All zombies must dieAll zombies must Die! (PC, X360, PS3)
Data wydania: 12.03.2012 (PC)

Producent: Doublesix
Typ gry: co-op, zombie-shooter, TPP,  akcja
Ocena metacritic:  58/100

 

Jak odsyłać zombiaki do grobów, to tylko w All Zombie Must Die! – najlepiej w trybie kooperacji umożliwiającym zabawę czterech osób jednocześnie.  Gracz otrzymuje do wyboru jednego z czterech bohaterów: Jacka – gracza, który po wieloletnich treningach przed komputerem postanowił spróbować swoich sił przeciw nieumarłym oraz jego przyjaciół – Rachel, Briana i Luxo. Standardowo dla tego typu produkcji akcja ukazana została z góry, gracze mogą ulepszać bronie swoich bohaterów oraz mieszać w ich umiejętnościach specjalnych, całość rozrywki sprowadza się jednak do radosnego masakrowania żywych trupów.                       

               
                                            


 

 

Atom Zombie SmasherAtom Zombie Smasher (PC)
Data wydania: 14.06.2011

Producent: Blendo Games
Typ gry: strategia, co-op
Ocena metacritic: 75/100                                                     

 

Atom Zombie Smasher to gra dla wszystkich, którzy uwielbiają strategie z zombiakami, pod warunkiem, że ich wyobraźnia rozwinęła się na tyle by nie zwracali uwagi na dość oszczędną szatę graficzną. Gracz przewodniczy skompletowanemu według własnych upodobań zespołowi mającemu ewakuować ocalałych z zajętych przez zombie, generowanych losowo terenów. Gra posiada tryb kooperacji dla 3 osób.

                                                                                   


 

 

burn zombie burnBurn, zombie, burn (PC, PS3)
Data wydania: 12.08.2010

Producent: Pinnacle Software
Typ gry: Akcja, TPP, zombie-shooter, zręcznościowa, co -op
Ocena metacritic:  72/100 (PC)

 

Masakra zombie w bajkowej stylistyce z krztyną absurdu i humoru? Dlaczego nie? Burn, zombie, burn to prosta gra akcji, w której kierujemy poczynaniami jednego z trójki bohaterów: Bruca, jego brata Bruno lub dziewczyny Daisy. Rozgrywkę  obserwujemy z ukosa. Całość utrzymana została w konwencji staromodnego horroru, twórcy postarali się również o sporą liczbę przeciwników, oraz broni do ich eliminowania. Produkcja posiada tryb wieloosobowy.

 


 

Call of Duty zombie

Call of Duty: World at War, CoD: Black Ops, CoD: Black Ops II, CoD: Zombies – Tryb zombie. (PC, X360, PS3 IOs, Anroid)
Producent: Treyarch
Typ gry: Akcja, FPS, Survival, co-op

Specjalny tryb dostępny w niektórych częściach Call of Duty. Przy użyciu dostępnej broni zmuszeni jesteśmy odstrzelić jak najwięcej zombiaków nacierających na naszą pozycję. Akcja obserwowana jest z pierwszej osoby, oprócz standardowego strzelania do zadań gracza należy utrudnianie zombiakom dostanie się do lokacji poprzez budowę barykad. Gra w dużej mierze opiera się na pracy zespołowej, dostępny jest więc oczywiście tryb kooperacji. Po pokonaniu jednej hordy, zostajemy dopuszczeni do kolejnego etapu lokacji. W poszczególnych odsłonach cyklu mamy do czynienia z zombie nazistami (CoD War at World) jak i zwykłymi szwendaczami (BO 1 i 2). Ważne jest tylko to że wszystkie przeznaczone są do odstrzału! Do dyspozycji otrzymujemy spory wybór map i broni. Na urządzeniach mobilnych pojawiła się samodzielna wersja trybu hordy.

 


 

 

Containment: The Zombie PuzzlerContainment: The Zombie Puzzler (PC, Iphone/Ipad)
Data wydania: 02.03.2012

Producent: Bootsnake Games
Typ gry: Logiczna, strategiczna
Ocena metacritic: —/100

 

Wbrew pozorom wśród produkcji o zombie pojawiają się również gry logiczne. Co prawda cel rozgrywki jak zwykle pozostaje taki sam, ale Zombie Puzzler wyróżnia oryginalny pomysł. Zadaniem gracza jest ocalenie osaczonych przez zombie mieszkańców Franklin County, kluczem do celu jest natomiast ustawianie wokół agresywnych trupów mieszkańców miasteczka ubranych w tym samym kolorze.
Day of the zombieDay of the zombie (PC)
Data wydania: 06.03.2009

Producent: Brainbox Games
Typ gry: FPS, strzelanina, akcja
Ocena metacritic: —/100

 

Pierwszoosobowa strzelanina z zombie. Gracz wciela się w studentów, próbujących przetrwać w opanowanym przez trupy uniwerku. Fabuła przedstawiana została w formie komiksowych przerywników, a do dyspozycji gracza oddano broń palną i białą, którą wykorzystamy nie tylko w starciach z żywymi trupami, ale także specjalnymi oddziałami żołnierzy.

 


 

 

Dead BlockDead Block (PC)
Data wydania: 16.12.2011

Producent: Candygun Games
Typ gry: Akcja, TPP, co-op,
Ocena metacritic: 50/100

 

Zombie na wesoło to temat dosyć popularny – odegrał również swą rolę w grze Dead Block. Po raz kolejny mamy też do czynienia z bajkową grafiką i nieco zwariowaną fabułą – lata pięćdziesiąte, Europa to upadły cywilizacyjnie kontynent, a umarli powstają z martwych, by jeszcze raz zatańczyć w rytm rock’n’rolla. Podczas gry przyjdzie nam pokierować trzema postaciami. Rozgrywka opiera  się głównie na odpieraniu ataków, barykadowaniu się w domach i ustawianiu pułapek na przeciwników, i w ostateczności – walce bezpośredniej. Dostępny jest tryb kooperacji.

 


 

Dead FrontierDead Frontier (PC – przeglądarkowa)
Data wydania: 15 października 2011
Producent: Creaky Corpse
Typ gry: MMO, Survival horror, Akcja, zombie-shooter

 

O Dead Frontier wystarczyłoby powiedzieć, że to darmowa, przeglądarkowa, zręcznościowa gra MMO, w której wcielamy się w wykreowaną własnoręcznie postać walczącą z zombiakami. Przy tworzeniu naszego bohatera wybieramy jego wygląd oraz profesję (żołnierz, lekarz, kucharz, naukowiec, farmer itp.). Każda z nich daje postaci niepowtarzalne zdolności. Fabuła powiela znany schemat o epidemii przemieniającej ludzi w żywe trupy. Obserwowana z góry rozgrywka polega oczywiście na wybijaniu mas zombie. Tytuł na tle innych przeglądarkowych produkcji wyróżnia  trójwymiarowa oprawa graficzna.


 

 

Dead HordeDead Horde (PC)
Data wydania: 27.07.2011

Producent: DnS Development
Typ gry: Survival horror, TPP, co-op, zombie-shooter
Ocena metacritic: 45/100

 

 Temat epidemii wałkowany po raz enty, z głównym bohaterem oglądanym i sterowanym przez gracza z „lotu ptaka”. Na jego drodze oprócz tytułowych martwych hord pojawią się również zagadki logiczne. Zabawę umila możliwość przejścia tytułu w trybie kooperacji, oraz wirtualna waluta, zbierana podczas rozgrywki, za którą usprawnimy bronie naszego bohatera.

 

 


 

 

Dead Hungry DinerDead Hungry Diner (PC, Iphone/Ipad)
Data wydania: 23.04.2012

Producent: Black Market Games
Typ gry: strategiczne, logiczne
Ocena metacritic: —/100

 

Potwory, wśród nich zombie muszą czasem zaspokoić swe kubki smakowe w miejscu nieco innym niż centrum handlowe czy górskie miasteczko – w Dead Hungry Diner gracz wciela się w szefa kuchni gotującego dla żywych trupów i innych maszkar. Rozgrywka sprowadza się do umiejętnego obsługiwania konkretnych potworów. Dostępne są dwa tryby – fabularny i Endless Mode, w którym gra toczy się do momentu, w którym potwory całkowicie „zaleją” naszą restaurację.

 


 

 

DeadhuntDeadhunt (PC)
Data wydania: 05.04.2005

Producent: REL Games
Typ gry: Shooter, FPP
Ocena metacritic: —/100

 

Strzelanie do zombie w budżetowej formie, ze sporą liczbą przeciwników i broni. W produkcji oprócz kampanii fabularnej dostępne są dwa dodatkowe tryby Survival – w którym celem jest zdobycie jak największej ilości punktów oraz Greed, w którym wszystko odbywa się podobnie jak w poprzednim, z wyjątkiem momentu śmierci bohatera, o którym może zadecydować sam gracz (by nie dopuścić do wyzerowania licznika punktów).

 

Larone

Na Strefie zajmuje się głównie newsami, artykułami i recenzjami odcinków serialu TWD. W przeszłości udzielał się amatorsko w paru innych projektach. Kiedy najdzie go ochota, bawi się w krytyka filmowego (choć chyba podchodzi do kina zbyt optymistycznie). Poza Strefą: gorliwy widz serialowy, niestety nigdy nie zobaczył do końca Miasteczka Twin Peaks. Choć za popcornem nie przepada, gdyby mógł, większą część życia przesiedziałby w kinie. Dlaczego pisze na Strefie? Bo lubi :)

More Posts