1. Komiks rozpoczyna się od policyjnej akcji pościgu za zbiegami z więzienia w Hrabstwie Grant. W strzelaninie uczestniczą Shane Walsh i Rick Grimes, w wyniku której Rick zostaje postrzelony. Rick budzi się ze śpiączki w świecie opanowanym przez zombie. Przeszukuje szpital w celu znalezienia pomocy i zdaje sobie sprawę, że szpital jest opustoszały i pełen trupów. Po wyjściu ze szpitala napotyka na swojej drodze pierwszego zombie ? kobietę czołgającą się po trawie niedaleko szpitala. Rick udaje się rowerem znalezionym na ulicy do swojego domu w Cynthianie, gdzie próbuje odnaleźć swoją rodzinę. Spotyka w okolicach swojego domu Morgana Jonesa oraz jego syna Duane?a. Morgan przedstawia zdezorientowanemu Rickowi sytuację w nowym świecie. Rick i Morgan udają się do siedziby policji, gdzie zaopatrują się w broń i pociski.  Rick wyrusza do Atlanty w celu odnalezienia swojej żony i syna, a Morgan pozostaje z synem w Cynthianie. 

 

Postrzał RickaRick w szpitalu

 

2. W drodze do Atlanty Rick napotyka kilka przeszkód. Szukając benzyny przeszukuje pewną, pobliską farmę, gdzie znajduje ciała ludzi, którzy popełnili samobójstwo. Zabiera z farmy konia i udaje się na nim do Atlanty. Gdy dociera na miejsce zastaje tam całe miasto zaludnione szwendaczami. Koń zostaje przez nich otoczony i zabity, a Ricka z opresji ratuje Glenn. Glenn zabiera Ricka do małego obozu ocalałych poza miastem, gdzie Rick spotyka swoją żonę Lori i syna Carla oraz przyjaciela policjanta Shane?a.

 

ZombieGlenn

 

3. Shane zapoznaje go z grupą: Allenem, Dalem, Jimem, Carol, Sophią, Andreą i Amy oraz Donną i jej bliźniakami. Na drugi dzień Ricka ostrzega Dale przed Shanem mówiąc, że przyjaciel nie jest zadowolony z jego powrotu, ponieważ interesuje się Lori. Rick nie wierzy w złe intencje przyjaciela. Ocaleni próbują żyć normalnie w swoim obozie, do czasu kiedy zostają zaatakowani przez zombie. Ta sytuacja sprawia, że dowiadują się wielu ważnych informacji na temat tych istot. Shane, przyjaciel i partner z oddziału policji Ricka staje się coraz bardziej zazdrosny o jego powrót.

 

LoriRick Grimes

 

4. Shane namawia Ricka, który objął dowództwo w grupie, że powinni trzymać się blisko Atlanty i pozostać w swoim obozie. Rick natomiast uważa, że grupa potrzebuje więcej broni, aby móc lepiej zabezpieczać się przed szwendaczami. W tym celu Rick i Glenn udają się po torbę z bronią, którą upuścił w Atlancie podczas ataku zombie.

 

DaleGlenn Rick

 

5. Rick uczy ocalałych z obozu, jak posługiwać się bronią i celnie strzelać. Złość Shane na przyjaciela zaczyna coraz bardziej się pogłębiać. Obóz zostaje zaatakowany przez grupę zombie, w wyniku czego Amy umiera, a Jim zostaje ugryziony.

 

AndreaGrupa ocalałych

 

6. Grupa opłakuje zmarłą Amy, a pogryzionego Jima pozostawiają samego w lesie. Podczas pójścia na polowanie dochodzi między Rickiem i Shanem do kłótni, podczas której Shane podnosi broń i wymierza w kierunku przyjaciela. W czasie, gdy jest bliski oddania strzału, zabija go Carl, ratując tym samym życie ojca.

 

ShaneRickRick zombie

Jealouss

Redaktorka Strefy. Odpowiedzialna za przegląd i aktualizację broni, pojazdów i fabuły komiksu „Żywe trupy”. Na stronie publikuje także newsy oraz sprawdza teksty pozostałych redaktorów.

Prywatnie pasjonuje się filmami i kocha kino. Najlepszym obejrzanym filmem 2013 roku jest Żyć Wasilija Sigariewa.

Ulubioną postacią w serialu jest Michonne. Żadnego serialu nie obejrzała w całości poza „The Walking Dead”.

Filmwebowy profil.

 


„Opposition all around feedin’ off your soul, trying hard to swallow up your hope”

More Posts