Kirkman

Twórca uniwersum Żywych trupów Robert Kirkman udzielił małego wywiadu magazynowi Entertainment Weekly, w którym przyznał że zaplanował już jak zakończy swój popularny komiks. Przypomnijmy, że  w chwili obecnej Kirkman ma na głowie aż trzy projekty związane ze stworzoną przez siebie marką: wydawany na całym świecie komiks, serial telewizji AMC, nad którym pracuje jako producent wykonawczy oraz grę komputerową współtworzoną ze studiami Starbreeze i Overkill. Trzymamy kciuki by w natłoku pracy nie zatracono jakości!

 

Kirkman już na początku przyznał jak bardzo obecność materiału źródłowego, jakim jest dla producentów komiks, ułatwia pracę nad serialem:

Dzięki komiksom The Walking Dead nie jest serialem, w którym skończą się nam pomysły. Tu nie będzie miejsca na słowa widzów: „No cóż, męczą się dalej byleby tylko prowadzić show do przodu”. To o wiele bardziej kwestia tego czy będziemy mieli wystarczającą liczbę sezonów by przełożyć to co najlepsze w komiksie na język telewizji? To nasz największy problem. Liczymy że w ciągu następnych kilku lat uda nam na to pytanie odpowiedzieć.

 

Nie od dziś wiadomo, że serial tak jak komiks, może zamienić się w prawdziwy (telewizyjny) tasiemiec z nawet kilkunastoma sezonami na karku. Jeśli popularność serii nie spadnie (na co się nie zapowiada), odpowiedź na dręczące twórców pytanie wydaje się prosta.

 

Nie wiem ile jeszcze przede mną. Nie wiem też dokładnie na którym numerze skończymy. Mam jeszcze sporo drogi do nadłożenia, ale wiem dokładnie do czego zmierzam.

 

Zapytany o pomysł na zakończenie Robert odpowiedział:

 

Tak, mam takie, Myślałem o tym rok, dwa temu. Od samego początku plotłem sobie w głowie te wszystkie większe, nadrzędne wątki. Miałem wszystko poukładane mniej więcej tak :”aha, więc teraz bohaterowie dostaną się do więzienia, a wtedy wydarzy się to, a następnie tamto, a potem jeszcze co innego”. Jak mówiłem, nie zaplanowałem co prawda ile numerów komiksu jeszcze to wszystko zajmie, ale zawsze upewniałem się, że mam gdzieś tak od 2 do 10 lat historii do przodu. Gdzieś koło rok lub dwa lata temu, ostatecznie ustaliłem jak chcę by wyglądało zakończenie. Teraz muszę równolegle dbać o bieżącą historię oraz o jej spójność z planowanym zakończeniem.

 

5 sezon The Walking Dead zadebiutuje 12 października w telewizji AMC i 13 w polskim FOX 

Larone

Na Strefie zajmuje się głównie newsami, artykułami i recenzjami odcinków serialu TWD. W przeszłości udzielał się amatorsko w paru innych projektach. Kiedy najdzie go ochota, bawi się w krytyka filmowego (choć chyba podchodzi do kina zbyt optymistycznie). Poza Strefą: gorliwy widz serialowy, niestety nigdy nie zobaczył do końca Miasteczka Twin Peaks. Choć za popcornem nie przepada, gdyby mógł, większą część życia przesiedziałby w kinie. Dlaczego pisze na Strefie? Bo lubi :)

More Posts