31. Martinez stoi na straży Woodbury. Jeden z ocalałych przychodzi mu powiedzieć, że Gubernator chce się z nim zobaczyć. W szpitalu dr Stevens zmienia bandaż Rickowi, który wypytuje go o to, czy mógłby opuścić ten pokój, ale doktor informuje go o przydzielonych strażnikach tuż za drzwiami. Nagle przychodzi Harold, jeden z wojowników na arenie, który prosi o opatrzenie ran. Dochodzi do niego jego przeciwnik z areny, Eugene z pretensjami, ponieważ walki na arenie są ustawione, a zawodnicy mają siebie tylko delikatnie okaleczyć, bez cięższych obrażeń. A Harold posunął się za daleko, w zamian czego Eugene wywołuje kłótnię i zabija Harolda na oczach Ricka i dr Stevensa. Po śmierci Harolda Gubernator mówi Michonne, że potrzebuje jej do walki na arenie, ponieważ stracił zawodnika. Jeśli zawrze z nim umowę i zgodzi się walczyć na jego zasadach, zacznie ją inaczej traktować, wynagrodzi ją jedzeniem i odpoczynkiem. W szpitalu tymczasem pojawia się Martinez, którego szokuje ręka i stan zdrowia Ricka, pyta kto mu to zrobił. Rick próbuje zaatakować Martineza, ale dr Stevens łagodzi konflikt. Mieszkańcy Woodbury przygotowują się do oglądania walki na arenie Eugene z Michonne. Gubernator obiecuje ludziom obiecujący widok i niesamowitą walkę. Walka się rozpoczyna. Michonne szybko powala Eugene i odcina mu głowę, co wywołuje wściekłość u Gubernatora i zniesmaczenie u mieszkańców. Michonne kontynuuje odcinając głowy wszystkim zombie na arenie, aż obezwładnia ją jeden ze strażników i zamyka w celi. W szpitalu dr Stevens postanawia odpocząć, zostawia Ricka pod opieką Alice. Między nią a Rickiem zawiązuje się rozmowa na temat ich życia prywatnego. Rick wspomina, ze jego żona żyje i jest w ciąży. Rozmowę przerywa Martinez, który przychodzi i mówi Rickowi, że ma zamiar pomóc mu uciec.

 

12

 

32. Rick początkowo nie wierzy w intencje Martineza, ale gdy widzi ocalałego Glenna, jest szczęśliwy, że oboje żyją. Rick mówi Glennowi, co powiedział mu Gubernator, a Glenn wyznaje mu prawdę, że o nic go nie pytali, tylko kazali słuchać, co robią Michonne. Martinez przyznał, że nie wiedział, że Gubernator trzyma jeńców i postanowił przerwać jego szaleństwa, bo przecież ciągle są ludźmi. Nagle Rick zdaje sobie sprawę, że przez wzgląd na ich ubiór Gubernator mógł się domyślić, że mieszkają w więzieniu. Zaczynają uciekać, ale dogania ich Alice i prosi, aby zabrali ją i dr Stevensa ze sobą. Mówi, że może się przydać, zwłaszcza Rickowi podczas porodu. Rick zgadza się, ale postanawiają jeszcze odszukać i uwolnić Michonne. Znajdują ją w ciężkim stanie, mimo tego, okaleczona wstaje i bez pomocy wychodzi z celi. Napotykają po drodze dr Stevensa, który mówi, że tylko zabierze potrzebny zapas leków i do nich dołączy. Po drodze napotyka pani Williams, która mówi, że jej synek się rozchorował. To stawia dr Stevensa w zmieszaniu, a kobieta odkrywa jego zdenerwowanie. Martinez w tym czasie szuka strażnika na jednym z murów i nakazuje mu zrobić sobie przerwę, udając, że go zastąpi. Michonne pyta, gdzie jest mieszkanie Gubernatora mówiąc, że musi wyrównać rachunki. Sama udaje się w jego stronę. Pozostałym udaje się przekroczyć bramy miasteczka, ale tuż po zejściu na druga stronę dr Stevens zostaje ugryziony przez szwendacza. Alice natychmiast bierze broń Martineza i zabija zombie. Dr Stevens mówi, że muszą uciekać i nakazuje jej zabrać leki, aby pomóc ludziom Ricka. Wszyscy są wystraszeni i zdenerwowani, ale kontynuują ucieczkę. Gubernator w tym czasie karmi Penny, ale ktoś natarczywie puka do jego drzwi. Nagle wbiega do jego pokoju Michonne.

 

34

 

33. Michonne i Gubernator są gotowi do walki, gdy oboje spostrzegają na podłodze w pobliżu katanę. Oboje rzucają się w jej kierunku, ale to Michonne udaje się odepchnąć przeciwnika i zdobyć broń. Walczą ze sobą, ale to Michonne udaje się go ogłuszyć i związać. Gdy Gubernator się budzi po omdleniu, informuje go, że przybiła jego części ciała do deski za pomocą gwoździ. Pokazuje mu jakie bronie przygotowała, żeby go okaleczyć. Torturuje go i okalecza między innymi za pomocą wiertła robiąc mu dziurę w ramieniu. Stara się utrzymać go przytomnego, aby był świadomy tego, co się z nim dzieje i odczuwał ból. Potem odrywa mu paznokcie i na koniec postanawia odciąć mu rękę i aby zapobiec wykrwawieniu używa palnika. Na koniec pozbawia go oka i uważa, że zemsta się dokonała. Michonne zaczyna płakać, a strażnicy, Cooper i Gabe są u drzwi i wkraczają do pokoju Gubernatora. Michonne ucieka, a oni są wstrząśnięci jego widokiem i stanem. Michonne idzie całą noc i dociera do rozbitego helikoptera, w którym na noc ukryli się Alice, Rick, Glenn i Martinez. Rick pyta ją o Gubernatora, ale Michonne zbywa temat, nie chce o tym rozmawiać, ponieważ jest w szoku.

 

56

 

34. Wszyscy ruszają dalej razem, ale Rick mówi Glennowi, żeby miał oko na Michonne. Po drodze rozmawiają. Alice wyjawia, że jest jej ciężko po śmierci dr Stevensa, ale sugeruje, że sobie poradzi. Glenn wypytuje Martineza o jego życie przed wybuchem epidemii. Martinez zwierza się, że był nauczycielem W-Fu, ale zawalił sprawę, ponieważ nie ochronił swoich uczniów, mógł tylko uciec i ocalić sam siebie, gdy szkoła została opanowana przez zombie. Wyznaje, że nie miał żadnej rodziny, a z rodzicami nie miał kontaktu. Nie ma za kim płakać. Nagle na swojej drodze napotykają gromadę zombie, przed którą starają się uchronić i zaczynają uciekać. Zbliżają się do samochodu, który ugrzązł w błocie. Glenn siada za kierownicą, a pozostali starają się wypchnąć samochód. Gdy im się udaje zmierzają w kierunku więzienia. Po drodze Alice i Martinez wypytują o więzienie, czy jest daleko i czy jest wystarczająco bezpieczne. Gdy docierają na miejsce widzą, że każda brama jest otwarta, a plac więzienia jest opanowany przez hordę zombie, a w wjeździe stoi opuszczony camper Dale’a.

 

78

 

35. Gdy przybywają do więzienia widzą, że jest ono pełne zombie. Glenn zaczyna panikować, chcąc uratować Maggie, a Rick zauważa, że jednym z zombie jest Otis. W tym czasie z campera wyłaniają się Dale i Andrea. Dale mówi, że widział, jak atakują Otisa i że Hershel został ugryziony oraz że pozostali ukryli się w bloku C. Wszyscy się tam udają zabijając po drodze napotkane zombie, a Dale i Andrea udają się do wieży strażniczej, aby stamtąd eliminować szwendaczy. Hershel otwiera im drzwi i spytany przez Ricka, czy został ugryziony odpowiada, że dostał zbłąkaną kulą. Podczas spotkania z Lori i Carlem, syn zauważa, że jego ojciec nie ma ręki. Rick uspokaja ich mówiąc, że nie został ugryziony. Rick zbiera wszystkich do wyjścia na zewnątrz i wyeliminowania szwendaczy, ale Tyreese go powstrzymuje ze względu na jego stan zdrowia i mówi, że z resztą grupy się tym zajmie. Cztery dni później Glenn udaje się na miejsce, gdzie Axel i Tyreese palą ciała zombie. Glenn ich powstrzymuje i prosi, aby nie palili ciał kobiet. Mimo wszystko przystają na tę dziwną przysługę. W tym czasie Alice bada dziecko Lori, mówi, że wyczuwalne jest regularne tętno i że raczej z dzieckiem jest w porządku, ale nie może zrobić szeregu potrzebnych badań, aby stwierdzić to na pewno. Andrea napotyka na Michonne, która znowu rozmawia sama ze sobą. Glenn sprawdzając pozostawione ciała, znajduje wreszcie to, czego szukał – pierścionek zaręczynowy dla Maggie. Rick i Carl spacerują po placu więzienia. Carl pyta ojca, czy na pewno teren jest bezpieczny. Rick przypomina sobie o Martinezie i pyta o niego Tyreese, który nie widział go od paru godzin. Rick uświadamia sobie, że Martinez wraca do Woodbury z wieściami o położeniu więzienia dla Gubernatora.

 

910

 

36. Rick zrozumiał, że Martinez wraca do Woodbury na polecenie Gubernatora. Postanawia wziąć campera i wyruszyć samemu, aby go dogonić. Carl uważa, że jego ojciec go nie kocha, ale Tyreese uświadamia Carlowi, jak wiele Rick dla niego robi. Rick napotyka po drodze biegnącego Martineza. Rick potrąca go samochodem. Następuje pomiędzy nimi wymiana zdań, po czym Rick go zabija.Tymczasem w więzieniu Carl bawi się z Sophią, a Lori mówi Hershelowi, że musi przestać się martwić o Ricka dla dobra jej dziecka. Wierzy, że Rick zawsze wróci. Glenn znajduje to, czego szukał i idzie z pierścionkiem do Hershela. Dostaje od niego zgodę na małżeństwo i pragnie tylko, aby Maggie była bezpieczna i szczęśliwa.Rick powraca do więzienia i niewiele mówi o tym, co zaszło na zewnątrz. Zwołuje natomiast zebranie. Glenn oświadcza się Maggie, która się zgadza. Dyskutują o małżeństwie i ślubie. Podczas gdy odbywa się zebranie Billy pilnuje dzieci. Przed spotkaniem Rick mówi Lori, że zabił dziś człowieka i nie martwi go to, bo zrobił to w słusznej sprawie. Ale że staje się coraz bardziej zimny i obojętny i byłby w stanie bez wahania zabić każdego, kto zagroziłby jej i Carlowi. Mówi o swojej przemianie, że kiedyś jako policjant stał na straży prawa, a teraz musi zabijać. Na spotkaniu Rick mówi grupie o zaistniałych wydarzeniach oraz o tym, co stało się z Martinezem. I tłumaczy grupie, że wszyscy powinni być przygotowani na walkę z Woodbury i Gubernatorem, ponieważ on kiedyś zaatakuje. 

 

1112

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Jealouss

Redaktorka Strefy. Odpowiedzialna za przegląd i aktualizację broni, pojazdów i fabuły komiksu „Żywe trupy”. Na stronie publikuje także newsy oraz sprawdza teksty pozostałych redaktorów.

Prywatnie pasjonuje się filmami i kocha kino. Najlepszym obejrzanym filmem 2013 roku jest Żyć Wasilija Sigariewa.

Ulubioną postacią w serialu jest Michonne. Żadnego serialu nie obejrzała w całości poza „The Walking Dead”.

Filmwebowy profil.

 


„Opposition all around feedin’ off your soul, trying hard to swallow up your hope”

More Posts