All Zombies Must Die! ScorepocalypseAll zombie must die!: Scorepocalypse
Data wydania: 19.04.2012
Producent: Doublesix
Typ gry: zręcznościowa, zombie-shooter, TPP, akcja, co-op

Scorepocalypse to samodzielny dodatek, w którym wskakujemy w skórę nowego bohatera McJaggera z zadaniem wykończenia wszystkich zombie w mieście. Podobnie jak w pierwowzorze gra oferuje tryb kooperacji dla czterech osób.

 

 


 

The Zombie Island of Dr.NedBorderlands: The Zombie Island of Dr. Ned (PC, XBOX360, PS3)
Data wydania: 23.11.2009 (XBOX360)
Producent: Gearbox Software
Typ gry: akcja, FPS, RPG, co-op
Ocena metacritic: 84/100

Rozszerzenie do popularnej strzelaniny z elementami RPG – Borderlands. Dodatek umożliwia nam zwiedzenie nawiedzonego przez zombie miasteczka Jakobs Cove. Okazuje się, że za przemianę mieszkańców miasta w żywe trupy odpowiada doktor NED. Zadaniem gracza jest przywrócenie naturalnego stanu rzeczy. Rozgrywka toczy się z pierwszej osoby, na naszej drodze stają liczne zombie – skakające, pełzające i te zwykłe – chodzące.

 


 

Dead Island Riptide (cover)Dead Island: Ryder White
Data wydania: 01.02.2012
Producent: Techland
Typ gry: FPP, Sanbox, Akcja, survival, RPG

Dodatek fabularny do pierwszego Dead Island, w którym gracz wciela się w Rydera Whita, bohatera znanego z podstawowej wersji gry przedstawionego z nieco innej perspektywy.

 

 

 


 

 

Dead-Rising-2-Case-WestDead Rising 2: Case West (XBOX360)
Data wydania: 27.12.2010
Producent: Capcom
Typ gry: Akcja, TPP, Survival Horror, co-op
Ocena metacritic: 74/100

Dodatek fabularny będący domknięciem historii znanej z drugiej części gry. Gracz wciela się we Franka Westa, który łączy swe siły ze znanym z Dead Rising 2  protagonistą Chuckiem Greenem. Twórcy postawili mocno na tryb kooperacji.

 

 


 

 

Dead Risng 2 Case ZeroDead Rising 2: Case Zero (XBOX360)
Data wydania: 31.08.2010
Producent: Capcom
Typ gry: Akcja, TPP, Survival Horror, co-op
Ocena metacritic: 79/100

Dostępny jedynie w cyfrowej dystrybucji na X360 dodatek fabularny, wydany przed premierą podstawki. Dodatek ma wprowadzić graczy w historię przedstawioną w sequelu. Akcja osadzona została 2 lata po pierwszej i trzy lata przed drugą częścią gry. Głównym bohaterem jest Chuck Green, opiekujący się swoją zainfekowaną córką.

 


 

 

left behind2DLC: Left Behind (PS3/PS4)
Data wydania: 14.02.2014
Producent: Noughty Dog
Typ gry: Survival horror, TPP, akcja, przygodowe
Ocena metacritic: 88/100

Dodatek fabularny do The Last of Us, w którym wcielamy się w towarzyszącą głównemu bohaterowi w podstawowej wersji gry Ellie. Część ukazanych w grze wydarzeń rozgrywa się jeszcze przed wydarzeniami znanych z pierwowzoru, jednak w produkcji pojawia się także wątek związany ze wspólną podróżą Ellie i Joela. Większość historii dotyczy jednak postaci Ellie i jej przyjaciółki z którą zwiedza objęte kwarantanną tereny postapokaliptycznego świata. Rdzeniem dodatku jest raczej odkrywanie świata niż walka, która sprowadza się przede wszystkim do skradania i ataków z ukrycia.

 


 

Left for Dead 2 The SacrificeLeft for Dead 1/2: The Sacrifice
Data wydania: 05.10.2010
Producent: Valve Software
Typ gry: co-op, akcja, FPS, survival horror
Ocena metacritic: —/100

Historia wraca do znanych z pierwszej części bohaterów, którzy trafiają na południe USA. Tytuł dodatku nie jest przypadkowy i w ostatnich chwilach rozgrywki przetrwanie grupy wymagało będzie poświęcenia jednego z jej członków. Dodatek dostępny jest dla obydwu odsłon LfD, choć jego zawartość różni się trochę w zależności od tego, z którą częścią LfD zostanie powiązany.

 


 

Left for Dead ThePassingLeft for Dead 2: The Passing
Data wydania: 22.04.2010
Producent: Valve Software
Typ gry: co-op, akcja, FPS, survival horror
Ocena metacritic: 75/100

Dodatek dostępny tylko i wyłącznie dla posiadaczy drugiej części LfD. Przedstawia historię znanych z drugiej części bohaterów przebywających na terenie rolniczego miasteczka w stanie Georgia. Oprócz nowych map do kampanii, możemy cieszyć się także nowymi planszami do trybów Survival, Versus oraz Scavenge.

 


 

 

pvs dark agesPlants vs. Zombies 2: It´s About Time – Dark Ages Part 1
Data wydania: ?
Producent: PopCap Games
Typ gry: strategiczne, logiczne

Dodatek do mobilnego Plants vs Zombies przenoszący gracza do czasów średniowiecza.

 

 

 


 

 

 

Undead NightmareRed Dead Redemption: Undead Nightmare (XBOX360, PS3)
Data wydania: 23.11.2010
Producent: Rockstar Games
Typ gry: akcja, TPP, shooter, sanbox
Ocena metacritic: 87/100

Dodatek do popularnej gry TPP z otwartym światem, osadzonej w realiach dzikiego zachodu. Gracz wciela się w znanego z podstawki rewolwerowca Johna Marstona poszukującego lekarstwa na rozprzestrzeniającą się plagę zombie. Oprócz samego wątku fabularnego, przygotowano też specjalne misje, w których poszukujemy zaginionych osób.

 


 

 

Nazi Zombie ArmySniper Elite: Nazi Zombie Army (PC)
Data wydania: 28.02.2013
Producent: Rebelion
Typ gry: akcja, TPP, shooter, co-op
Ocena metacritic: 62/100

Wykorzystanie nieumarłych na wojnie, wydaje się jedyną dobrą drogą – przynajmniej w umysłach dowódców III Rzeszy w czasie II Wojny Światowej. Nazi Zombie Army to samodzielny dodatek do gry wojennej Sniper Elite, w której (jak sama nazwa wskazuje) wcielamy się w dzielnego snajpera walczącego z (w tym przypadku) hordami nieumarłych żołnierzy wermachtu. Głównym narzędziem mordu jak w podstawce pozostaje niezastąpiona snajperka. Gra pozwala na przejście kampani samotnie bądź w czteroosobowym trybie kooperacji.


 

 

400 days coverThe Walking Dead: 400 Days (PC, XBOX360, PS3, PSV)
Data wydania: 03.07.2013
Producent: Telltale Games
Typ gry: przygodowe, point-and-click
Ocena metacritic: 77/100

Dodatek do nagradzanej gry The Walking Dead, w którym poznajemy pięć różnych historii mających miejsce w obrębie czterystu dni od wybuchu epidemii zombie. W DLC postanowiono nieco urozmaicić gameplay dzięki czemu mamy tu do czynienia z paroma ciekawymi pomysłami.

 


 

 

Trains vs zombiesTrains Vs zombies 2
Data wydania: 25.10.2012
Producent: Rail Simulator Development Ltd
Typ gry:  Symulator
Ocena metacritic: —/100

Samodzielny dodatek do symulatora kolei Trains Vs Zombies 2 Railworsk: Train Simulator 2013, stworzonego z okazji Halloween. Twórcy znaleźli nawet całkiem niezłe uzasadnienie, dla którego wcisnęli do symulatora kolei bezmózgie zombie, mianowicie gracz wciela się oczywiście w maszynistę, który krążąc po Nowym Jorku ma za zadanie zabrać do swojej ciuchci jak najwięcej ocalałych. Celem jest dojechanie do stacji New York Penn Station.

 


 

Yakuza-Dead-Souls_Playstation3_coverYakuza: Dead Soul
Data wydania: 09.06.2011
Producent: Amusement Vision
Typ gry: akcja, TPP
Ocena metacritic: 64/100

Gracz wciela się w bohaterów z serii Yakuza (Kazuma Kiryu, Goro Majima, Ryuji Goda oraz Shun Akiyma), opowiadającej o japońskiej mafii. Ich zadaniem jest przywrócenie porządku w zajętej przez zombie dzielnicy miasta – Kamurocho.

 

 

Larone

Na Strefie zajmuje się głównie newsami, artykułami i recenzjami odcinków serialu TWD. W przeszłości udzielał się amatorsko w paru innych projektach. Kiedy najdzie go ochota, bawi się w krytyka filmowego (choć chyba podchodzi do kina zbyt optymistycznie). Poza Strefą: gorliwy widz serialowy, niestety nigdy nie zobaczył do końca Miasteczka Twin Peaks. Choć za popcornem nie przepada, gdyby mógł, większą część życia przesiedziałby w kinie. Dlaczego pisze na Strefie? Bo lubi :)

More Posts