Glen Mazzara

       Choć przez wielu widzów określany jest mianem tego, który doprowadził „The Walking Dead” niemalże do ruiny, to jednak na przekór wszystkiemu święci on od czasu do czasu pewne triumfy. Mowa oczywiście o Glenie Mazzarze, byłym shorunnerze serialu, który w dniu 15 maja 2014 roku wygrał nagrodę Brama Stokera za wybitne osiągnięcia w dziedzinie fantasy oraz horroru.

    Nagroda Brama Stokera przyznawana jest od 1987 roku przez Horror Writers Association tym osobom, które w sposób ponadprzeciętny wyróżniły się swoją pracą w gatunku grozy i fantasy. Warto wspomnieć, iż patronem tego wyróżnienia jest tytułowy Bram Stoker, irlandzki autor znanej na całym świecie powieści „Dracula”, która stała się kanwą dla niespełna 11 swoich ekranizacji, przy czym pierwsza z nich datowana jest już na rok 1922.

       Glen Mazzara został uhonorowany za pracę nad scenariuszem odcinka „Welcome to the Tombs” będącym finalnym epizodem trzeciego sezonu „The Walking Dead”. Konkurentami reżysera byli następujący twórcy:

  • Fabien Adda i Fabrice Gobert za odcinek „The Horde” serialu „The Returned”
  • Brad Falchuk za odcinek „Spilt Milk” serialu „American Horror Story: Asylum”
  • Bryan Fuller za odcinek „Apéritif” serialu „Hannibal”
  • Daniel Knauf za odcinek „A Whiff of Sulfur” serialu „Dracula”

     Warto wspomnieć, iż „The Walking Dead” było już kilkakrotnie nominowane do nagrody Brama Stokera, niemniej Glen Mazzara jest pierwszym, który ją wygrał. Do innych nominowanych nazwisk zaliczamy:

  • Sang Kyu Kim za odcinek „Killer Within” (2012 rok)
  • Scott M.Gimple za odcinek „Pretty Much Dead Already” oraz „Save the Last One” (oba w 2011 rok)

    Redakcja Strefy The Waking Dead pragnie pogratulować reżyserowi za to niemałe osiągnięcie oraz życzyć przyszłych sukcesów. Od tego miesiąca należy on do grona najlepszych, zajmując zaszczytne miejsce obok takich osobistości jak George R.R Martin („The Pear-Shaped Man”), J.K. Rowling („Harry Poter i Zakon Feniksa”) czy Stephen King („Misery”)

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts