plakat ftwd       Machina promocyjna „Fear The Walking Dead” ruszyła już na dobre. Niespełna trzy dni temu informowaliśmy Was o  nowościach dotyczących spin-offu, a tu już kolejne świeże nowinki. Tym razem mamy dla was nie tylko kolejne promo, ale również plakat i najnowsze wiadomości dotyczące obsady.

       Na początek zaczniemy od plakatu. AMC opublikowało niedawno grafikę, która ma promować spin-off w czasie zbliżającego się wielkimi krokami San Diego Comic Con. Prezentuje się ona następująco:

FTWD-plakat2       Muszę przyznać, że plakat mimo dość oszczędnej formy wzbudza zaintrygowanie, co w połączeniu z jego lekko humorystycznym wydźwiękiem nastraja optymistycznie. Prezentuje się on zdecydowanie lepiej niż ostatnio przedstawione materiały marketingowe podstawowego „The Walking Dead„, które u widzów wywołały raczej uczucie zażenowania niż zachwytu.

       Dodatkowymi informacjami, o których Wam jeszcze nie mówiliśmy jest to, iż absada „Fear The Walking Dead” powiększyła się o dwa kolejne nazwiska. Są to:

  • Colman Domingo, który wcieli się w postać o imieniu Strand
  • Toby Levins, który zagra sierżanta Melvina Jamesa

     W dniu dzisiejszym zaprezentowane zostało również najświeższe kilkusekundowe promo, które ponownie przedstawia nam postać Madison.

       Choć dotychczas wypuszczone nagrania cechowały się wyjątkowo krótkim czasem trwania, to mniej więcej nakreślają nam to jaką drogą podąży sezon pierwszy. Przede wszystkim (co jest odrobinę wbrew wcześniejszym zapowiedziom) główne skrzypce ewidentnie będzie grała tutaj Kim Dickens. Promocja kładzie duży nacisk na wyeksponowanie jej osoby, co w połączeniu z oddaniem jest pierwszeństwa w czasie najbliższych comic conów pozwala nam sądzić, iż ustawiono jej w tak silnej pozycji jak Andrew Lincolna w podstawowym TWD. Oczywiście Cliff Curtis nadal jest ważną osobistością w obsadzie FTWD, ale nie zdziwiłbym się gdyby jednak został lekko wycofany. Zresztą, nie jest to niczym szokującym; Kim jest aktorką z tzw „listy A” więc fakt oparcia spin-offu na jej barkach to oczywista oczywistość. Druga rzecz tyczy się natomiast charakteru fabularnego. Z moich obserwacji wynika, iż twórcy zabawią się pewnymi schematami postapokaliptycznymi, celując raczej w suspens i niejasności niż klarowny przekaz treści. Bohaterowie bardo często mówią o jakichś chorobach, zaginięciach, doniesieniach ale czy wchodzimy już na teren epidemii czy raczej nadal poruszamy się w sferze zwykłej codzienności. Odnoszę wrażenie jakoby zaplanowano dla nas płynne i stopniowe przejście z sytuacji przed ZA do momentu po ZA. Nie oczekiwałbym zatem nagłego gruchnięcia w samo centrum zombiestycznej zawieruchy.

       Na koniec tego artykułu mam jeszcze najnowsze zdjęcie obsady. Nie prezentuje ono wszystkich aktorów, a jedynie czwórkę najważniejszych, których angaż poznaliśmy na samym początku promocji FTWD.

FTWD-obsada

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts