ODSŁONY SERII:


 

 

The walking dead The Walking Dead (PC, PS3, XBOX360, PSV, Iphone/Ipad)
Data wydania: 24.04.2012
Producent: Telltale Games
Typ gry: przygodowa, point-and-click
Ocena metacritic: 89/100

Chyba najpopularniejsza obecnie gra o żywych trupach powstała na bazie komiksu Roberta Kirkmana The Walking Dead. W produkcji kierujemy niedoszłym skazańcem, Lee Everettem, który wraz z małą dziewczynką Clementine przemierza opanowane przez zombie tereny i stara się odwlec nieuniknione.  Opowiedziana historia pełna jest wpływających na rozgrywkę wyborów, gracz nigdy nie może być pewien, który okaże się słuszny. Sama rozgrywka opiera się na prostych zagadkach środowiskowych i rozmowach z bohaterami. Gra podzielona została na pięć tworzących jedną opowieść epizodów. Akcja obserwowana jest z perspektywy trzeciej osoby. By nawiązać do komiksu zastosowano też skromną cel shadingową grafikę. Głównym atutem produkcji są świetnie rozpisane dialogi, oraz zaskakująca historia. Telltale świetnie projektuje wiarygodne postacie, z którymi zżywamy się od pierwszej chwili. Gra idealnie eksploatuje temat, który stał się głównym trzonem komiksowego pierwowzoru – relacje między bohaterami i ich złożone osobowości. Co prawda formuła interaktywnej opowieści nie musi odpowiadać każdemu, ale świetnie pozwala wczuć się w świat przedstawiony.

 

 

In Harm's WayThe Walking Dead: Season 2
Data wydania: 17.12.2013
Producent: Telltale Games
Typ gry: przygodowe, point-and-click
Ocena metacritic: 80/100

 Kontynuacja historii przedstawionej w The Walking Dead Season One. Gracz kieruje znaną z pierwszej odsłony bohaterką – dorastającą Clementine, która po stracie najbliższych osób stara się znaleźć sobie miejsce wśród w świecie opanowanym przez żywe trupy i pozostałych przy życiu ludzi. Rozgrywka nie zmieniła się zbytnio, nadal obserwujemy ją zza pleców bohaterki. Większość zadań krąży wokół prostych zagadek środowiskowych, ale nadal największe znaczenie w grze mają podejmowane przez nas w trakcie dialogów jak i poszczególnych wydarzeń dialogi. 


 DLC:


 

 

400 days coverThe Walking Dead: 400 Days (PC, XBOX360, PS3, PSV)
Data wydania: 03.07.2013
Producent: Telltale Games
Typ gry: przygodowe, point-and-click
Ocena metacritic: 77/100

Dodatek do nagradzanej gry The Walking Dead, w którym poznajemy pięć różnych historii mających miejsce w obrębie czterystu dni od wybuchu epidemii zombie. W DLC postanowiono nieco urozmaicić gameplay dzięki czemu mamy tu do czynienia z paroma ciekawymi pomysłami.

  

 


ODSŁONY CZEKAJĄCE NA SWOJĄ PREMIERĘ:


— 

 

 

Larone

Na Strefie zajmuje się głównie newsami, artykułami i recenzjami odcinków serialu TWD. W przeszłości udzielał się amatorsko w paru innych projektach. Kiedy najdzie go ochota, bawi się w krytyka filmowego (choć chyba podchodzi do kina zbyt optymistycznie). Poza Strefą: gorliwy widz serialowy, niestety nigdy nie zobaczył do końca Miasteczka Twin Peaks. Choć za popcornem nie przepada, gdyby mógł, większą część życia przesiedziałby w kinie. Dlaczego pisze na Strefie? Bo lubi :)

More Posts