teaser plakat The last of us

Informacje o planach zekranizowania chwalonej gry konsolowej The Last of Us, nie były chyba wielkim zaskoczeniem. W końcu filmowości i świetnej narracji mógł pozazdrościć jej niejeden hollywoodzki blockbuster, a przez wielu ogłoszona została najlepszym tytułem 2013 roku. Pierwsze wzmianki o przeniesieniu przedstawionej w niej historii na duży ekran pojawiły się niedługo po premierze oryginału. Przez jakiś czas studio Nougty Dog, czyli twórcy gry, milczeli jednak na temat projektu. Dopiero na zorganizowanej w czasie Comic Con San Diego konferencji ujawnili trochę wiadomości na temat filmu, a także zaprezentowali jego pierwszy teaserowy plakat. Produkcja pozostaje jeszcze we wczesnej fazie, na etapie pisania scenariusza i wyboru aktorów. Prace nabierają już jednak bardziej określonego kształtu. Po konkrety zapraszam do rozwinięcia…

 

Produkcją filmowego The Last of Us zajmie się, jeden z oddziałów Sony, mianowicie Screen Games (odpowiedzialne za kinowe odsłony Resident Evil), a także należące do Sama Raimiego Ghost House Pictures. Autor Martwego zła miał początkowo objąć stanowisko reżysera, ostatecznie przedstawił jedynie własną koncepcję filmu i zdecydował na posadę producenta.  Napisanie scenariusza przypadło w udziale scenarzyście samej gry – Neilowi Druckmannowi. Według zapowiedzi, ekranizacja pozostanie w dużej mierze wierna historii znanej z pierwowzoru. Początkowo Druckmann planował zaprezentować nieco inne zakończenie historii, jednak Raimi przekonał go by zarówno początek jak i koniec pozostawić bez zmian wzglę. Niektóre fragmenty ulegną jednak pewnym modyfikacjom by piętnastogodzinna gra zmieściła się w filmowych ramach. Producenci mają nadzieję, że uda im się uchwycić rdzeń tego, co uczyniło The Last of Us tak wyjątkowe dla wszystkich fanów. Chcą także mocno skupić się na relacji między głównymi bohaterami.

Ellie i Maisie

Ellie i Maisie Williams

W trakcie tegorocznego Comic Con San Diego powiedziano także co nieco na temat ewentualnej odtwórczyni roli Ellie. W bohaterkę potencjalnie miałaby wcielić się znana z roli Aryi Stark w serialu Gra o tron siedemnastoletnia Maisie Williams. Scenarzysta przeprowadził już w tej sprawie rozmowę z młodą aktorką (ciekawe jak na podobną propozycję zareagowałaby Ellen Page, która swego czasu oskarżała Naughty Dog o wykorzystanie jej wizerunku przy tworzeniu postaci Ellie). Nie wiadomo jeszcze niczego na temat pozostałych członków obsady, w tym drugiego głównego bohatera gry – Joela. Tajemnicą pozostaje także, kto ostatecznie zasiądzie na stołku reżysera i jaką kategorię wiekową otrzyma film – gra charakteryzowała się w końcu dosyć realistycznym i brutalnym światem. Pod spodem znajdziecie zapis z panelu poświęconego ekranizacji The Last of Us, w którym udział wzięli – Neil Druckmann oraz Sam Raimi.

 

Wydaje się, że projekt trafił w ręce ludzi zaznajomionych zarówno z adaptacjami gier, kinem grozy jak i zombiakami. Choć ani Resident Evil studia Screen Gems, ani Martwe zło Sama Raimiego subtelnością nie grzeszyły to po połączeniu sił z twórcą refleksyjnej i stonowanej atmosfery oryginalnej historii – Neilem Druckmannem – możemy chyba liczyć na kawał porządnego filmu drogi z postapokaliptycznym tłem akcji . 

Joel-and-Ellie-looking

Joel i Ellie

The Last of Us to wydana na konsole gra TPP, studia Noughty Dog, której fabuła osadzona została w postapokaliptycznym świecie. Ludzkość zaatakowana została przez tajemniczy wirus, zamieniający ludzi w agresywnych zainfekowanych. Przetrwali nieliczni, a niedawne ośrodki życia pogrążyły się  zielonym gąszczu. Akcja gry toczy się 20 lat po wybuchu zarazy. Głównymi bohaterami przedstawionej historii są pamiętający jeszcze dawny świat przemytnik Joel oraz urodzona już po tragicznych wydarzeniach młoda dziewczyna Ellie. Bohater towarzyszy i opiekuje się nastolatką w jej podróży przez zniszczone Stany Zjednoczone, której celem jest obóz grupy rewolucjonistów zwanej Świetlikami.  Produkcja łączy w sobie elementy przygodowe, akcji i survival horroru. W grze, głosów i ruchów postaciom użyczyli Ashley Johnson (Ellie) oraz Troy Baker (Joel). 29 lipca odbędzie się premiera odświeżonej wersji The Last of Us na konsole Playstation 4.

 

Troy Baker i Ashley Johnson

Troy Baker i Ashley Johnson

Larone

Na Strefie zajmuje się głównie newsami, artykułami i recenzjami odcinków serialu TWD. W przeszłości udzielał się amatorsko w paru innych projektach. Kiedy najdzie go ochota, bawi się w krytyka filmowego (choć chyba podchodzi do kina zbyt optymistycznie). Poza Strefą: gorliwy widz serialowy, niestety nigdy nie zobaczył do końca Miasteczka Twin Peaks. Choć za popcornem nie przepada, gdyby mógł, większą część życia przesiedziałby w kinie. Dlaczego pisze na Strefie? Bo lubi :)

More Posts