ODSŁONY SERII:


 

 

DEADRISING COVERDead rising 1 (XBOX360)
Data wydania: 08.08.2006

Producent: Capcom
Typ gry: Akcja, TPP, Survival Horror
Ocena metacritic: 85/100

Świt żywych trupów jako gra komputerowa to może za dużo powiedziane, ale punktem wspólnym Dead Rising i wspomnianej produkcji jest właśnie miejsce akcji czyli centrum handlowe pełne zombie. Główny bohater Dead Rising – Frank West ma za zadanie przetrwać i odkryć tajemnicę centrum przy użyciu najróżniejszych dóbr materialnych zastałych na jego terenie (okładanie zombie pluszowym misiem czy parasolką jest w tej produkcji naturalne). Na drodze bohatera pojawiają się liczne postacie niezależne oraz ciekawe sytuacje do sfotografowania – jako że Frank jest właściwie fotoreporterem, ciekawe zdjęcia nagradzane są punktami. Ważną rolę odgrywa też płynący czas, który wpływa na nasze poczynania podczas rozgrywki. Sterowanie odbywa się zza pleców bohatera.

 

 

Dead-Rising-Chop-Till-You-Drop-Wii-_Dead Rising: Chop Till You Drop (WII)
Data wydania: 24.02.2009

Producent: Capcom
Typ gry: Akcja, TPP, Survival Horror
Ocena metacritic: 61/100

Przeznaczony na konsole Wii remake Dead Rising 1 z uproszczoną grafiką i sterowaniem dostosowanym do kontrolera Wii.

 

 

 

 
dead-rising-2Dead rising 2 (PC, XBOX360, PS3)
Data wydania: 28.09.2010
Producent: Blue Castle games
Typ gry: Akcja, TPP, Survival Horror, co-op
Ocena metacritic: 78/100

Druga część Dead Rising to przede wszystkim o wiele większy, wzorowany na Las Vegas obszar do zwiedzania – Fortune City, nowy bohater – Chuck Green, pragnący uratować swą córkę przed zarazą oraz znane już zastępy żywych trupów. Nowością jest możliwość modyfikowania przedmiotów, by siały większe spustoszenie wśród zombiaków. Produkcja oferuje także ciekawy tryb kooperacji oraz multiplayer w klimatach szalonego TVshow.

 

 

 

OFF THE RECORDDead rising 2: Off the Record
Data wydania: 11.10.2011

Producent: Blue Castle games
Typ gry: Akcja, TPP, Survival Horror, co-op
Ocena metacritic: 72/100

Off the Record to po prostu mocno usprawniona i rozbudowana wersja „dwójki”, w której wracamy do znanego z pierwszej odsłony bohatera – Franka Westa. Oprócz powiększonego terenu postarano się również o większy arsenał broni.

 

 

 

Dead_Rising_3Dead rising 3 (XBone, PC)
Data wydania:  22 listopada 2013 (XBOX ONE), 
Producent: Capcom
Typ gry: sanbox, akcja, survival horror, TPP

Twórcy DR3 wyraźnie postawili na mroczniejszą stylistykę, choć odbija się ona głównie w oprawie graficznej. Nie zrezygnowano bowiem z sztandarowych dla serii rozwiązań –  tworzenie szalonych broni nadal pozostaje tu na porządku dziennym, co więcej – jest możliwe w dowolnym miejscu.  Sam świat oferuje nam ogromne liczby zombie na ekranie oraz pojazdy, które podobnie jak broń jesteśmy w stanie ulepszać, by siać jeszcze większe spustoszenie. Co ważne, misje nie wymagają już  ukończenia w określonym momencie, choć pojawi się specjalny tryb, który pozwoli nam zmierzyć się z płynącym czasem. Ciekawostką jest wykorzystanie aplikacji Smart Glass dostępnej na tabletach i smartfonach, która przydaje się do zbadania mapy, wyszukania ciekawych miejsc lub wezwania na danym terenie wsparcia z powietrza.

 


DLC:


 

 

 

Dead Risng 2 Case ZeroDead Rising 2: Case Zero (XBOX360)
Data wydania: 31.08.2010
Producent: Capcom
Typ gry: Akcja, TPP, Survival Horror, co-op
Ocena metacritic: 79/100

Dostępny jedynie w cyfrowej dystrybucji na X360 dodatek fabularny, wydany przed premierą podstawki (Dead Rising 2). Dodatek ma wprowadzić graczy w historię przedstawioną w sequelu. Akcja osadzona została 2 lata po pierwszej i trzy lata przed drugą częścią gry. Głównym bohaterem jest Chuck Green, opiekujący się swoją zainfekowaną córką.

 

 

Dead-Rising-2-Case-WestDead Rising 2: Case West (XBOX360)
Data wydania: 27.12.2010

Producent: Capcom
Typ gry: Akcja, TPP, Survival Horror, co-op
Ocena metacritic: 74/100

Dodatek fabularny będący domknięciem historii znanej z drugiej części gry. Gracz wciela się we Franka Westa, który łączy swe siły ze znanym z Dead Rising 2 Chuckiem Greenem. Twórcy postawili mocno na tryb kooperacji.

 

 

 


ODSŁONY CZEKAJĄCE NA SWOJĄ PREMIERĘ:


Larone

Na Strefie zajmuje się głównie newsami, artykułami i recenzjami odcinków serialu TWD. W przeszłości udzielał się amatorsko w paru innych projektach. Kiedy najdzie go ochota, bawi się w krytyka filmowego (choć chyba podchodzi do kina zbyt optymistycznie). Poza Strefą: gorliwy widz serialowy, niestety nigdy nie zobaczył do końca Miasteczka Twin Peaks. Choć za popcornem nie przepada, gdyby mógł, większą część życia przesiedziałby w kinie. Dlaczego pisze na Strefie? Bo lubi :)

More Posts