spinoff        Strefa The Walking Dead z przyjemnością informuje, iż stacja AMC oficjalnie wydawała pozwolenie na realizację spin-offu „Żywych Trupów”. Choć o towarzyszącym serialu mówiło się już od dłuższego czasu, to jednak do dnia dzisiejszego nie było pewności czy w ogóle takowy powstanie. Teraz jednak wiemy, że tak i jego produkcja powinna ruszyć końcem bieżącego roku.

       Ruszenie z tworzeniem spin-offu nie powinno nikogo dziwić. „The Walking Dead” jest jedyną marką, co do której AMC ma pełnię praw więc wyciśnięcie z niej wszystkiego co możliwe jest pierwszym i zarazem ostatnim racjonalnym rozwiązaniem, które mogłoby zapewnić dalsze zainteresowanie produkcjami stacji. Włodarzom nie straszna jest nawet rosnąca krytyka względem podstawki, co jest akurat usprawiedliwione zwiększającymi się wynikami w ratingach oglądalności. Oto jak całą sprawę skomentował prezes AMC Charlie Collier:

„Praktycznie od samego początku istnienia „The Walking Dead” w programie stacji AMC, fani zastanawiali się co dzieje się w innych zakątkach świata w czasie trwania pandemii zombie. Mówiąc szczerze, to poza prośbami o krótkie występy zombie

[zapewne aluzja do pomysłu Franka Darabonta, aby nadać charakterystycznym trupom ich dramatyczną przeszłość], jest to pytanie które zadawano mi najczęściej. Oczywiście, my wszyscy podchodzimy z należytą powagą do sposobu zarządzania oryginalnym pomysłem, więc stacja razem z Robertem, Gale, Davidem oraz Davem dokłada wszelkich starań by zapewnić fanów, iż oferujemy im coś niezwykle istotnego, odmiennego, a także angażującego widza. Jesteśmy mocno podekscytowani tym, iż podejmujemy kolejny krok we współpracy z tymi fantastycznymi partnerami”

       Scenariusz pierwszego epizodu nadchodzącego serialu jest już w pełni gotowy. Został on przygotowany przez Roberta Kirkmana, który podczas jego tworzenia współpracował z shworunnerem spin-offu Davem Ericsonem („Synowie Anarchii”). Robert tak podsumował swoją pracę:

„”The Walking Dead” posiada wiele zakamarków, które nadal pozostają w cieniach. Możliwość wpuszczenia do nich odrobiny światła i przekonanie się co w nich czeka jest niesamowicie emocjonujące. Doskonale wiem, iż fani są podekscytowani tym, by usłyszeć co razem z Davem przygotowliśmy dla tego nowego skrawka uniwersum, przy czym ja sam jestem niezwykle szczęśliwy by móc zrobić ten krok w przód i podzielić się tym z nimi wszystkimi”

Skrypt jest poniekąd tak dobry, że to właśnie on wpłynął na wydanie zielonego światła dla pilota. Według serwisu Entertainment Weekly, włodarze AMC byli nim niezmiernie zachwyceni. Do grupy producentów wykonawczych należą także wspomniani wyżej Gale Ann Hurd oraz David Alpert.

       Tytuł nadchodzącego materiału nie został jeszcze ustalony. Nie znane są także szczegóły dotyczące fabuły. Wiadomo jedynie, iż akcja przeniesie się ze „spokojnego” stanu Georgia na inne tereny. Bardzo możliwe, iż twórcy dla kontrastu zdecydują się na wielkomiejską scenerię. Główną atrakcją ma być całkowicie świeży skład bohaterów niczym nie powiązany z podstawowym „The Walking Dead”. Jeżeli zaś chodzi o aktorów, to nie sprecyzowano kogo dokładnie producenci mogą mieć na oku. A może AMC sięgnie po weteranów show? W końcu Jon Brenthal, Laurie Holden, David Morrissey czy też Sarah Wayne Callies nie raz wyrażali zainteresowanie pracą na planie „Żywych Trupów”. Muszę przyznać, że byłaby to ciekawa forma marketingowa gdyż ściągnięto by automatycznie przed telewizory liczną grupę fanów tych aktorów. Jestem zaintrygowany tym, jak roszady obsadowe zostaną tutaj rozegrane. Na koniec chcę jeszcze powiedzieć, iż premiera spin-offu najprawdopodobniej nastąpi w przyszłym roku.

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts