Już w najbliższy piątek odbędzie się Festiwal Fantastyki Pyrkon 2015. Na 3 dni Poznań zmieni się w fantastyczną stolicę Polski. Przyjdź w piątek 24. kwietnia na Międzynarodowe Targi Poznańskie i uruchom wyobraźnię!

Festiwal Fantastyki Pyrkon 2015, konwent, Fallout cosplay

Zapisy do sal Rejestrowanych

W tym roku uruchomiono możliwość zapisywania się na wybrane punkty programu. Organizatorzy konwentu wyznaczyli 2 sale „Rejestrowane”, do których w pierwszej kolejności dostęp mają osoby, które zakupiły bilet przez Internet. Rozwiązanie to ma zapewnić uczestnikom Pyrkonu znacznie większy komfort i wyeliminować problem nadmiernej liczby ludzi na prelekcjach – był to największy mankament zeszłorocznej edycji Pyrkonu. Więcej o zapisach na prelekcje znajdziecie na pyrkonowej stronie.

 

Zakupy, zakupy i jeszcze raz zakupy

Konwent Pyrkon 2015 to nie tylko ciekawe prelekcje czy panele dyskusyjne, ale również okazja do fantastycznych zakupów. W tym roku na powierzchnię dla wystawców przeznaczono ponad 6000 m2 przestrzeni Pyrkonu. Co będzie można nabyć? Książki, komiksy, gry planszowe, tematyczne koszulki, biżuterię, pięknie wykonane przebrania… a to tylko wierzchołek góry skarbów czekającej na uczestników Festiwalu.

Festiwal Fantastyki Pyrkon 2015, konwent Pyrkon

 

Strefa Fantastycznych Inicjatyw

Dodatkowo podczas tegorocznego Pyrkonu osobna przestrzeń przeznaczona zostanie na Strefę Fantastycznych Inicjatyw – jedyne w swoim rodzaju miejsce, gdzie zaprezentować się będą mogły pokrewne Pyrkonowi fantastyczne wydarzenia oraz grupy z całej Polski – i nie tylko! Każda organizacja, która działa w obrębie szeroko rozumianej fantastyki będzie miała szansę, by pokazać innym swoją działalność podczas największego tego typu wydarzenia w kraju.

Wiele grup będzie nie tylko opowiadać o tym, co robi, ale pokaże to w praktyce. Organizatorzy serdecznie zapraszają do odwiedzenia wielu fantastycznych wystaw. Będzie można zobaczyć smoki i walczących rycerzy, ale też bohaterów Star Treka czy Gwiezdnych Wojen. Każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

Festiwal Fantastyki Pyrkon 2015, konwent Pyrkon

 

Pyrkon to doskonała okazja, by przyjrzeć się różnym obliczom fantastyki oraz poznać wielu wyjątkowych ludzi, którzy uczynili z niej swoją pasję, a także bez opuszczania granic Polski poczuć się jak na światowym konwencie!

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook