Zombieland2&DeadRising

Scenariusz Dave’a Callahama przywróci do życia serię Zombieland. Na koncie twórcy znajdują się między innymi materiały wykorzystane przy pracy nad ostatnim kinowym blockbusterem Godzilla czy serią Niezniszczalni. Drugą dobrą wiadomością dla fanów filmów z zombiakami jest pojawienie się paru szczegółów dotyczących ekranizacji serii Dead Rising (wcześniejsze informacje tutaj).

Kontynuacją Zombielandu zajmuje się Sony Studios. Reżyserem filmu zostanie twórca pierwowzoru – Ruben Fleischer. Nie wiemy jeszcze czy przed kamerą pojawią się bohaterowie pierwszej części. 

 


 

 

Poznaliśmy także nazwę ekranizacji gier komputerowych Dead Rising Dead Rising: Watchtower. Film reżyseruje Zach Lipovski a za scenariusz odpowiada Tim Carter (Mortal Kombat: Dziedzictwo). Lipovski zdradził, że czerpie wiele z oryginalnego materiału, a w szczególności z nowo wydanej części trzeciej Dead Rising:

 

Za każdym razem kiedy przestraszę się albo zaśmieję grając, notuję to żeby później dodać do scenariusza. To będzie trochę jak Indiana Jones – trochę śmiechu, strachu i dramatycznej akcji.
                                                                                                                                                                (źródło: wywiad z SlashFilm)

 

W skład obsady produkcji wchodzą: Dennis Haysbert (24 godziny, Men, Women & Children), Meghan Ory (Dawno, dawno temu), Jesse Metcalfe (Gotowe na wszystko) oraz Virginia Madsen (Bezdroża). Obraz powstaje dla studia Legendary Entertainment współpracującego z należącą do Sony platformą VOD – Crackle. Zdjęcia trwają od 30 września.

 

Czekacie na kontynuację Zombielandu?  A może wolelibyście zobaczyć na dużym ekranie Dead Rising? 

Larone

Na Strefie zajmuje się głównie newsami, artykułami i recenzjami odcinków serialu TWD. W przeszłości udzielał się amatorsko w paru innych projektach. Kiedy najdzie go ochota, bawi się w krytyka filmowego (choć chyba podchodzi do kina zbyt optymistycznie). Poza Strefą: gorliwy widz serialowy, niestety nigdy nie zobaczył do końca Miasteczka Twin Peaks. Choć za popcornem nie przepada, gdyby mógł, większą część życia przesiedziałby w kinie. Dlaczego pisze na Strefie? Bo lubi :)

More Posts