ODSŁONY SERII:


 

The house of the Dead (cover)The House of the Dead (PC)
Data wydania: 15.06.1995
Producent: SEGA
Typ gry: akcja, FPS, „celowniczek”
Ocena metacritic: —/100

Jak w przypadku wielu tytułów o żywych trupach, także w The House of the Dead obecna jest zła korporacja – DBR. W budynkach do niej należących dochodzi do dziwnych wydarzeń, które zmuszeni są zbadać agenci Thomas Regan i G. Gracz wciela się w tego pierwszego. Szybko okazuje się, że pracownicy korporacji zamienieni zostali w zombie, do czego doprowadził szalony dr Curien.

 

 

The house of the Dead 2 (cover)The House of the Dead 2 (PC, WII)
Data wydania: 01.06.2001
Producent: SEGA
Typ gry: akcja, FPS, „celowniczek”
Ocena metacritic: —/100

Historia nie zmieniła się za bardzo, głównym antagonistą pozostał nadal szalony Curien. Gracz przemierza tym razem jego dom, by powstrzymać niecne plany doktora. W drugiej części pojawiają się również elementy przygodowe, wszechobecny jest klimat grozy i zaszczucia.
 

 

The house of the Dead 3 (cover)The House of the Dead 3 (PC, WII, PS3, XBOX)
Data wydania: 24.10.2002 (XBOX)
Producent: WOW Enterteiment
Typ gry: akcja, FPS, „celowniczek”, co-op
Ocena metacritic: 64/100(PS3)

Opisane w produkcji wydarzenia mają miejsce 19 lat po tym co wydarzyło się w THotD 2. Główni bohaterowie – agent G i Lisa Rogan, starają się odbić z rąk doktora Curiena ojca dziewczyny. Na drodze do celu, tak jak i w poprzednich odsłonach staną hordy nieumarłych do wystrzelania. Trzecia część odznacza się dużą zniszczalnością otoczenia i trybem kooperacji.

 

 

The house of the Dead 4 (cover)The House of the Dead 4 (PS3)
Data wydania: 17.04.2012
Producent: SEGA
Typ gry: akcja, FPS, „celowniczek” co-op
Ocena metacritic: 73/100

Produkcja zadebiutowała w 2005 roku na automatach, jednak w 2012 postanowiono przenieść ją na konsolę SONY PS3. Przedstawiona w tytule historia rozgrywa się między drugą, a trzecią częścią serii. Kate i James, byli agenci organizacji AMS poszukują powiązań między swym byłym pracodawcą, a aferą z zombie. Bohaterowie zmuszeni są stoczyć walkę z nieumarłymi. Tym razem strzały krytyczne jak headshoty punktowane są lepiej niż te normalne. Czasem podczas zabawy zdarzy się nam też wybrać drogę jaką mają udać się postacie.

 

 

The house of the Dead Overkill (cover)The House of the Dead: Overkill (Wii)
Data wydania: 10.02.2009
Producent: Headstrong Games
Typ gry: akcja, FPS, „celowniczek” co-op
Ocena metacritic: 78/100

Overkill pełni rolę prequela – opowiada o czasach, w których znany z serii agent G dopiero co skończył akademię. Agenci wyruszają w teren do miasteczka Bayou, by zająć się grasującymi na tamtym terenie zombiakami. Gra została stworzona w klimacie horrorów klasy B – na obraz nałożono nawet charakterystyczny filtr, w tle przygrywa całkiem wesoła jak na realia muzyka, a bohater co jakiś czas „rzuca” do zombie klawe teksty. Nowością w kwestii walki jest tryb Slow-Mofo Time – spowalniający czas i pozwalający na oddawanie precyzyjnych strzałów.

 

 

The house of the Dead Overkill Extended cutThe House of the Dead: Overkill – Extended Cut (Ps3)
Data wydania: 25.10.2011
Producent: Headstrong Games
Typ gry: akcja, FPS, „celowniczek”, co-op
Ocena metacritic: 75/100

Wydana na Playstation 3 poszerzona wersja gry THoTD: Overkill z konsoli Nintendo Wii.

 

 

The Typing of the Dead (cover)The Typing of the Dead (PC, Dreamcast)
Data wydania: 03.12.2000
Typ gry: FPS, akcja
Ocena metacritic: 75/100

The Typing of the Dead to gra jedyna w swoim rodzaju – niby jedynie nieco zmieniona wersją drugiej części serii, ale uwaga – w pewnym sensie spełnia również rolę edukacyjną! Gracz pozbawiony został możliwości celowania do potworów – strzelanie odbywa się przez wpisanie na klawiaturze wyświetlonych na ekranie słów. Co jak co, ale czegoś takiego jeszcze w grach o zombie nie było…

 

 

Larone

Na Strefie zajmuje się głównie newsami, artykułami i recenzjami odcinków serialu TWD. W przeszłości udzielał się amatorsko w paru innych projektach. Kiedy najdzie go ochota, bawi się w krytyka filmowego (choć chyba podchodzi do kina zbyt optymistycznie). Poza Strefą: gorliwy widz serialowy, niestety nigdy nie zobaczył do końca Miasteczka Twin Peaks. Choć za popcornem nie przepada, gdyby mógł, większą część życia przesiedziałby w kinie. Dlaczego pisze na Strefie? Bo lubi :)

More Posts