43. Tom zaczyna się od pokazania co działo się z Gubernatorem po zemście Michonne. Znajdują go Gabe i Bruce Cooper i myślą, że on nie żyje, ale gdy Cooper próbuje zabić Penny, Gubernator budzi się i mówi, że nie mają jej nic robić. Cooper biegnie poszukać Boba Stookeya, który był wojskowym medykiem z bardzo niewielkim doświadczeniem. Bob mimo niechęci zmuszony przez Bruca pomaga Gubernatorowi. Prawie tydzień później Gubernator budzi się, a przy nim jest Gabe. Gubernator wyraża duże zaskoczenie, gdy dowiaduje się, że Bob go uratował i opatrzył oraz, że wrogowie uciekli, a dr Stevens nie żyje. Po pewnym czasie Gubernator dowiaduje się, że znaleźli martwego Martineza. Gubernator przemawia do mieszkańców Woodbury mówiąc o tym, co zrobił Rick i jego grupa z więzienia. Mówi, że jego okaleczyli, pozbawiając go oka i ręki, zabili dr Stevensa oraz Martineza, pokazując mieszkańcom głowę Caesara. Informuje ocalałych o swoich planach względem tej grupy, że chce zabić ich wszystkich, a mieszkańcy wyrażają na to zgodę. Trwają poszukiwania więzienia, a Gubernator wysyła swoich ludzi w celu przeszukiwania terenów i odnalezienia grupy. Później Gubernator w swoim mieszkaniu wyrywa Penny zęby, aby ją pocałować. Gabe przerywa mu mówiąc, że słyszeli wybuch w okolicy  Posterunku Gwardii Narodowej i Bruce i kilku ludzi pojechało na miejsce sprawdzić, co się tam wydarzyło. W to samo miejsce udają się Blake, Gabe i kilku żołnierzy, a na miejscu zastają wszystkich zabitych i Bruca dławiącego się własną krwią i mówiącego, że sprawcą był Glenn. Ludziom Gubernatora udaje się zlokalizować położenie więzienia, ale Gubernator planuje zaatakować w czasie późniejszym, gdy nie będą spodziewali się ich ataku. Po upływie pewnego czasu Gubernator każe Bobowi zająć się Penny pod jego nieobecność. Gubernator i jego ludzie uzbrojeni udają się w kierunku więzienia. Gubernator przed atakiem przemawia mówiąc, że są tam też dzieci i kobiety, ale oni wszyscy są źli i każe wszystkich zabić. Samochody ustawiają się w szyku na czele widzimy Gubernatora w czołgu krzyczącego „Zabić ich wszystkich!”.

 

 12

 

44. Pod więzieniem znajdują się żołnierze z Woodbury. Gubernator rozkazuje rozpocząć walkę – zabić najpierw szwendaczy przy ogrodzeniu, potem zająć się ludźmi. W środku panuje zamieszanie, Rick krzyczy, aby wszyscy położyli się na ziemi, ale Andrea idzie z bronią na wieżę strażniczą. Wewnątrz więzienia Rick krzyczy do Lori, aby zebrała dużo jedzenia na około tydzień, zabrała ze sobą Patricię i dzieci i ukryła się w jednej z łazienek, w której będą mieć dostęp do wody. Rick mówi, że nie może pójść z nimi, bo ludzie z Woodbury go znają i będą go szukać. Na zewnątrz Gubernator mówi przez megafon, aby się poddali. Daje im szansę, ale muszą zebrać całą swoją broń i ją oddać. Grupa nie daje sygnału, aby chciała się poddać. Gubernator postanawia wznowić strzały. Andrea wykorzystuje sytuację i próbuje go zastrzelić, ale nie udaje jej się to, Gubernator traci jedynie równowagę. Kilku żołnierzy zostaje rozstrzelanych przez Andreę, a Gubernator odkrywa, że strzela z wieży. Nakazuje swoim ludziom, aby zniszczyć ten cel, a Andrea dostaje strzał w głowę, który jest prawie śmiertelny. Gabe mówi Gubernatorowi, że nie mają zbyt wiele amunicji i sugeruje zniszczenie ogrodzenia czołgiem, ale Gubernator uważa, że nieogrodzone więzienie będzie bezużyteczne. Ludzie z Woodbury zbliżają się do więzienia i próbują ostrzelać ich przez siatkę. W wyniku tego Axel zostaje ranny w ramię, a Glenn udaje się na drugą wieżę, choć strzelanie wychodzi mu nie za dobrze. Michonne korzysta z broni Tyreesa ratując jemu i sobie życie. Gubernator ukrywa się za samochodem, a Andrei udaje się zabić wielu żołnierzy. Gubernator i jego osłabiona armia wycofują się. Axel uważa, że wygrali, ale Tyreese mówi, że mogą wrócić i w pierwszej kolejności zniszczyć wieże strażnicze, choć Michonne twierdzi, że nie potrafią obsługiwać działa czołgu. Dale pomaga rannej Andrei chodzić z powodu jej urazu głowy, która chwilę później upada z Dalem. Wkrótce pojawia się Rick z raną postrzałową.

 

 34

 

45. Rick po postrzale upada na ziemię. Alice mówi, że muszą szybko go przenieść na salę operacyjną. Alice zajmuje się rannymi Rickiem, Andreą i Axelem. Andrea budzi się, a przy niej są Ben, Billy i Dale, który informuje ją, że kula tylko otarła się o jej czaszkę. Axel zostaje opatrzony przez Alice, która mówi, że uraz będzie się długo goił, bo uszkodzone zostały mięśnie i jego ręka nie będzie przez ten czas sprawna. Alice mówi, że Rick stracił dużo krwi i że jest w ciężkim stanie. Potrzebna będzie transfuzja krwi, dlatego Alice chce przeprowadzić na wszystkich badania grupy krwi. Patricia zgłasza się mówiąc, że ma grupę krwi, która może być transportowana do każdego innego organizmu. Alice mówi, że muszą się pospieszyć. Po transfuzji mówi, że tętno Ricka jest prawidłowe, ale nie jest dobrze. Ostrzega Lori, że ma się przygotować na najgorsze. Dale i Andrea rozmawiają o ataku na więzienie i Dale sugeruje, że powinni wziąć RV i odjechać razem z dziećmi w bezpieczne miejsce. Andrea nie chce zostawiać przyjaciół w więzieniu w takiej chwili. Dale sądzi, że oni chcą tylko więzienia i że grupa powinna się wycofać i im je oddać. Tymczasem Tyreese i Michonne planują udać się za Gubernatorem i jego ludźmi i zabić chociaż część z nich oraz zaatakować ich z zaskoczenia zanim wrócą do więzienia. Zakładają kombinezony i udają się w pościg za żołnierzami. W szpitalu Dale rozmawia z Lori na temat wyjazdu, że mógłby zabrać także jej dzieci, ale ona nie chce rozstawać się po tym wszystkim co przeszli. Andrea, Dale, Sophia, Ben i Billy oraz Glenn i Maggie udają się razem do RV i opuszczają więzienie. W więzieniu Axel, Hershel i Billy zbierają granaty i przygotowują więzienie na ponowną walkę. W lesie Michonne i Tyreese atakują z ukrycia ludzi Gubernatora. Ale zostają oni zauważeni, gdy chcą ukryć ciało zaatakowanego żołnierza z Woodbury. Podczas walki Michonne udaje się uciec, ale Tyreese zostaje przez nich schwytany. Tymczasem w szpitalu Lori opowiada historię o bracie Ricka, Jeffie. Wspomina przy tym, że Rick zawsze taki był i za wszelką cenę bronił brata i nie pozwolił, aby się z niego wyśmiewano, sam zaś o siebie nie dbał. Lori zaczyna płakać. Rick przebudza się i pociesza ją, mówiąc, że czuje się dobrze. Pożycza kule Dale’a i wychodzi na zewnątrz. Dowiaduje się wtedy, że grupa się rozdzieliła.

 

 56

 

46. W lesie żołnierze mówią Gubernatorowi, że pojmali Tyreese, a Michonne uciekając dostała cios w głowę i upadła nie ruszając się. Gabe sugeruje Gubernatorowi, że jest martwa. W więzieniu trwają przygotowania do ponownego ataku, grupa załadowuje ciężarówkę na wypadek, gdyby byli zmuszeni w pośpiechu opuścić więzienie i uciec. Ustawiają dodatkowe bariery z samochodów. Rick rezygnuje z chodzenia o kulach nawet kosztem infekcji, ponieważ za bardzo go spowalniają. Rick rozmawia z Carlem na temat zagrożenia oraz gdy będą zmuszeni uciekać. Rick każe Carlowi spakować plecak i mieć go zawsze w pobliżu oraz daje mu broń. Alice ma zamiar zmienić opatrunek Axelowi, ale wchodząc do gabinetu zastaje Axela i Patricię uprawiających seks. Hershel rozmawia z Billym na temat zagrożenia, strachu oraz Boga. Na stołówce Axel przeprasza Alice, która sprawdzając jego ranę mówi, że wszystko goi się dobrze. Alice mówi, że coraz bardziej żałuje, że nie pojechała z Dalem. Axel mówi, że nawet gdyby miał szansę nie wyjechałby. Mówi, że więzienie to jego dom. Nagle rozbrzmiewa strzał, a wszyscy wychodzą na zewnątrz, aby zobaczyć co się dzieje. Billy krzyczy, że widzi zbliżającą się ciężarówkę. Podjeżdżając bliżej wychodzi z niej Gubernator i ma przy sobie uwięzionego Tyreese. Ostrzega grupę, że mają się poddać i otworzyć bramę, bo w przeciwnym razie zabije Tyreese. Tyreese krzyczy, że nie mają go słuchać. Po wymianie zdań i zranieniu Tyreese Rick pozostaje nieugięty i nie zamierza się poddać. Gubernator odcina Tyreese’owi głowę za pomocą katany Michonne. Gubernator pozostawia ciało Tyreese’a dla zombie. Billy zaczyna do nich strzelać, ale oni uciekają. Blake powraca do miejsca, gdzie pojmali Tyreese’a. Gubernator mówi, że poszło słabo, ponieważ oni nie chcą się poddać. Stwierdza, że muszą zabić ich wszystkich. Nagle pojawia się Michonne z bronią przyłożoną do głowy Gubernatora.

 

 78

 

47. Michonne zaskakuje wszystkich, dochodzi do gróźb i walki, ale udaje jej się uciec. Gubernator jest rozczarowany postawą Gabe’a, który powiedział mu, że zabił Michonne. W więzieniu Rick wyznaje Lori, że Tyreese nie żyje. Lori zaczyna płakać i oskarża Ricka, ale on mówi, że nie mógł nic zrobić. Rick później wyjaśnia Carlowi, co stało się z Tyreesem. Carl wyznaje, że będzie mu go brakowało, ale że był na to przygotowany, bo ludzie umierają każdego dnia i każdego to czeka. Rick mówi Carlowi, aby odszukał matkę i był z nią przez najbliższy czas, a sam sprawdzi co z pozostałymi. Na zewnątrz Billy krzyczy, że żołnierze z Woodbury wracają. Rozpoczyna się walka, a od strzałów ginie Axel. Powraca Andrea i pomaga w walce zabijając Gabe’a. Grupa próbuje ukryć się przed strzałami za wcześniej ustawionymi samochodami. Andrea zostaje ranna i spada z dachu campera. Gubernator za pomocą czołgu niszczy ogrodzenie więzienia i dostaje się do środka. Rick krzyczy, że musi odnaleźć swoją rodzinę i udaje się do wnętrza. Rick biegnie do swojego pokoju i odkrywa, że Alice trzyma pistolet przyłożony do głowy Lori.

 

 910

 

48. Rick jest wstrząśnięty i zdezorientowany i mówi, żeby Alice tego nie robiła. Dziewczyny przyznają, że był to tylko podstęp w razie, gdyby zjawił się tu Blake, a Lori miała być zakładnikiem. Carl wypełza spod łóżka i zaczynają razem uciekać. Na zewnątrz nadal trwa walka a Gubernator atakuje Hershela, Patricię i Billy’ego. Patricia umiera od strzału. Zszokowanego Billy’ego Hershel chwyta za ramię i zaczynają biec w stronę samochodu, gdy chłopak zostaje postrzelony. Hershel z niedowierzaniem patrzy na swojego martwego syna. Z budynku wychodzi Rick z rodziną i Alice. Nawołuje Hershela, aby uciekał z nimi, ale on prosi o pozostawienie go klęcząc nad martwym synem. Gubernator odbiera broń Alice i ją zabija. Podczas gdy rodzina Grimesów ucieka, strzał dostaje Lori trzymająca na rękach dziecko. Rick zrozpaczony patrzy na upadającą Lori i każe Carlowi nie oglądać się za siebie, tylko biec. Patrząc na umierającą Lori i Judith prowadzi Carla inną drogą przez dziurę w siatce, twierdząc, że nie dadzą rady dostać się do ciężarówki. Gubernator spostrzega klęczącego Hershela, który mówi do niego, aby go po prostu zabił. Blake wykonuje zadanie i strzela mu prosto w głowę. Nagle Lilly, jedna z mieszkanek Woodbury zaczyna krzyczeć na Blake’a i oskarża go o to, że zmusił ją do zabicia kobiety z dzieckiem. Wściekła Lilly wykorzystując atak kąsaczy zabija Gubernatora i pozostawia go hordzie zombie. Zabiera pozostałych ocalałych z jej grupy i prowadzi ich do wnętrza więzienia. Gdy Rickowi i synowi udaje się wydostać z więzienia, Carl pyta o matkę. Rick zaczyna płakać i nie jest w stanie mu wyjaśnić. Przytula syna.

 

1112

Jealouss

Redaktorka Strefy. Odpowiedzialna za przegląd i aktualizację broni, pojazdów i fabuły komiksu „Żywe trupy”. Na stronie publikuje także newsy oraz sprawdza teksty pozostałych redaktorów.

Prywatnie pasjonuje się filmami i kocha kino. Najlepszym obejrzanym filmem 2013 roku jest Żyć Wasilija Sigariewa.

Ulubioną postacią w serialu jest Michonne. Żadnego serialu nie obejrzała w całości poza „The Walking Dead”.

Filmwebowy profil.

 


„Opposition all around feedin’ off your soul, trying hard to swallow up your hope”

More Posts