19. Dexter i Andrew zmuszają ocalałych do opuszczenia więzienia. Dexter chce się zemścić, że zamknęli go w celi i podejrzewali o zamordowanie dziewczynek Hershela. Axel staje w obronie Ricka i jego grupy. Rick pytając o to, skąd Dexter wziął broń, ten odpowiada mu, że ze zbrojowni z bloku A. Tym samym wypuścił zombie z tamtej części więzienia. Dexter zostaje zabity przez Ricka podczas ataku zombie. W tym czasie po drugiej stronie siatki znajduje się Otis, który przybył do więzienia. Zostaje otoczony przez zombie, ale życie ratuje mu Michonne, kobieta z dwoma zombie z odciętymi rękami i żuchwami na łańcuchach, która posługując się mieczem skutecznie eliminuje zombie. Michonne zostaje w więzieniu, ale musi oddać broń i będzie zamykana na noc w celi. Andrew po śmierci Dextera ucieka z więzienia, grupa postanawia go nie powstrzymywać. Tyreese mówi Rickowi, że powinien on przemyśleć nowe ustanowione zasady o ?niezabijaniu?.

 

MichonneOtis

 

20. Andrea organizuje spotkanie w kafeterii i informuje grupę o uszytych uniformach dla nich. Carol i Tyreese spotykają w siłowni Michonne. Zawiązuje się między nią a Tyreese rozmowa, co wyraźnie wprawia Carol w zdenerwowanie. Grupa wyraźnie odsunęła się od Patricii mając jej za złe, że opowiedziała się po stronie Dextera. Rick, Tyreese, Dale, Axel i Allen oczyszczają dalsze części więzienia (blok A), w trakcie czego Allen zostaje ugryziony. Tymczasem Dale i Tyreese znajdują generator.

 

AlenŻywe trupy

 

21. Rick amputuje ugryzioną nogę Allena w celu ochrony go przed zakażeniem całego organizmu mimo protestów ze strony grupy. Hershel pomaga przewiązać kikut i zatamować krwawienie wykorzystując włosy Axela do zatrzymania upływu krwi z arterii. Przenoszą Allena do pustej celi, aby mógł tam wyzdrowieć. Carol szuka Tyreese i znajduje go w intymnej sytuacji z Michonne. Poźniej Andrea przyłapuje Michonne na rozmowie z samą sobą.

 

CarlZombie

 

22. Hershel udziela Maggie pozwolenia na związek z Glennem. Carol wyrzuca ze swojej celi Tyreesa i zrywa z nim. Na nowym więziennym polu Hershela pracuje również Axel, zawiązują się między nimi nowe relacje, Hershel dziękuje mu i docenia jego pomoc w uprawie. Rick i Lori udają się do Carol po jej zerwaniu z Tyreese?em i zastają Carol z podciętymi żyłami w celi z Sophią. W tym samym czasie Michonne i Tyreese romansują ze sobą.

 

AllenThe Walking Dead

 

23. Rick zastaje Tyreese z Michonne. Oskarża go o sytuację Carol, dochodzi między nimi do kłótni i bójki. Oboje tracą nad sobą panowanie, Tyreese płacze. Oskarżają się nawzajem o różne morderstwa. Świadkami zdarzenia są Maggie i Glenn. Podczas bójki Rick wypada przez balustradę. Andrea oznajmia grupie, że Allen zmarł. Michonne pomaga Hershelowi w opatrzeniu ran Carol, która czuje się winna samobójczego aktu. Rick postanawia zastrzelić martwego Allena, aby nie przemienił się w zombie, po czym mdleje.

 

TyreeseRick

 

24. Po przebudzeniu Ricka po około 26 godzinach przy jego łóżku czuwa Carol. Rick zwierza się Carol, że czuje się wykończony, dochodzi między nimi do pocałunku z jej strony. Dale informuje Ricka, że nie jest on już ich przywódcą. Założyli komitet do podejmowania decyzji składający się z Ricka, Dale?a, Tyreese?a i Hershela. Grupa wątpi w Ricka, uważa, że powinien odpocząć, bo zwariował. Podczas tego wszyscy są na zewnątrz i zajmują się uprawą warzyw na polu. Rick idzie na zewnątrz i rozmawia z grupą, odpierając ich zarzuty w stosunku do jego osoby, zwłaszcza o słuszność zabicia Dextera. Rick oznajmia grupie, że nie powinni się łudzić, że ktoś ich uratuje i przywróci dawny porządek na świecie, ponieważ wszystko jest stracone. Wspomina, że minął już prawie rok odkąd to wszystko się zaczęło. Mówi, że jego zasady wypowiedziane wcześniej były naiwne i nieaktualne. Mówi, że zabijając innych, możesz sam przeżyć i dodaje wymownie na koniec wypowiedzi stwierdzenie odzwierciedlające ich ówczesne życie, oświadcza: ?Żywe trupy to my?.

 

KissŻywe trupy to my

Jealouss

Redaktorka Strefy. Odpowiedzialna za przegląd i aktualizację broni, pojazdów i fabuły komiksu „Żywe trupy”. Na stronie publikuje także newsy oraz sprawdza teksty pozostałych redaktorów.

Prywatnie pasjonuje się filmami i kocha kino. Najlepszym obejrzanym filmem 2013 roku jest Żyć Wasilija Sigariewa.

Ulubioną postacią w serialu jest Michonne. Żadnego serialu nie obejrzała w całości poza „The Walking Dead”.

Filmwebowy profil.

 


„Opposition all around feedin’ off your soul, trying hard to swallow up your hope”

More Posts