WYDANE ODSŁONY SERII:


 

 

Dead IslandDead Island  (PC, PS3, XBOX360)
Data wydania: 06.09.2011

Producent: Techland
Typ gry: FPP, Sanbox, Akcja, survival, RPG, co-op
Ocena Metacritic (PC): 80/100

Rodzima produkcja z zombiakami, rozbudowanym systemem ulepszania i niszczenia broni oraz rajską wyspą do zwiedzania. Do wyboru przygotowano cztery odmienne postacie, a droga do celu usłana jest licznymi zadaniami. Na uwagę zasługuje ładna oprawa audiowizualna produkcji. Rozgrywka toczy się z pierwszej osoby, dostępny jest również tryb kooperacji.

 

 

 

Dead Island RiptideDead Island Riptide (PC, PS3,XBOX360)
Data wydania: 23.04.2013

Producent: Techland
Typ gry: FPP, Sanbox, Akcja, survival, RPG
Ocena Metacritic (PC): 61/100

Kontynuacja historii bohaterów z poprzedniej odsłony Dead Island. Po raz kolejny przeżywają koszmar z wyspą pełną żądnych krwi żywych trupów (taki syndrom Lostów). Trzeba przyznać, że środowisko rzeczywiście nieco się zmieniło, a nowa wyspa ? Palanai nie przypomina otoczenia, do którego zdążyła przyzwyczaić graczy pierwsza część ? kurortów wypoczynkowych i pięciogwiazdkowych hoteli na nowym terenie nie uświadczysz.

 

 

escape dead islandEscape Dead Island 
Data wydania: 18.11.2014

Producent: Fatshark
Typ gry: TPP, akcja, przygodowa, survival horror
Ocena Metacritic (PC): 52/100

Escape Dead island to gra akcji TPP, wiążąca ze sobą fabułę pierwszej i drugiej części Dead Island. W produkcji pojawiają się elementy skradankowe, zręcznościowe, survivalowe i przygodowe. Nie brakuje też walki z nieumarłymi (do której posuniemy się w ostateczności). Dodatkowym wyróżnikiem jest także stylizowana, cel-shadingowa grafika. Główny protagonista tytułu – Cliff Caro to rozpieszczony młodzieniaszek, którego celem stało się nakręcenie reportażu o grasującym po rajskim archipelagu wirusie. Cliff kradnie jacht rodziców i wraz z przyjaciółmi wyrusza nim na objętą kwarantanną wyspę – Narapele, niedaleko znanej z pierwszej części Banoi. Jak szybko uda mu się przekonać, życie dziennikarza na „martwej wyspie zombie” nie służy zdrowiu psychicznemu, dlatego przekleństwem bohatera staną się straszne wizje i halucynacje.


DLC:


 

 

Dead Island Riptide (cover)Dead Island: Ryder White
Data wydania: 01.02.2012
Producent: Techland
Typ gry: FPP, Sanbox, Akcja, survival, RPG
Ocena Metacritic (Xbox360): 44/100

Dodatek fabularny do pierwszego Dead Island, w którym gracz wciela się w Rydera Whita, bohatera znanego z podstawowej wersji gry przedstawionego z nieco innej perspektywy.

 

 

 


ODSŁONY CZEKAJĄCE NA SWOJĄ PREMIERĘ:


 

di2

Dead Island 2 (PC, XBone, PS4)
Data wydania: 2015
Producent: Yager Development 
Typ gry: FPP, Sanbox, Akcja, survival, RPG

Kontynuacja stworzonej przez Polaków serii Dead Island z luźniejszą, nastawioną na niezobowiązującą rozwałkę otoczkę fabularną. Produkcja zdecydowanie zrywa z dosyć poważnym podejściem do tematu zombie zwracając uwagę gracza w stronę tworzenia wymyślnych broni do eliminacji zombiaków. Akcja gry osadzona zostanie niedługo po wydarzeniach z poprzednich części – epidemia dostała się na teren Kalifornii, która została objęta kwarantanną. Na terenie stanu pozostało jednak sporo żądnych emocji obywateli, gotowych do rozpoczęcia krwawej jatki. Jedną z ważniejszych cech gry będzie rozbudowany tryb multiplayer (do 8 graczy). 

  

EPIDEMICDead Island: Epidemic (BETA)
Data wydania: 2014

Producent: Stunlock
Typ gry: MOBA, Multiplayer, akcja, TPP, F2P

?Trzyosobowe zespoły będą ze sobą rywalizować w desperackiej walce o przetrwanie? ? wszystko w znanym uniwersum Dead Island. Co ważne, gra oparta będzie na systemie Free to play i dostępna jedynie na PC.

 

 

 

 

Larone

Na Strefie zajmuje się głównie newsami, artykułami i recenzjami odcinków serialu TWD. W przeszłości udzielał się amatorsko w paru innych projektach. Kiedy najdzie go ochota, bawi się w krytyka filmowego (choć chyba podchodzi do kina zbyt optymistycznie). Poza Strefą: gorliwy widz serialowy, niestety nigdy nie zobaczył do końca Miasteczka Twin Peaks. Choć za popcornem nie przepada, gdyby mógł, większą część życia przesiedziałby w kinie. Dlaczego pisze na Strefie? Bo lubi :)

More Posts