Duma i uprzedzenie i zombiaki

Zombieland, Warm Bodies, World War Z, The Walking Dead to tylko niektóre z popularnych w ostatnich latach kinowych/telewizyjnych hitów, opowiadających o zombiakach i nie cierpiących przy okazji na niski budżet czy kiczowatą formę. Popularność żywych trupów wraz z wysokimi słupkami oglądalności gwarantuje także spore zyski, co najwyraźniej podchwycili Hollywoodzcy twórcy. Niby już dawno temu, w pierwszych filmach z gatunku Romero pokazywał coś więcej niż tylko straszną i obrzydliwą stronę istnienia umarlaków, ale umówmy się – dopiero teraz przeżywają one prawdziwy kulturowy renesans.

 

 

W końcu tematem zainteresował się nawet Brad Pitt, realizując ekranizację książki Maxa Brooksa World War Z (recenzja). W chwili obecnej czekają na nas jeszcze trzy duże zombiacze premiery – Pacjent Zero, do którego angaż otrzymała właśnie aktorka Natalie Dormer (Gra o tron, Wyścig, Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie), Maggie z Arnoldem Schwarzeneggerem oraz Duma i Uprzedzenie i Zombie (więcej tutaj), w którym według ostatnich doniesień wystąpią: Charles Dance i Lena Headey (300, Dredd), kojarzeni przede wszystkim z rolami w Grze o tron. W filmie pojawią się także Douglas Booth (Noe: Wybrany przez Boga), Matt Smith (Doktor Who) Lily Collins (Dary Anioła: Miasto kości) oraz Jack Huston (Zakazane imperium). Film będzie ekranizacją książki  Seth Grahame-Smith, który wymieszał w niej historię z oryginalnej powieści Jane Austen z wątkiem powstających z grobów żywych trupów. 

Zdjęcia rozpoczęły się 24 września. Przypominamy jeszcze, że podstawę scenariusza stworzył nagradzany wielokrotnie David O. Russel. Film reżyseruje Burr Steers.

 

Lena Headey i Charles Dance wystąpią w Duma i Uprzedzenie i Zombie. Natalie Dormer pojawi się w Patient Zero.

Lena Headey i Charles Dance wystąpią w Duma i Uprzedzenie i Zombie. Natalie Dormer pojawi się w Patient Zero.

Wracając jednak do informacji odnośnie Pacjenta Zero. Film stworzony zostanie przez jeden z filmowych oddziałów Sony Screen Geems, współodpowiedzialny za między innymi plany zekranizowania kultowej już gry konsolowej The Last of Us (więcej info tutaj), której akcja osadzona została w post-apokaliptycznych realiach.

Reżyserem Patient Zero będzie autor Fałszerzy – Stefan Ruzowitzky, a scenariusz napisze Mike Le. Obraz, opowie historię mężczyzny, żyjącego w świecie opanowanym przez zombie. Bohater wykorzystując umiejętność rozmawiania z żywymi trupami, stara się znaleźć pacjenta zero i stworzyć lek zdolny uleczyć przemienioną żonę. 

 

Trzecim ważnym projektem z żywymi trupami będzie Maggie, w której pierwsze skrzypce zagra niezastąpiony Arnold Schwarzenegger (może słyszał, że niejaki Gubernator próbował odebrać mu tytuł terminatora). Fabuła skupi się na postaci Wade’a (w tej roli Arni), poszukującego lekarstwa dla swojej, zarażonej wirusem zombie córki – tytułowej Maggie (Abigail Breslin). Za reżyserię odpowiada debiutujący Henry Hobson, a za scenariusz równie „znany”  John Scott 3. Swoją światową premierę film będzie miał najprawdopodobniej w na początku 2015 roku. Jak na razie możemy pooglądać parę fotosów z głównymi postaciami produkcji.

 

ARNI ARNI i MAGGIE MAGGIE 

 

Pozostaje tylko czekać i mieć nadzieję, że opisane projekty oprócz względnie dobrej obsady poszczycą się także godną realizacją. Lubicie filmy z zombiakami, czy ograniczacie się tylko do The Walking Dead? Napiszcie w komentarzach!

 

Larone

Na Strefie zajmuje się głównie newsami, artykułami i recenzjami odcinków serialu TWD. W przeszłości udzielał się amatorsko w paru innych projektach. Kiedy najdzie go ochota, bawi się w krytyka filmowego (choć chyba podchodzi do kina zbyt optymistycznie). Poza Strefą: gorliwy widz serialowy, niestety nigdy nie zobaczył do końca Miasteczka Twin Peaks. Choć za popcornem nie przepada, gdyby mógł, większą część życia przesiedziałby w kinie. Dlaczego pisze na Strefie? Bo lubi :)

More Posts