fear-the-walking-dead-3b

       Praca na planie „Fear The Walking Dead” trwa w najlepsze. Scenariusze ukończone, aktorzy zebrani, kamery włączone. Jeszcze tylko pierwszy klaps i wszystko wejdzie w zaawansowane stadium produkcji. Ponieważ już za krótką chwilę swój początek będą mieć zdjęcia do nowej serii, postanowiłem zebrać dla Was wszystko to co już wiadomo o nadchodzącym 4 sezonie spin-offu.

PREMIERA:

Dokłada data premiery S4 FTWD nie jest jeszcze znana. W ubiegłym roku sezon 3 wystartował dopiero dwa miesiące po zakończeniu dość chłodno przyjętego przez widzów i krytyków sezonu 7 „The Walking Dead„. Z racji tego, że matczyny serial również i tym razem nie radzi sobie najlepiej, nie zdziwiłbym się gdyby premiera spin-offu ponownie została przesunięcia na początek (czerwiec) letniej ramówki 2018.

PLAN ZDJĘCIOWY:

FTWD jest serialem wyjątkowo dynamicznym, oferującym rok w rok dość bogatą różnorodność miejsc i lokacji w których osadzona jest jego akcja. Tym razem ekipa opuściła granice Meksyku by oficjalnie przenieść się do Austin w Teksasie. Na rzecz spin-offu wykorzystany został znajdujący się tam stadion baseballowy Dell Diamond.

EKIPA WYKONAWCZA:

Dave Erickson odpowiedzialny za świetnie przyjęty przez krytyków sezon 3 FTWD oficjalnie zrezygnował z posady showrunnera i opuścił szeregi ekipy serialu. Jego miejsce zajęło aż dwoje co-showrunnerów w osobach Iana Goldberga oraz Andrew Chambllisa. Jednocześnie do ekipy producentów wykonawczych dołączył Scott M.Gimple, zapewne w celu nadzorowania szykowanego właśnie crossoveru między spin-offem, a matczynym TWD. Coby ostudzić reakcje i szerzenie plotek- Gimple nie będzie miał decyzyjnego wpływu na artystyczny kierunek oraz rozwój sezonu 4.

OBSADA:

Obsada aktorska „Fear The Walking Dead” powiększona została o 4 nowe nazwiska. Do regularnego składu dołączyli:

  1. Garret Dillahunt– najprawdopodobniej najlepszy nabytek FTWD. Aktor ma na swoim koncie udział w takich serialach jak „Hand of God„, „Układy„, „Justiefied-Bez Przebaczenia„, „Brooklyn 9-9„, „Terminator- Kroniki Sarah Connor„, „Deadwood” oraz „The Gifted-Naznaczeni„. Dodatkowo pojawił się w takich filmach jak „To nie jest kraj dla ludzi starych„, „12 Years of Slave„, „Zabójstwo Jess’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda” czy „Fanatyk„.
  2. Jenna Elfman– głównie komediowa aktorka znana z takich produkcji jak „Dharma i Greg” oraz „Fisherowie„, gdzie partnerowała samemu J.K Simmonsowi. Na koncie ma również udział w poważniejszych produkcjach takich jak „Układy” czy „Bracia i Siostry
  3. Maggie Grace– aktorka szerszej publiczności znana przede wszystkim z roli Kim Millis w cyklu filmów „Uprowadzona” z Liamem Neesonem oraz serialu „Lost” gdzie wcieliła się w Shannon Rutherford. Dodatkowo wystąpiła w „Californication„, filmie „Rozważni i Romantyczni- Klub Miłośników Jane Austin” oraz gościnnie w serialu „Master of Sex
  4. Lennie James– tego pana chyba nikomu przedstawiać nie trzeba.

Pozostała część obsady pozostaje bez zmian. W przyszłym sezonie przyjdzie nam ponownie zobaczyć Kim Dickens, Alicię Debnam-Carey, Colemana Domingo, Franka Dillane’a oraz Rubena Bladesa. Niepotwierdzone informacje mówią również o powrocie Danay Garcia w roli Luciany Galvez oraz Raya McKinonna w roli Proctora Johna.

CROSSOVER:

ftwd-twd-crossover

Choć zdaniem Dave’a Ericksona, spin-off osiągnął na tyle stabilną pozycję by utrzymać swoją pełną autonomię bez potrzeby realizacji crossoveru, AMC i tak postanowiło połączyć ze sobą „Fear The Walking Dead” z jego macierzystym serialem. 27 listopada ogłoszono, iż łącznikiem pomiędzy obydwoma cyklami została postać Morgana Jonesa, która z marszu dołączyła do pierwszoplanowej grupy bohaterów. Oznacza to, że jego wątek odegra bardzo istotną rolę w nadchodzących wydarzeniach 4 sezonu Fear. W jaki jednak sposób ekipa chce wpleść jego osobę akcje spin-offu? Ciężko przewidzieć. Najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem jest dopowiedzenie historii Morgana sprzed poznania Ricka bądź uzupełnienie luki jaka pojawiła się pomiędzy epizodami „Days Gone Bye” a „Clear„.

Poniżej video z pierwszego dnia Lenniego Jamesa na planie zdjęciowym Fear:

 Oraz fragment programu „Talking Dead” podczas którego ogłoszono jego angaż do spin-offu

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts