2]

Okazuje się, że oprócz pecetowej wersji fani Dead Rising 3 otrzymają w tym roku świeżutkie DLC. Dodatek, podobnie z resztą jak gra, utrzymany zostanie w dosyć szalonej stylistyce i pozwoli masakrować zombie pod postacią ulubionych bohaterów z gier Capcomu. DLC o wdzięcznym tytule „Super Ultra Dead Rising 3 Arcade Remix Hyper Edition Ex Plus Alpha”, trafiło już do dystrybucji cyfrowej w Xbox Live. Pod spodem do oglądnięcia stylizowany zwiastun w staro szkolnych klimatach ;)

 


 

 

W nowych informacjach znalazło się także miejsce dla nowego tytułu poświęconego zombiakom – mowa tu o zapowiedzianym przez Crytek Hunt: Horrors of the Gilded Age. Tytuł nastawiony będzie na współpracę czterech graczy, którzy wspólnie zapolują na powstałych z grobów nieumarłych i inne przerażające kreatury. Pojawiają się tu naturalne skojarzenia z Left for Dead, miejmy jednak nadzieję, że gra wniesie do tematu kooperacji nieco świeżości. Na uwagę zasługują realia w których osadzonych zostanie akcja – XIX wiek w połączeniu ze światem pełnym potworów z horrorów i nieumarłych. Za niepowtarzalność wrażeń w trakcie rozrywki odpowiadać będzie losowe generowanie przeciwników i lokacji.
Ruszyły już zapisy do bety produkcji, która zostanie udostępniona jeszcze w tym roku. 

[update 1]

Gra doczekała się targowego gameplayu z komentarzem twórcy. Zgodnie z zapowiedziami rozgrywce towarzyszy gęsty klimat XIX wieku (z wydaje się lekko steampunkową otoczką). Rozgrywka opiera się na współpracy 4 bohaterów, akcja obserwowana jest  z trzeciej osoby.

 

 

 


 

The_Last_Of_US_Remastered

Wśród newsów pojawiło się także co nieco informacji na temat odświeżonej wersji The Last of Us w edycji na Playstation 4, która najprawdopodobniej pojawi się przeciągu miesięcy, a nawet tygodni.

[update 1]

Odświeżona wersja The Last of Us w wersji na PS4 ukaże się 30 lipca 2014 roku. Z okazji ogłoszenia daty premiery Naugty Dog udostępniło nowy zwiastun produkcji. Edycja na PS4 oprócz poprawionej grafiki, zawierać będzie wydane do tej pory DLC (Left Behind).


 

resident evil 7(1)

Śledząc newsy z nadchodzącego E3 warto pamiętać także o 7 odsłonie serii Resident Evil, która zostanie zaprezentowana na konferencji Capcomu.

[update 1]

Niestety wbrew przedtargowym plotkom Resident Evil może zagościć na targach pod nieco inną formą niż wszyscy się spodziewali. Bardo prawdopodobne, że kolejna część nie dostanie cyferki 7 w tytule (być może okaże się kontynuacją którejś z poprzednich podserii). 

[update 2]

Niestety wygląda na to, że nic z serii Resident Evil nie zobaczymy :(

pvs2

Małe co nieco dostało się także fanom mniej angażujących produkcji. PopCap ogłosiło DLC do kontynuacji swojej flagowej serii Plants vs. Zombies 2: It´s About Time – Dark Ages Part 1. Dodatek pojawi się na platformach mobilnych (IOS, Android) i zapoczątkuje serię kolejnych, przenoszących akcję do różnych okresów historycznych.


 

[Update 3]

Ostatnia z targowych wiadomości  dotyczy produkcji MMO o tytule H1Z1. Nazwa przypomina fachowe określenie morderczego wirusa, nie trudno więc zgadnąć, że gra kręci się wokół epidemii zombie. H1Z1 założeniami i gameplayem łudząco przypomina Day Z, warto jednak zauważyć, że tytuł pozwoli graczom na zmieniającą rozgrywkę eksploatację środowiska przykładowo – wycinkę drzew w celu wybudowania sobie schronienia. Tytuł podobnie jak reszta sandboxów osadzonych w świecie zombie apokalipsy nastawiony będzie na survival – tworzenie broni i innych potrzebnych do przetrwania przedmiotów. Całość zostanie wydana na PC i PS4 oraz oparta na modelu free-to-play.


 

Targi E3 2014, odbyły się w Los Angeles w dniach 10-12 czerwca.

Larone

Na Strefie zajmuje się głównie newsami, artykułami i recenzjami odcinków serialu TWD. W przeszłości udzielał się amatorsko w paru innych projektach. Kiedy najdzie go ochota, bawi się w krytyka filmowego (choć chyba podchodzi do kina zbyt optymistycznie). Poza Strefą: gorliwy widz serialowy, niestety nigdy nie zobaczył do końca Miasteczka Twin Peaks. Choć za popcornem nie przepada, gdyby mógł, większą część życia przesiedziałby w kinie. Dlaczego pisze na Strefie? Bo lubi :)

More Posts