DayZDay Z (PC)
Data wydania: w przygotowaniu
Producent: Bohemia Interactive Studion
Typ gry: akcji, FPP/TPP, survival horror, sanbox, multiplayer/mmo

Day Z nie miało jeszcze swojej premiery i funkcjonuje na razie jako mod do popularnej gry Arma II, zdążyło już jednak przyciągnąć sporą rzeszę fanów rozgrywki wieloosobowej
i przetrwania. Akcja toczy się na terenie fikcyjnej Czarnorusi opanowanej przez zombiaki
i innych żywych graczy – nigdy nie wiadomo kto tak naprawdę okaże się większym zagrożeniem. Emocji przysparza fakt, że po śmierci postaci ginie ona na zawsze i trzeba tworzyć ją na nowo. Produkcja pozwala na rozgrywkę z pierwszej lub trzeciej osoby (za plecami bohatera).


EPIDEMICDead Island:Epidemic (BETA)
Data wydania: 2014 rok
Producent: Stunlock
Typ gry: MOBA, Multiplayer, akcja, TPP, F2P

„Trzyosobowe zespoły będą ze sobą rywalizować w desperackiej walce o przetrwanie” – wszystko w znanym uniwersum Dead Island. Co ważne, gra oparta będzie na systemie Free to play i dostępna jedynie na PC.

 


di2Dead Island 2 (PC, XBone, PS4)
Planowana data wydania: 2015
Producent: Yager Development
Typ gry: FPP, Sanbox, Akcja, survival, RPG

Kontynuacja stworzonej przez Polaków serii Dead Island z luźniejszą, nastawioną na niezobowiązującą rozwałkę otoczkę fabularną. Produkcja zdecydowanie zrywa z dosyć poważnym podejściem do tematu zombie zwracając uwagę gracza w stronę tworzenia wymyślnych broni do eliminacji zombiaków. Akcja gry osadzona zostanie niedługo po wydarzeniach z poprzednich części – epidemia dostała się na teren Kalifornii, która została objęta kwarantanną. Na terenie stanu pozostało jednak sporo żądnych emocji obywateli, gotowych do rozpoczęcia krwawej jatki. Jedną z ważniejszych cech gry będzie rozbudowany tryb multiplayer (do 8 graczy).

 


http://www.purepc.pl/files/Image/news/2012/07/Fortnite_l%201.jpgFortnite (PC, PS3, XBOX360)
Planowana data wydania: –
Producent: Epic Games
Typ gry: akcja, survival

Gra osadzona została w wyglądającym bajkowo świecie – niestety zajętym w dużej mierze przez szwendaczy. Ocalali, którymi przyjdzie nam w tej produkcji pokierować za dnia zbierają najpotrzebniejsze przedmioty do umocnienia bazy by w nocy chronić się przed atakami trupków. Produkcja ma stawiać na element współpracy między żywymi graczami.

ZAPISY DO BETA TESTÓW


huntHunt: Horrors of the Gilded Age (PC)
Planowana data wydania: 2015
Producent: Crytek
Typ gry: akcja, survival, TPP, Co-op, Multiplayer

Tytuł nastawiony będzie na współpracę czterech graczy, którzy wspólnie zapolują na powstałych z grobów nieumarłych i inne przerażające kreatury. Pojawiają się tu naturalne skojarzenia z Left for Dead, miejmy jednak nadzieję, że gra wniesie do tematu kooperacji nieco świeżości. Na uwagę zasługują realia w których osadzonych zostanie akcja – XIX wiek w połączeniu ze światem pełnym potworów z horrorów i nieumarłych. Za niepowtarzalność wrażeń w trakcie rozrywki odpowiadać będzie losowe generowanie przeciwników i lokacji.
Ruszyły już zapisy do bety produkcji, która zostanie udostępniona jeszcze w tym roku.


H1Z1H1Z1 (PC, PS4) – wczesny dostęp
Planowana data wydania: 2014
Producent: Sony Online Entertainment
Typ gry: akcja, survival, TPP/FPP, Multiplayer, Sandbox

Ostatnia z targowych wiadomości  dotyczy produkcji MMO o tytule H1Z1. Nazwa przypomina fachowe określenie morderczego wirusa, nie trudno więc zgadnąć, że gra kręci się wokół epidemii zombie. H1Z1 założeniami i gameplayem łudząco przypomina Day Z, warto jednak zauważyć, że tytuł pozwoli graczom na zmieniającą rozgrywkę eksploatację środowiska przykładowo – wycinkę drzew w celu wybudowania sobie schronienia. Tytuł podobnie jak reszta sandboxów osadzonych w świecie zombie apokalipsy nastawiony będzie na survival – tworzenie broni i innych potrzebnych do przetrwania przedmiotów. Akcja obserwować będziemy z pierwszej lub trzeciej perspektywy. Całość zostanie wydana na PC i PS4 oraz oparta na modelu free-to-play.


plants-vs-zombies-2Plants vs Zombies 2: It’s About Time (PC)
Data wydania: –
Producent: PopCap Games
Typ gry: strategiczne, logiczne

Wojna roślin z zombie w rozwiniętej odsłonie.


Project Zomboid (cover)Project Zomboid (PC) – w fazie prac, grywalna (testy)
Planowana data wydania: 2014
Producent: The Indie Stone
Typ gry: RPG, akcja, survival horror

Najprościej pisząc Project Zomboid to niesamowicie rozbudowany symulator życia w świecie opanowanym przez zombie. Produkcja grywalna jest już teraz, cały czas trwają jednak prace nad jej nowymi elementami. Widok izometryczny pozwala na lepsze zorientowanie się w okolicy. Naszego bohatera nękają ciągłe problemy – głód, zimno czy strach przed chmarami zombie czającymi się gdzieś w ciemności. Sama walka nie jest zbytnio opłacalna, najważniejsze to zebrać zapasy, które koniecznie należy włożyć do lodówki, zabarykadować drzwi i przede wszystkim przetrwać jak najdłużej z niesłabnącą świadomością, że historia i tak zawsze kończy się tak samo.7 Days to Die7 Days to Die (PC)

Planowana data wydania: –
Producent: Fun Pimps Entertainment
Typ gry: sanbox, akcja, survival

Gra z otwartym światem i zniszczalnym otoczeniem. Historia osadzona została po roku 2034, ludzie w wyniku skutków wojny nuklearnej giną masowo i zmieniają w żywe trupy. Miejscem akcji staje się hrabstwo Navezgane. W produkcji pojawiają się elementy RPG, a nasz bohater wymaga zaspokajania pragnienia i głodu – wiąże się z tym potrzeba gromadzenia prowiantu i surowców do tworzenia nowych przedmiotów.

Larone

Na Strefie zajmuje się głównie newsami, artykułami i recenzjami odcinków serialu TWD. W przeszłości udzielał się amatorsko w paru innych projektach. Kiedy najdzie go ochota, bawi się w krytyka filmowego (choć chyba podchodzi do kina zbyt optymistycznie). Poza Strefą: gorliwy widz serialowy, niestety nigdy nie zobaczył do końca Miasteczka Twin Peaks. Choć za popcornem nie przepada, gdyby mógł, większą część życia przesiedziałby w kinie. Dlaczego pisze na Strefie? Bo lubi :)

More Posts