UWAGA! Projekt Horda Polski Web Serial nie jest dłużej wspierany przez Strefę Walking Dead. W zaistniałej sytuacji ciężko nam nawet mówić o upadku projektu. Brak kontaktu z twórcami w jakiejkolwiek formie sugeruje, że zbiórka pieniędzy na dwa projekty (Horda i Czarny Szlak Ebonitu) gdzie premiera miała być odpowiednio 09.2014 oraz 01.2015 to zwykłe wyłudzenie pieniędzy. (dodano 10.2015)

 

Na wrzesień 2014 roku planowana jest premiera pierwszego profesjonalnego serialu internetowego powstającego „w kraju nad Wisłą”. Horda, taki tytuł nosić będzie produkcja, to post-apokaliptyczna wizja niedalekiej przyszłości, w której niedobitki ludzkości muszą przetrwać w świecie opanowanym przez zombie.

horda

 

Sezon pierwszy składać się będzie z 8 około 15-minutowych odcinków. Zostaną w nich ukazane historie wielu bohaterów. Za produkcję odpowiada Lake Love Productions (wcześniej spółka występowała jako TOtamTO Media & TV i była odpowiedzialna m.in. za produkcję: Strzał w Dziesiątkę dla Telewizji Polsat, czy teledyski). W serialu zobaczymy między innymi: Gabrielę Całun („Sztos 2”), Roberta Wrzoska („Tajemnica Twierdzy Szyfrów”), Elżbietę Jędrzejewską („Psy”) oraz Annę Jażdżyk („Ojciec Mateusz”). Po połowie reżyserią pierwszej serii zajęli się Szymon Szymański (odc. 1, 3, 5, 7) i Wiktor Kiełczykowski (odc. 2, 4, 6, 8).

horda_obsada

G. Całun / R. Wrzosek / E. Jędrzejewska / A. Jażdżyk

Twórcy serialu założyli jego FanPage na Facebooku, a także wydarzenie Reklamujemy Horda – web serial! Pomóżcie! Zróbmy hałas!, które ma pomóc w wypromowaniu projektu.

Horda ma również własny kanał na YouTube, skąd pochodzi poniższy trailer:

 

Jak Wam się podobają zapowiedzi pierwszego polskiego web serialu i to od razu o zombie? Myślicie, że ma szanse stać się polskim The Walking Dead?


Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook