25. Rick i Dale obchodzą jedną z części więzienia w celu jej całkowitego oczyszczenia ze szwendaczy, która ma stać się też ich częścią mieszkalną. Rick wtedy wspomina Morgana i opowiada Dale’owi związaną z nim historię. Po drodze napotykają Tyreese. W tym czasie na zewnątrz Billy i Axel palą ciała szwendaczy, a Maggie i Glenn w innej części budynku znajdują kombinezony – stroje ochronne. Rick, Dale i Tyreese znajdują zbrojownię wyposażoną w mnóstwo broni oraz inny potrzebny sprzęt. W tym samym czasie Lori przebywa z Carol, która wychodząc z biblioteki ma całą masę książek do czytania. Rozmawiają na temat jej zachowania samobójczego oraz rozterek, a także wyraża ona obawę o stan zdrowia Lori w ciąży oraz o córkę, która zachowuje się, jakby nic się nie stało. Tyreese proponuje zrobić spis broni, aby wiedzieć, ile mają do obrony. Po znalezieniu generatora ocaleni potrzebują benzyny, aby go uruchomić i móc z niego korzystać. Glenn proponuje wyjść poza więzienie, aby uzyskać paliwo. Rick idzie nad grób Allena i rozmawia z nim. Carl chce pomóc podczas odciągania zombie w miejscu przy siatce, aby Glenn i Rick wychodząc mieli bezpieczną przestrzeń, ale rodzice mu nie pozwalają z czego Carl nie jest zadowolony. Glenn i Rick ubrani w ochronną odzież wychodzą na zewnątrz.  Na parkingu poza więzieniem zauważają lecący helikopter, który na ich oczach zaczyna spadać.

 

12

 

26. Rick i Glenn broniąc się przed zombie na zewnątrz więzienia postanawiają pojechać na motocyklu na miejsce upadku helikoptera, aby dowiedzieć się, kim byli Ci ludzie. Dołącza do nich Michonne. Wewnątrz więzienia Carol przychodzi do celi Lori i mówi jej o szybkim wyjściu Michonne i podejrzewa, że coś się stało. Później w rozmowie Lori i Carol ekscytują się nie tylko biblioteką, ale też możliwością obejrzenia filmu na DVD skoro będzie można użyć generatora. Poza więzieniem Glenn przyznaje się, że kradł samochody, spytany o to przez Ricka, jak odpalił samochód bez kluczyków. Podczas wyprawy zauważają, że droga skręca w przeciwną stronę niż wskazuje smuga dymu prowadząca do helikoptera. Zmuszeni zboczyć z drogi jadą polną drogą, a ich samochód zakopuje się w błocie. Dalsąa drogę pokonują na piechotę. Tymczasem w wiezieniu po śmierci Allena Dale i Andrea postanawiają zaopiekować się jego synami, Benem i Billym. W lesie zaczyna się ściemniać, a Michonne podczas rozmowy wyjawia, że była prawniczką i opowiada historię związaną ze swoim mieczem. W więzieniu Lori wścieka się na Ricka, że znowu ją opuścił. Pociesza ją Carol i sugeruje Lori, że chciałaby ją poślubić i żyć razem we trójkę z Rickiem. Uważa, że w takim związku mogliby być szczęśliwi. Glenn, Rick i Michonne docierają na miejsce katastrofy i zauważają mnóstwo śladów stóp. Domyślają się, że ktoś zdążył ich ubiec i przyszedł po ocalałych z katastrofy.

 

34

 

27. Postanawiają pójść za śladami butów i odnaleźć innych ocalałych. W więzieniu dochodzi do kłótni między Lori i Carol, który wychodzi rozgniewana z celi. Przy ogrodzeniu czuwają Tyreese i Axel, czekając na powrót grupy. Michonne i Rick postanawiają sprawdzić mimo zapadającego zmroku, gdzie prowadzą ślady, choć Glenn protestuje. Mijają po drodze tablice z napisem Woodbury i przewidują, że być może tam znajdują się ocalali. W więzieniu Carl uspokaja matkę wierząc, że ojciec jak zawsze wróci cały i zdrowy i że nie powinna się przejmować. Przy ogrodzeniu podczas rozmowy Tyreese’a z Axelem wyjawia mu, że szanuje Ricka i wierzy w jego siłę i zdolności oraz jest pewien, że wrócą niebawem. Pozostałe osoby w więzieniu Maggie, Dale i Andrea nie mogą spać martwiąc się o stan grupy poza więzieniem. W tym czasie Rick, Glenn i Michonne przybywają do Woodbury i początkowo miasteczko wydaje im się wymarłe i opuszczone. W nieoczekiwanym momencie ktoś zaczyna strzelać do zombie i mówi, żeby położyli się na ziemię. Zostają przeszukani i odebrano im broń. Jeden z nich przedstawia się jako Martinez i wita ich w ?ostatnim miasteczku na ziemi?. Potem pojawia się Gubernator stojący na czele miasteczka. Opowiadają sobie swoje historie, z tym, że Michonne kłamie mowiąc, że tylko oni stanowią ich grupę i są cały czas w ciągłej tułaczce. Gubernator zaprowadza ich na arenę mówiąc, że zjawili się w szczególną noc. Na arenie odbywają się walki pomiędzy ludźmi, których otaczają zombie na łańcuchach, ale których dopuszcza się coraz bliżej środka areny. Grupa zszokowana postępowaniem Gubernatora i nietypową rozrywką w miasteczku dowiaduje się, że zombie są łagodniejsze, gdy są najedzone. I że są karmione nieznajomymi.

 

56

 

28. Rick, Glenn i Michonne znajdują się w biurze Gubernatora. Gubernator próbuje wydobyć z nich informacje, które mogą mu się przydać, ale grupa pozostaje nieugięta. W wyniku oporu ze strony grupy Gubernator mówi im, że podejmie się najstraszniejszych rzeczy, aż ktoś z nich zacznie mówić. Gubernator każe jednemu ze swoich strażników przytrzymać Ricka i w jednej chwili pozbawia go ręki. W wyniku tej sytuacji Michonne rzuca się na Blake’a i odgryza mu ucho. Gubernator każe strażnikom zamknąć Glenna i Michonne w osobnych miejscach, a Ricka zaprowadza do lekarza, dr Stevensa. Za wszelką cenę chce utrzymać krwawiącego Ricka przy życiu, ponieważ ma on cenne informacje, co zaznacza wyraźnie lekarzowi. Dr Stevens prosi swoją asystentkę, Alice, ponieważ Rick stracił dużo krwi i potrzebna mu będzie pomoc. Doktor pytając o ucho Gubernatora, dostaje odpowiedź, że w pierwszej kolejności ma ratować Ricka. Tymczasem Glenn ukazany jest w swojej celi – przerażony płacze.  Cooper informuje Gubernatora, że Michonne została związana i zamknięta. W celi Michonne mówi sama do siebie, gdy wchodzi do niej Gubernator i każe strażnikowi zdjąć jej spodnie i wyjść. Tymczasem w szpitalu budzi się Rick. Odkrywa, że nie ma ręki, a kikut jest zabandażowany.

 

78

 

29. Rick próbuje wstać z łóżka, ale upada na podłogę. Alice z doktorem Stevensem starają się mu pomóc, ale Rick atakuje doktora i uderza go w twarz. W międzyczasie Alice podaje mu środek uspokajający. Stevens i Alice wzywają strażników, aby pomogli im położyć Ricka z powrotem na łóżko. Gubernator zostawia płaczącą i okaleczoną Michonne, która wyznaje, że płacze nie nad swoim losem, ale nad jego, kiedy zdoła się na nim zemścić. Gubernator natomiast mówi, że Michonne powinna odpocząć i zebrać siły, aby była gotowa na jego powrót. W miasteczku Woodbury w oczach mieszkańców Gubernator jest innym człowiekiem, przechodząc obok rodzin mówi dzieciom, aby słuchały się matki. Przybywa do swojego domu i mówi do małej dziewczynki – zombie Penny, która stara się go zaatakować, ale blokują ją łańcuchy. Gubernator postanawia odpocząć, ale przerywa mu pukanie do drzwi. Pojawia się jeden ze strażników, Gabe, który przynosi mu karton z ręką Ricka oraz kilkoma głowami żywych trupów. Gubernator karmi córkę ręką Ricka, a głowy umieszcza w swoim akwarium – traktuje to jako telewizor  z 57 kanałami – 57 ludzkimi głowami. W swojej celi Glenn mówi sam do siebie, że chciałby wrócić do domu. Gabe przenosi go do celi obok Michonne, aby słyszał, co się z nią dzieje. Gubernator mówi mu, że zamierza pójść do Michonne, a Glenn powinien słyszeć jej krzyki i cierpienie. Cooper informuje Gubernatora, że przeniósł Glenna do pobliskiej celi i że zauważył, że jego uniform nie ma policyjnych oznaczeń i że może pochodzić z więzienia. Bruce Cooper uprzedza Blake’a, że dziewczyna nie jest gotowa, ale Gubernator po raz kolejny gwałci Michonne. Glenn słysząc wszystko jest przerażony i zaczyna płakać. W szpitalu Rick budzi się i już spokojniejszy rozmawia z doktorem. Stevens opowiada Rickowi o Gubernatorze i o jego chorych rządach, ale że ludzie tu mieszkają, bo zapewnia im bezpieczeństwo, a nie obchodzi ich jakimi środkami zdobywa cele. I przyznaje, że sam nie może się zbuntować temu złemu do szpiku kości człowiekowi, ponieważ wie, co dzieje się z tymi, którzy próbowali mu się przeciwstawić. Nagle wchodzi gubernator i przyznaje doktorowi rację. Gubernator chce, aby Stevens opatrzył mu ucho i zaczyna rozmawiac z Rickiem, mówiąc, że nie zamierza go torturować, bo wie, że tam skąd przyszedł ma rodzinę i że nie ugnie się nawet poprzez tortury i nie wyjawi żadnych informacji. Wykorzysta za to Ricka jako rozrywkę na arenie razem z zombie. Informuje go też, że mści się na Michonne i ją torturuje. Kłamie, że Glenna, gdy już powiedział im dostatecznie dużo o ich więzieniu, wypuścił, dodając, że jeśli będzie na tyle głupi, by tam wrócić, to doprowadzi ich do celu najkrótszą drogą.

 

910

 

30. Tyreese znajdujący się poza więzieniem ucieka przed zombie i dociera do miejsca, w którym Rick, Michonne i Glenn pozostawili wcześniej samochód. Samochód odpala, ale jednak grzęźnie w błocie, a Tyreese zostaje otoczony przez stado zombie. W więzieniu Andrea razem z Dalem oczyszczają okolice, ale Dale wydaje się być zmartwiony i przejęty Rickiem, Glennem i Michonne, którzy długo nie wracają. W ogródku Hershela w więzieniu Billy i Otis rozmawiają na temat jedzenia i tego czego im brakuje. Billy zastanawia się, czy Carol zwróciła by teraz na niego uwagę, skoro już nie jest z Tyreesem. Lori płacze i martwi się o Ricka, który od dwóch dni nie wraca. Carol stara się ją pocieszyć i dotyka ją, przez co Lori czuje się nieswojo i wybucha złością. Zabiera Carla i odchodzi od niej. Carol stara się wyjaśnić, że nie to miała na myśli. Hershel, Maggie i Axel szukają zbiornika generatora i starają się go uruchomić. Planują obejrzenie filmu, co pomoże wszystkim zapomnieć chociaż na chwilę, o tym co dzieje się za murami więzienia. Patricia i Otis rozmawiają ze sobą po długim czasie milczenia i dochodzą do porozumienia, że zostaną przyjaciółmi. Dale i Andrea na wieży strażniczej dostrzegają biegnącego w uniformie Tyreese. Nawołują wszystkich do pomocy przy otwarciu bramy. Dale za pomocą swojego campera transportuje Tyreese do środka. Mówi on grupie, że nie znalazł ich, a ich ślady od miejsca pozostawienia samochodu się zacierają. Tyreese uszkodził motor i musiał biegiem wrócić do wiezienia, mijając zombie, ale na szczęście uniform ochronny się sprawdził. W Woodbury Gubernator mówi strażnikowi, że plan się powiódł i że wiedzą, że ich schronieniem jest więzienie, co zauważył po wyrazie twarzy Ricka. I zaznacza, że nie puszczą Glenna wolno, a jedynie wypytają mieszkańców, czy w okolicy jest gdzieś więzienie.

 

 1112

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Jealouss

Redaktorka Strefy. Odpowiedzialna za przegląd i aktualizację broni, pojazdów i fabuły komiksu „Żywe trupy”. Na stronie publikuje także newsy oraz sprawdza teksty pozostałych redaktorów.

Prywatnie pasjonuje się filmami i kocha kino. Najlepszym obejrzanym filmem 2013 roku jest Żyć Wasilija Sigariewa.

Ulubioną postacią w serialu jest Michonne. Żadnego serialu nie obejrzała w całości poza „The Walking Dead”.

Filmwebowy profil.

 


„Opposition all around feedin’ off your soul, trying hard to swallow up your hope”

More Posts