13. Grupa dociera do więzienia. Rick, Tyreese i Andrea oczyszczają część więzienia z zombie. Chris nie jest zadowolony z pobytu w grupie i że musi opiekować się dziećmi, a chciałby walczyć. Rick rozdzielił obowiązki pomiędzy poszczególnych członków grupy, a sam udał się z Tyreese do środka przeszukać dalszy teren więzienia. Wewnątrz trafiają na zamkniętych od miesięcy, żywych więźniów: Axela, Thomasa, Dextera i Andrew przebywających w cafeterii.  

 

ZombieWięźniowie

 

14. Ocalali więźniowie dołączają do Ricka i Tyreese. Rick zapoznaje ich z obecną sytuacja w kraju, a więźniowie oprowadzają ich po więzieniu i pokazują zapasy żywności, jakie posiadają. Rick postanawia sprowadzić rodzinę Greene do więzienia. Cała rodzina Greene oraz Glenn dołącza do grupy do więzienia, na farmie pozostaje tylko Otis. Chris i Julie zamierzają się zabić razem, ale nie wszystko idzie po ich myśli. Julie umiera, a odgłosy wystrzału sprowadzają do celi Tyreesa i Ricka. Julie umiera w ramionach Tyreesa.

 

Julie i ChrisTyreese

 

15. Julie po chwili przemienia się i staje się zombie. Zabija ją Chris. Tyreese w zemście zabija Chrisa. Po tym incydencie grupa dowiaduje się, że wcale nie trzeba być ugryzionym, żeby wrócić jako zombie. Ricka udaje się na miejsce pochówku Shane, odkopuje jego zwłoki i przekonuje się, że jego zwłoki również przemieniły się w zombie. Podczas wyjazdu Ricka, Tyreese, Andrea, Glenn i Billy  próbują oczyścić salę gimnastyczna, ale w wyniku ciężkiej sytuacji i dużej ilości zombie grupa wycofuje się, pozostawiając Tyreese samego, zamkniętego w sali gimnastycznej. Hershel znajduje swoje dwie córki bliźniaczki, ze ściętymi głowami, Susie i Rachel.

 

HershelHeads

 

16. Grupa zamyka w jednej z cel Dextera, domniemając, że to on jest mordercą. Rick powraca do więzienia i sprawdza salę gimnastyczną, w której Tyreese żyje i w pojedynkę zdołał oczyścić całą salę. Andrea zostaje zaatakowana przez prawdziwego mordercę, Thomasa. Dexter i Andrew planują zemścić się na Ricku i wyeliminować jego grupę, planują pozyskać broń.

 

ShaneAndrea

 

17. Thomas rani Andreę, ale ratuje ją Rick. Thomas zostaje poważnie pobity przez Ricka za zabicie dziewczynek. Grupa postanawia go uwięzić, a później powiesić. Rick ustanawia nowe reguły panujące w nowym świecie: ?Zabijasz, sam giniesz?. Rick wypuszcza z celi Dextera.

 

Lori RickAllen

 

18. Uwięzionego Thomasa uwalnia Patricia, czym odpłaca on jej atakiem. Maggie jest świadkiem zdarzenia, po czym strzela do niego i go zabija. Później Dexter i Andrew wychodzą do grupy z nowo zdobytą bronią, grożąc im i każąc opuścić więzienie.

 

Lori, CarolŻywe trupy

Jealouss

Redaktorka Strefy. Odpowiedzialna za przegląd i aktualizację broni, pojazdów i fabuły komiksu „Żywe trupy”. Na stronie publikuje także newsy oraz sprawdza teksty pozostałych redaktorów.

Prywatnie pasjonuje się filmami i kocha kino. Najlepszym obejrzanym filmem 2013 roku jest Żyć Wasilija Sigariewa.

Ulubioną postacią w serialu jest Michonne. Żadnego serialu nie obejrzała w całości poza „The Walking Dead”.

Filmwebowy profil.

 


„Opposition all around feedin’ off your soul, trying hard to swallow up your hope”

More Posts