Plants vs zombiesPlants vs Zombies (PC, XBOX360, PS3, PSV, NDS, Iphone/Ipad)

Data wydania: 05.05.2009
Producent: PopCap
Typ gry: Tower Defence, 2d, logiczne
Ocena metacritic: 87/100(PC)

Najwyraźniej matce naturze również nie w smak, że martwi powstają z grobów, bo w Plants vs Zombies wysłała przeciw nieumarłym waleczne rośliny ogrodowe. Gra charakteryzuje się bajkową, raczej radosną stylistyką, celem zabawy jest odpieranie ataków zombie, dzięki rozstawieniu na planszy broniących dostępu do ludzkich domostw walecznych roślin. Akcja obserwowana jest z boku, zombie poruszają się po liniach prostych. Poszczególne gatunki roślin odznaczają się różną wytrzymałością, mają za zadanie spowolnić lub wyeliminować truposze.

 


 

 

plants vs zombiesPlants vs. Zombies: Garden Warfare (PC, PS3, XONE, XBOX360)
Data wydania: –

Producent: PopCap Games
Typ gry: strategiczne, logiczne
Ocena Metacritic: 76/100 (XBone)

Gra korzysta z podstawowych założeń serii, pozwalając jednak na przejęcie kontroli nad walczącymi z zombie roślinami. Akcja toczy się z perspektywy trzeciej osoby (grafika 3d), gracz strzela do nieumarłych stawiając też na ich drodze mniejsze jednostki obronne.

 


 

 

Plants vs Zombies AdventuresPlants vs Zombies Adventures (na FB)
Data wydania: 20.05.2013

Producent: PopCap Games
Typ gry: Tower Defence, 2d, logiczne
Ocena metacritic: —/100

 

Facebookowa wersja oryginalnego Plants vs Zombies. Gracz wciela się w ocalałego podróżującego po świecie furgonetką i odpierającego ataki zombie przy pomocy roślin. Zmianą w stosunku do pierwowzoru jest oprawa graficzna oraz rzut izometryczny na plansze. Dodatkowym urozmaiceniem jest możliwość budowania miasteczka dostarczającego nowe roślinki. W grze rozwinięto również elementy społecznościowe, wprowadzono też mikropłatności.

 


 

plants-vs-zombies-2Plants vs Zombies 2: It’s About Time (IOS, Android)
Data wydania: –

Producent: PopCap Games
Typ gry: strategiczne, logiczne

Wojna roślin z zombie w wersji na urządzenia mobilne. Rozgrywka nie zmienia się względem pierwowzoru, odmiennie ukazano jedynie plansze na których rozgrywają się potyczki walecznych roślin z zombiakami.

 


 DLC:


 

pvs2Plants vs. Zombies 2: It´s About Time – Dark Ages Part 1 (IOS, ANDROID)
Data wydania: ?
Producent: PopCap Games
Typ gry: strategiczne, logiczne

Dodatek do mobilnego Plants vs Zombies przenoszący rozgrywkę do czasów średniowiecza.

 


 

GRY OCZEKUJĄCE NA SWOJĄ PREMIERĘ:


 

Larone

Na Strefie zajmuje się głównie newsami, artykułami i recenzjami odcinków serialu TWD. W przeszłości udzielał się amatorsko w paru innych projektach. Kiedy najdzie go ochota, bawi się w krytyka filmowego (choć chyba podchodzi do kina zbyt optymistycznie). Poza Strefą: gorliwy widz serialowy, niestety nigdy nie zobaczył do końca Miasteczka Twin Peaks. Choć za popcornem nie przepada, gdyby mógł, większą część życia przesiedziałby w kinie. Dlaczego pisze na Strefie? Bo lubi :)

More Posts