Serial „The Walking Dead” święci triumf na całym świecie. Najnowsza produkcja ze stajni AMC okazała się tak dochodowym interesem, że stacja dokłada wszelkich starań by poziom ich tytułu oraz jego jakość sukcesywnie rosły, tak by zaspokoić potrzeby nawet najwybredniejszych fanów. Starają się być innowacyjni oraz twórczy w tym co robią po to tylko, by wynieść serial na nowe wyżyny. Czy im się to udaje? Cóż, kwestia sporna niemniej jednak jednego można być pewnym, serial osiągnął względny sukces zapewniając rozgłos całej obsadzie jak i firmie przewodniej.

The Walking Dead - Season 3 - Poster Art - Frank Ockenfels/AMC

       Oczywistym jest, że sam rozgłos wśród publiczności to nie jedyny target mobilizujący AMC do tak aktywnego działania. Bardzo ważnym jest aby swój sukces jak najsprawniej ugruntować, a co jest najlepszym ku temu sposobem? Otóż nagrody, których jest tak mnoga ilość, że ciężko spamiętać. Hollywood to istny wyścig szczurów w tej materii. Reżyserzy, aktorzy, scenografowie czy muzycy prześcigają się między sobą, pragnąc aby ich produkt był najlepszym z najlepszych. Nie inaczej jest przy „Żywych Trupach”. Choć wydawać by się mogło, że tytuł pod przewodnictwem Mazzary nie mógł pochwalić się poziomem takim, który powinien reprezentować, to jednak mimo wszystko TWD zostało uwzględnione w jednych z najbardziej prestiżowych – zaraz po Złotych Globach – nagrodach telewizyjnych, którymi są Saturny.

saturns

      Serial stworzony z inicjatywy Franka Darabonta, a następnie prowadzony przez Glena Mazzarę oraz Scotta M.Gimple stanął w szranki w tegorocznym biegu po Saturny w aż czterech kategoriach. Informowaliśmy Was o nich w newsie z kwietnia bieżącego roku, niemniej jednak przypomnijmy o co walczyły „Żywe Trupy”. Otóż, tytuł uplasował się w aż czterech najważniejszych nominacjach do których zaliczamy:

  • nominacja dla najlepszego serialu telewizji regionalnej
  • nominacja dla najlepszego aktorka telewizyjnego (Andrew Lincoln)
  • nominacja dla najlepszej aktorki drugoplanowej (Laurie Holden)
  • nominacja dla najlepszego aktora drugoplanowego (David Morrissey)

Nominacje dla aktorów nie powinny nikogo dziwić. Wszakże to ta trójka artystów prowadziła prym w sezonie trzecim skupiając na sobie całą uwagę odbiorców. Nic więc dziwnego, że akademia wzięła pod lupę ich umiejętności gry aktorskiej, analizując każdy nawet najmniejszy gest z racji włączenia ich w konkurencję. Jednakże jak się to wszystko zakończyło? Czy TWD może pochwalić się wielką wygraną, czy może obeszło się smakiem i jedynie niuchnęło świeże, pokryte złotem nagrody? Kto z obsady ma sposobność do triumfu, a kto został zobligowany by jedynie pogratulować koledze po fachu?

TWD-the-walking-dead-33885038-851-734

      39 gala wręczenia nagród Saturn miała miejsce wczoraj 26 czerwca 2013 roku. Dla serialu był to jeden z najważniejszych dni w całym roku produkcyjnym ponieważ zwieńczył on wysiłek jaki obsada wniosła w produkcję tytułu. Prawdę powiedziawszy, mimo wcześniejszych małych szans na wygraną „The Walking Dead” odniosło przeogromny sukces. Redakcja serwisu „Strefa The Walking Dead” z ogromną przyjemnością informuje, że „Żywe Trupy” zdobyły nagrodę w kategorii najlepszy serial telewizji regionalnej pokonując w ten sposób takich guru obecnej TV jak „American Horror Story” czy  „Dexter”.

968966_10151770985782664_1309930837_nNagrodę odebrali przedstawiciele serialu w osobach Laurie Holden, Gale Ann Hurd 

oraz Dave’a Alperta

      Niemniej jednak to nie koniec podbojów „The Walking Dead”. Otóż z wielką satysfakcją chcę poinformować, iż Laurie Holden odgrywająca rolę Andrei, a przy okazji znana z takich przebojów jak „Majestic”, „Mgła”, „Silent Hill” czy „Z Archiwum X” zgarnęła nagrodę dla najlepszej aktorki drugoplanowej pozostawiając daleko w tyle takie osobistości jak Jessica Lange (dwukrotne laureatka Oscara, typowana jako murowana pretendentka do wygranej w Saturnach) czy Jessica Carpenter znana głównie z serialu „Dexter”. Ciekawe jak teraz czują się ci, którzy uważali Holden za najsłabsze ogniwo serialu. Poniekąd jest to aktorka o bardzo „ograniczonych środkach ekspresji”.

tumblr_mp1clqlMBS1rphyxyo1_500

tumblr_mp1clqlMBS1rphyxyo2_1280

      Niestety ale na tym kończą się podboje serialu. Wielkimi przegranymi okazali się Andrew Lincoln oraz David Morrissey. Mimo tego, iż ich kreacje zasługują niewątpliwie na spore uznanie to nie udało im się przebić mając za konkurentów takich aktorów jak Bryan Cranston czy Jonathan Banks. Mimo wszystko należy pogratulować nominacji, która sama w sobie jest sporym wyróżnieniem podczas toczenia zaciętych walk z innymi konkurencyjnymi serialami.

      Jak widać „The Walking Dead” nadal ma silną pozycję i śmiało może walczyć z pozostałymi produkcjami. W tym roku okupili to nie lada wysiłkiem oraz sukcesem. Ciekawe jak będzie w przyszłym? Czy serial pod przewodnictwem Gimple również będzie mógł pochwalić się aż taką wygraną? Zastanawiającym jest również to jak AMC zareaguje na wygraną samej Laurie Holden. W końcu pozbyli się tej aktorki z obsady. No o ile w ogóle taka sytuacja miała miejsce. W końcu nic nie wiadomo, a opcja jej powrotu nadal wisi w powietrzu.

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts