W czwartek 16 października do oferty sieci Biedronka trafi aż sześć słuchowisk: pięć wydanych przez Studio Sound Tropez oraz jedno Wydawnictwa superNOWA i studia Fonopolis.

biedronka 

Wśród dostępnych w Biedronkach słuchowisk – audiokomiksów znajdziemy Żywe trupy, Thorgala, Conana Barbarzyńcę, Kajko i Kokosza oraz Funky Kovala – wszystkie na podstawie kultowych komiksów.

Natomiast słuchowisko na podstawie prozy będzie nagraniem opowiadania Wiedźmin. Coś się kończy, coś się zaczyna Andrzeja Sapkowskiego.

 

BIEDRONKA-twd Żywe trupy – o tym audiokomiksie pisaliśmy już wielokrotnie (pozostałe artykuły znajdziecie tu). Jest to adaptacja niezwykle popularnego komiksu Roberta Kirkmana, pt. The Walking Dead. Dostępne w sprzedaży będą 3 wydania zawierające odpowiednio: tom 1 i 2, tom i 4 oraz tom 5 i 6.
BIEDRONKA-thorgal2 Thorgal – to opowieść z gatunku fantasy o Thorgalu Aegirssonie, który wychowywał się wśród wikingów. Komiks stworzony został przez polskiego rysownika – Grzegorza Rosińskiego oraz belgijskiego scenarzystę – Jeana Van Hamme. Do sprzedaży trafią 2 wydania (dwie części komiksu): Thorgal – Prawie Raj.Trzech Starców z Krainy Aran oraz Thorgal – Zdradzona Czarodziejka.Wyspa Wśród Lodów. W produkcji udział wzięli m.in. Jacek Rozenek (Thorgal), Jarosław Boberek, Sonia Bohosiewicz, Arkadiusz Jakubik, Julia Kamińska, Maria Niklińska, Natalia Rybicka, Agnieszka Więdłocha, Mirosław Zbrojewicz i Marieta Żukowska oraz… Grzegorz Rosiński!
BIEDRONKA-Conan Conan Barbarzyńca – to jeden z najbardziej znanych i największych herosów fantasy – bohater stworzony przez Roberta E. Howarda. Przygody nieustraszonego Cymeryjczyka zaadoptował na potrzeby komiksu Brian Wood. Teraz dzięki Sound Tropez możemy posłuchać, jak może brzmieć komiks! Conan Barbarzyńca i Królowa Czarnego Wybrzeża to audiokomiks pełnym namiętności i pasji spotkaniu Conana (Szymon Bobrowski) i królowej piratów Belit (Magdalena Boczarska) oraz ich wyprawy do krainy Argos.
BIEDRONKA-kik Kajko i Kokosz – w szczególności starsi Czytelnicy będą kojarzyć kultowy komiks Janusza Christy o dwóch słowiańskich Wojach zamieszkałych w grodzie Mirmiła. Swoich głosów w stworzeniu tego audiokomiksu użyczyli: Piotr Fronczewski, Abelard Giza, Wojciech Tremiszewski, Piotr Pręgowski, Arkadiusz Jakubik, Jacek Braciak, Miłogost Reczek oraz Agnieszka Matysiak. Do sprzedaży trafi Kajko i Kokosz. Szkoła Latania.
BIEDRONKA-FunkyKoval Funky Koval – to polski komiks autorstwa Macieja Parowskiego, Jacka Rodka oraz rysownika Bogusława opowiadający losy weterana wojennego – Funkiego Kovala – który wraz z przyjaciółmi z prywatnej agencji detektywistycznej Universs przeciwstawia się siłom zła. Funky Koval to zgrabne połączenie trzech gatunków: space opery, kryminału i thrillera politycznego. Historia przedstawiona w słuchowisku ukazuje losy z pierwszego tomu komiksu Bez oddechu. Głosu głównemu bohaterowi użyczył Eryk Lubos.
BIEDRONKA-Wiedzmin Wiedźmin. Coś się kończy, coś się zaczyna – to krótkie opowiadanie, które wydano już po zakończeniu sagi o wiedźminie Geraltcie z Rivii napisanej przez Andrzeja Sapkowskiego. Fani serii gier o pogromcy potworów z pewnością nie mogą się doczekać trzeciej odsłony przygód Geralta i z pewnością chętnie posłuchają audiobooka, w którym występują m.in.: Krzysztof Gosztyła – Narrator, Krzysztof Banaszyk – Geralt z Rivii, Anna Dereszowska – Yennefer, Małgorzata Kożuchowska – Triss Merigold.

Wszystkie oferowane słuchowiska będą w promocyjnej cenie 19,99 zł. Dostępne wydania będą składały się z płyt CD MP3 oraz kodu do pobrania cyfrowej kopii z serwisu cdp.pl. Sprzedaż rozpocznie się 16 października br. w sieci dyskontów Biedronka.

Więcej informacji o ofercie Biedronki oraz fragmenty słuchowisk znajdziecie na stronie: http://www.biedronka.pl/pl/audiokomiksy-od-16-10

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook