ODSŁONY SERII:


 

Left 4 Dead COVERLeft 4 dead  (PC, XBOX360)
Data wydania: 17.11.2008
Producent: Turtle Rock Studios
Typ gry: co-op, akcja, FPS, survival horror
Ocena metacritic: 89/100

W kampani do wyboru otrzymujemy cztery postacie: weterana wojennego – Billa, menedżera sklepowego – Louisa, nastolatkę z bogatej rodziny – Zoey i niechlujnego osiłka –  Francisa. W przypadku trybu multi gracze mogą wcielić się także w same zombiaki – atakujących z dystansu Boomera, Smokera,  Huntera lub olbrzymiego Tanka.

 
 
 

Left_4_Dead_2Left 4 dead 2 (PC, XBOX360)
Data wydania: 17.11.2009
Producent: Valve Software
Typ gry: co-op, akcja, FPS, survival horror
Ocena metacritic: 89/100

Kontynuacja dzieje się tuż po wydarzeniach z pierwszej części, tym razem we wschodniej części USA. Do typowego arsenału broni dorzucono nowe, jak np. kije czy piły łańcuchowe. Usprawniono także system pojawiania się przeciwników, a sam wygląd map, ulega małym zmianom podczas rozgrywki (niektóre przejścia zamkną się, inne otworzą). L4D2 to także nowa czwórka bohaterów – Nick Rochelle, Coach i Ellis), zabawa w dalszym ciągu opiera się na współpracy.

 
 
 
 


DLC:

 
 
 
 


 

Left for Dead 2 The SacrificeLeft 4 Dead 1/2: The Sacrifice
Data wydania: 05.10.2010
Producent: Valve Software
Typ gry: co-op, akcja, FPS, survival horror
Ocena metacritic: —/100

Historia wraca do znanych z pierwszej części bohaterów, którzy trafiają na południe USA. Tytuł dodatku nie jest przypadkowy i w ostatnich chwilach rozgrywki przetrwanie grupy wymagało będzie poświęcenia jednego z jej członków. Dodatek dostępny jest dla obydwu odsłon L4D, choć jego zawartość różni się trochę w zależności od tego, z którą częścią L4D zostanie powiązany.

 
 
 
 

Left for Dead ThePassingLeft 4 Dead 2: The Passing
Data wydania: 22.04.2010
Producent: Valve Software
Typ gry: co-op, akcja, FPS, survival horror
Ocena metacritic: 75/100

Dodatek dostępny tylko i wyłącznie dla posiadaczy drugiej części L4D. Przedstawia historię znanych z drugiej części bohaterów przebywających na terenie rolniczego miasteczka w stanie Georgia. Oprócz nowych map do kampanii, możemy cieszyć się także nowymi planszami do trybów Survival, Versus oraz Scavenge.

Larone

Na Strefie zajmuje się głównie newsami, artykułami i recenzjami odcinków serialu TWD. W przeszłości udzielał się amatorsko w paru innych projektach. Kiedy najdzie go ochota, bawi się w krytyka filmowego (choć chyba podchodzi do kina zbyt optymistycznie). Poza Strefą: gorliwy widz serialowy, niestety nigdy nie zobaczył do końca Miasteczka Twin Peaks. Choć za popcornem nie przepada, gdyby mógł, większą część życia przesiedziałby w kinie. Dlaczego pisze na Strefie? Bo lubi :)

More Posts