maria-bello

       Dzisiejszy news jest naprawdę, naprawdę, naaaaaprawdę gorący! Niespełna kilkanaście godzin temu świat obiegła wiadomość, iż hollywoodzka aktorka Maria Bello została zakontraktowana na ósmy sezon „The Walking Dead„! Informacja ta jest iście elektryzująca, ponieważ jest to pierwsze w historii TWD aż tak wielkie nazwisko, wyjątkowo mocno kojarzone z amerykańskim światkiem kinematografii.

       Szczegóły angażu Bello nie są na chwilę obecną znane. Aktorka swoim udziałem w największym hicie stacji AMC pochwaliła się na łamach magazynu People, skąd informacja w trybie natychmiastowym rozeszła się po różnorodnych mediach społecznościowych na całym świecie. Oto co miała do powiedzenia o nadchodzących projekcie:

„Jestem całkowicie zakręcona na punkcie tego serialu. Tak się składa, że jednym z moich znajomych jest producent TWD, więc postanowiłam zapytać czy nie stworzyliby fragmentu przeznaczonego dla mnie; okazało się, że to zrobia i to na przyszły sezon….Jeżeli przyjdzie mi zagrać zombie, przyjdę i zrobię to nawet dla jednego epizodu. Zupełnie o to nie dbam! To moje ulubione show!”

Biorąc pod uwagę to, jak znanym w branży nazwiskiem jest Bello, bardziej niż pewnym jest pierwszoplanowa rola czyli angaż w pełnym wymiarze. W kogo Marii przyjdzie się wcielić? Tego nie dowiemy się przez najbliższy rok, choć już teraz w kuluarach krążą plotki, iż przypadnie jej rola komiksowej Alphy. Wątek Szeptaczy zbliża się wielkimi krokami, więc poczynienie pierwszych kroków w celu nadania wstępnych szlifów wydaje się rozsądnych posunięciem.

       Maria Bello jako aktorka może pochwalić się naprawdę ciekawą filmografią. Na liście jej filmów możemy znaleźć takie tytuły jak „Godziny Zemsty” gdzie partnerowała Melowi Gibsonowi, „Historia przemocy”  u boku Viggo Mortensena i Eda Harrisa, „Sekretne Okno” z Johnnym Deppem czy też „Labirynt” wraz z Hugh Jackmanem, Jakiem Gyllenhaalem oraz Violą Davis. Oprócz tego „Mumia Grobowiec Cesarza Smoka„, „World Trade Center” lub „The Yellow Handkerchief„. Jej najnowsza produkcją, w której wystąpiła jest serial „Goliath„, którego gwiazdami są laureaci Oscara Billy Bob Thronton oraz William Hurt.

       Jakkolwiek wiadomość odnośnie Bello jest naprawdę miłym i zaskakującym obrotem spraw, tak wyjawienie jej jeszcze przed ruszeniem okresu produkcyjnego sezonu ósmego jest wyjątkowo dziwna. W latach poprzednich wszelakie informacje kastingowe trzymane były pod ścisłym kluczem ( np. Tovah Feldshuh lub Khary Payton) więc albo aktorka przez przypadek puściła info w eter, albo to element zgrabnie przemyślanej machiny promocyjnej, która ma utrzymać hype wokół serialu. A ten niestety stopniowo słabnie, szczególnie kiedy pod uwagę weźmiemy aż 5mln spadek widowni względem otwarcia sezonu 7.

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts