Duma i uprzedzenie

Wygląda na to, że film Duma i Uprzedzenie i Zombie nie odejdzie tak łatwo w niepamięć. Trzech reżyserów i wielu aktorów porzuciło projekt (w tym swego czasu całkiem nim zainteresowana Natalie Portman), ale wszystko wskazuje na to, że ekranizacja książki Setha Grahame-Smitha trafi jednak na duży ekran. Produkcja ma  już nowych aktorów mających odegrać trójkę wiodących w powieści bohaterów oraz ustaloną na wrzesień tego roku datę startu zdjęć.

 

W główne role w filmie wcielą się Lily James (jako Elizabeth Bennet), Sam Riley (jako Pan Darcy) Bella Heatcote (jako jedna z sióstr Elizabeth). Scenariusz przygotowany przez Davida O. Russela (Fighter, American Hustle) został poprawiony przez reżysera filmu Burra Steersa. Autor książki Duma i Uprzedzenie i Zombie – Seth Grahame-Smith – wymieszał w niej znany oryginalnej powieści Jane Austen Duma i Uprzedzenie wątek miłosnych przygód sióstr Bennet z motywem epidemii zombie, które swoim zwyczajem powstały z grobów na cmentarzach niedaleko posiadłości Bennetów.

 Pomysł wprowadzenia do fabuły klasyka żywych trupów, może wydawać się nieco „niesmaczny” (dając przykład z polskiego poletka – Ogniem i mieczem i zombie brzmi hmm… Co najmniej dziwnie – Dziady i zombie może trochę lepiej ;), ale jeśli film utrzymany zostanie w luźnej konwencji (chociaż to taka ironia z już troszeczkę ironicznej, oryginalnej książki), może okazać się czymś wartym uwagi (książka zdobyła popularność, ale raczej średnie recenzje i opinie czytelników). Powieść Duma i Uprzedzenie i Zombie miała swoją premierę w 2009 roku.

Larone

Na Strefie zajmuje się głównie newsami, artykułami i recenzjami odcinków serialu TWD. W przeszłości udzielał się amatorsko w paru innych projektach. Kiedy najdzie go ochota, bawi się w krytyka filmowego (choć chyba podchodzi do kina zbyt optymistycznie). Poza Strefą: gorliwy widz serialowy, niestety nigdy nie zobaczył do końca Miasteczka Twin Peaks. Choć za popcornem nie przepada, gdyby mógł, większą część życia przesiedziałby w kinie. Dlaczego pisze na Strefie? Bo lubi :)

More Posts