Już tylko kilka godzin dzieli nas od rozpoczęcia XVI edycji Festiwalu Fantastyki Pyrkon – największej imprezy tego typu w Polsce i jednej z większych w Europie. Do Poznania, na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, z całej Polski zjeżdżają się miłośnicy fantastycznej literatury, gier planszowych i komputerowych, komiksów, filmów oraz seriali.

Pyrkon 2016 - obowiązkowym punktem programu każdej edycji jest konkurs strojów - Maskarada

Zabawa cały czas

Impreza trwa całą dobę i zawiera ponad 2000 punktów programu. Są wśród nich prelekcje prowadzone przez gości Pyrkonu (m.in. David Weber – jeden z najsłynniejszych pisarzy sci-fi, czy John Wick – twórca kultowych w Polsce RPGów) oraz prelegentów – specjalistów w swoich branżach, a także spotkania autorskie, konkursy, turnieje, wystawy, pokazy sztuk walki czy tańca.

Cały program w jednej aplikacji

Ze względu na stale rosnącą popularność wydarzenia, na którym w tym roku ma się pojawić nawet 40 000 osób, Organizatorzy postanowili rozbudować program Festiwalu i powiększyć powierzchnię, na których będą odbywały się wszystkie atrakcje.  Jednak taka obfitość wydarzeń może stanowić nie lada wyzwanie dla uczestników Pyrkonu. W optymalnej organizacji wydarzenia idealnie sprawdzi się aplikacja Eventory.

Na imprezie takiej, jak Pyrkon jednocześnie dzieje się wiele rzeczy, mówi Andrzej Targosz, twórca Eventory. Uczestnicy Festiwalu chcą na pewno jak najwięcej skorzystać z okazji i najlepiej zaplanować swój pobyt w Poznaniu. Proponujemy im zatem naszą aplikację – dzięki Eventory będą mieli całą agendę we własnym smartfonie, a co więcej – mają możliwość wyboru interesujących ich wydarzeń i zbudowania sobie własnego planu atrakcji.

Informacje o Eventory publikowane są także w mediach społecznościowych Festiwalu i na stronie www.pyrkon.pl, a dodatkowo na budynkach będą rozlepione QR kody umożliwiające bezpłatne pobranie oprogramowania na smartfony z systemem Android i iOS.

Czas na zakupy!

Pyrkon to jednak nie tylko punkty programu, ale także ogromna hala wystawców o powierzchni 7000 m2, gdzie swoje stoiska będzie miało aż 200 sklepów, w tym między innymi Yatta, Rebel, Cube czy Q WORKSHOP. Znaleźć tam będzie można również takie atrakcje jak wystawy Lego i Star Wars, Obwoźna Czytelnia Komiksów oraz Ścieżka Smoków.

Pozostałe atrakcje

Uczestnicy festiwalu będą mogli również wypożyczyć i zagrać w setki gier dostępnych w ogromnym Games Roomie, odwiedzić Strefę Fantastycznych Inicjatyw, gdzie zaprezentują się kluby i stowarzyszenia z całej Polski, wziąć udział w pyrkonowym konkursie malarskim czy obejrzeć Maskaradę – niezwykłe widowisko, w którym wezmą udział twórcy najlepszych fantastycznych strojów.

Pyrkon 2016 - bilety można nabyć w każdej chwili

Szczegółowy program Pyrkonu dostępny jest na stronie internetowej www.pyrkon.pl oraz poprzez aplikację mobilną. Organizatorzy Pyrkonu przygotowali dostępną na Facebooku grę.

Bilety na Pyrkon dostępne są całodobowo – można je nabyć w kasach MTP.

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook