Alexsandra Breckenridge        W „The Walking Dead” postraszy trochę amerykańskim horrorem! Jak donosi serwis The Hollywood Reporter, Alexandra Breckenridge znana szerszej publiczności jako demoniczna Moira O”Hara z serialu „American Horror Story” właśnie co dołączyła do obsady piątego sezonu „Żywych Trupów„.

       Postać, w którą wcieli się Alexandra nazwana została Samanthą. Jest to atrakcyjna, czarująca, inteligenta ale także silna kobieta obdarzona artystyczną duszą oraz niezwykle wrażliwą stroną swojej natury.  Dalsze szczegóły jej rysu charakterologicznego są niestety nieznane, co podyktowane zostało ważnym zadaniem jakie odegra ona w fabule S5. Sama aktorka po raz pierwszy na ekranach pojawi się w drugiej połowie sezonu w roli drugoplanowej, niemniej jej kontrakt uwzględnia w sobie klauzulę dotyczącą promocji do regularnej obsady sezonu szóstego. Co za tym idzie, można już założyć że Samantha pobędzie z nami zdecydowanie dłużej niż raptem kilka epizodów.

      W niedalekiej przyszłości do składu ocalonych dołączy jeszcze inna postać- Donna. Twórcy opisali ją jako onieśmielającą, szanowaną oraz wpływową dziennikarkę o dużych pokładach uczciwości oraz siły. Jest ona liderem, matką oraz osobą, która bardzo łatwo potrafi odczytywać intencje innych ludzi. Swego czasu chodziły pogłoski, iż o rolę tą ubiegała się trzykrotnie nominowana do nagrody Emmy Awrds Kate Burton („Chirurdzy„), niemniej AMC zdementowało te plotki. Co za tym idzie wakat nadal pozostaje wolny.

       Twórcy dodają nowe postaci do sezonu piątego w iście zatrważającym tempie. Seria ta na dzień dzisiejszy posiada najbardziej liczną obsadę spośród wszystkich, które dotychczas wyemitowano. Liczba bohaterów sięga obecnie 17 osób, z czego 5 kolejnych bohaterów jest jeszcze w drodze (Noah, Gabriel Stokes, Morgan plus dwie, które wymieniono w artykule). Zagęszczenie twarzy nieprzeciętne. Nawet sezon trzeci, który wprowadził na tapetę Woodbury nie osiągnął takiego pułapu. Zastanawia mnie zatem, jakie plany wobec serialu mają producenci i czy przede wszystkim biorą oni swoje możliwości na zamiary? W przeszłości mieli spore problemy w opanowaniu o połowę mniejszego składu, a co dopiero mówić o praktycznie dwóch tuzinach. Aczkolwiek jestem ciekaw co z tego wyjdzie. Taka wybuchowa mieszanka może wprowadzić interesujący konflikt wewnątrz grupy, którego dawno już nie było.     

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts