Dalsze losy Maggie i Glenna w Woodbury oraz wyjaśnienie tajemniczych kroków w miejscu zdarzenia. Te informacje otrzymacie właśnie w tym materiale.

KaS #172

Serial: Sezon 3 Odcinek 8

Wprowadzająca scena ukazuje nową postać, którą jest Tyreese ze swoim młoteczkiem. Zabija on napotkanych na swojej drodze sztywnych i kieruje się do miejsca, z którego dochodzi krzyk kobiety. Nagle zza drzewa wyłania się postać kobiety, która w ostatniej chwili powstrzymuje się od zaatakowania mężczyzny. Jest to nikt inny jak Sasha. Dołączają do nich jeszcze trzy inne osoby, która jak widać należą do ich grupki. Niestety matka chłopaka zostaje ugryziona i choć jest ona ranna jeden z mężczyzn ratuje i podtrzymuje ją, by mogli uciec razem przed szwendaczami. Docierają do miejsca, które jest otoczone płotem. Sasha chce pozbyć się rannej kobiety, lecz Tyreese przekonuje ją z uwagi na syna, który z pewnością nie jest gotowy, aby stracić matkę. Owym miejscem jest zapewne więzienie, w którym mieszka grupa Ricka, ponieważ na budynku widnieje numer bloku.

KaS #171

Komiks: Zeszyt #27

Przy miejscu wypadku było wiele śladów, które sprawdzał Glenn. Natomiast Rick i Michonne ruszyli wzdłuż nich, zostawiając towarzysza w tyle. W więzieniu Carol chciała, by Lori zgodziła się z nią oraz Rickiem wziąć ślub bez jakiekolwiek ceremonii. Pani Grimes nie wiedziała co powiedzieć, była w szoku. Odparła w końcu, że tak naprawdę prawie nikt w tej grupie się nie zna, ponieważ od początku wszyscy skupili się na odnalezieniu bezpiecznego miejsca, z daleka od sztywnych. W pewnym momencie spytała czy Carol myśli jeszcze o Sophii. Kobieta od razu się podniosła i wyszła z oburzeniem, zostawiając ciężarną w celi. Dale i Andrea przyszli z dziećmi, by te położyły się już do swoich łóżek. Zapytali o Carol i dowiedzieli się jedynie, że jest z nią źle. Również Lori uświadomiła ich, że Rick wraz z resztą nie wrócili jeszcze z wyprawy. Tyreese oraz Axel czekali na powrót towarzyszy, postanowili poczekać tak długo, aż wrócą, ponieważ ktoś musi otworzyć bramę. Z tego też powodu Axel przyniósł dwa krzesła, by ich nogi mogły odpocząć.

KaS #176

Serial

Andrea czuje się coraz lepiej wśród ludzi Gubernatora. Na twarzy przywódcy po odejściu kobiety pojawia się niezadowolenie. Udaje się do pomieszczenia z klatką. Siada na fotelu, otwiera drzwiczki i włącza muzykę. Następnie wypowiada imię swojej córki nakłaniając ją do wyjścia do niego. Po chwili wybiega zakuta, z workiem na głowie dziewczynka w formie szwendacza. Philip ściąga jej worek, pragnie by spojrzała na niego, lecz ona ma ochotę na mięso leżące na stoliku. Mężczyzna wpada w gniew, strąca na podłogę odtwarzacz, zakłada córce worek na głowę i wpycha ją z powrotem do klatki. Tymczasem Glenn oraz Maggie siedzą w zamkniętym pomieszczeniu. Rozmawiają chwilę o obecnej sytuacji, dziewczyna zwraca uwagę na fakt, że uciekając przed sztywnymi zapomnieli jacy potrafią być ludzie. Chłopak postanowił wstać i ruszył w kierunku leżącego działa szwendacza. Oderwał mu rękę, a następnie wyciągnął z niej kawałek kości. Za murami Woodbury Rick przygotowywał plan, jak odbić swoich ludzi. Michonne wskazała im drogę, by przedostać się na drugą stronę. Gubernator wraz z Merlem opracowywali plan przejęcia więzienia tylko i wyłącznie w celu pozbycia się grupy. Lider postanowił pozbyć się Glenna i Maggie, aby Andrea się o nich nie dowiedziała.

KaS #173

Komiks

Glenn w końcu ich dogonił. Poinformował, że zostało im kilka minut, zanim będzie całkowicie ciemno. Chciał wracać już do więzienia, lecz Rick ma inny plan. Uważa, że odnalezienie obozu innej grupy mogło by być korzystniejsze dla nich. Michonne bez namysłu zgodziła się z Grimes’em, więc i młody chłopak zmienił zdanie. Idąc wzdłuż ulicy natrafili na tablicę informacyjną, na której były wymienione trzy miasta Atlanta, Fayetteville oraz najbliżej nich… Woodbury. W więzieniu Carl uspokoił matkę faktem, że ojciec zawsze wracał w pełni zdrowy, więc i tym razem tak będzie. Axel wypytał kompana czy martwi się o tych, na których czekają, lecz Tyreese zaprzeczył oznajmiając, że z pewnością sobie poradzą. Jest jedynie zaniepokojony, ponieważ zastanawia się czemu wyprawa do helikoptera zajmuje im tak długo. Maggie nie mogąc wytrzymać samotności we własnej celi udała się do Hershela, by chociaż czuć, że jest ktoś przy niej. Tymczasem Glenn zastanawiał się czemu na ich drodze nie ma żadnych szwendaczy, więc Michonne uświadomiła mu, że idą zbyt szybko, by sztywni mogli ich dogonić, lecz gdy będą u celu to z pewnością będą musieli pozbyć się szwendaczy. Również Dale oraz Andrea martwią się o swoich, nie mogą spać z tego powodu. Rozmawiają, więc o tym, że są teraz rodzicami i muszą być odpowiedzialni. Trójka podróżników dotarła do Woodbury. Niestety miasteczko wygląda na martwe, więc zastanawiają się nad dorwaniem jednego ze sztywnych i zamaskowanie swoich zapachów. Nagle ktoś włączył światło i wystrzelał wszystkich szwendaczy.

KaS #177

Serial

Michonne wraz z Rickiem, Darylem i Oscarem dostali się do środka jednego z budynków. Nagle zamek w drzwiach się przekręcił. Do środka wszedł mężczyzna, który od razu uświadomił intruzów, że wie o ich obecności. Rick dorwał go i kazał mu siedzieć cicho, a następnie wypytał go gdzie przetrzymują jego ludzi. Nie otrzymali żadnej informacji, więc Dixon uderzył go kuszą w głowę, mężczyzna stracił przytomność. W więzieniu Beth zajmowała się Judith, w celi siedział też Axel, z którym chciała porozmawiać Carol. Poprosiła go, by trzymał się od Beth z daleka, a także zwiała jego wątpliwości, ponieważ myślał, że kobieta jest lesbijką. Merle wraz z Warren’em udali się do jeńców. Gdy Dixon otworzył drzwi obydwoje zostali zaatakowani. Maggie wbiła kość mężczyźnie w gardło, zaś ten wystrzelał część magazynku w ścianę. Glenn walczył z Merlem. Hałas usłyszał Rick i jego towarzysze, a także całe Woodbury. Niestety do pomieszczenia weszli ludzie Gubernatora, więc Merle wyrwał Maggie karabinek. Gdy jeńcy byli wyprowadzani z pokoju z workami na głowach, wtedy Grimes postanowił ich odbić. Rzucili granat hukowy oraz dymny i przejęli swoich. Wszyscy schowali się w jednym z budynków, poza Michonne, która ruszyła do mieszkania Philipa. Glenn wyjawił Darylowi, że to jego brat doprowadził ich do takiego stanu. Gubernator przygotował swoich ludzi do obrony i przydzielił każdemu zadanie. Rick postanowił ruszyć dalej. Rzucili kolejny granat dymny i napierali. Andrea była blisko, więc udała się w ich stronę. Dołączył do niej Philip, lecz po chwili ruszył dalej. Gdy Rickowi skończyła się amunicja w karabinie dostrzegł on Shane’a, który zabił Oscara. Bez wahania zastrzelił mężczyznę, którego widział jako swojego byłego przyjaciela.

KaS #174

Komiks

Tajemnicze osoby kazały im wejść szybko do środka zanim pojawią się kolejni sztywni. Rick nie mogąc się powstrzymać wypytywał kim są i otrzymał odpowiedzieć, że tu mieszkają i został wciągnięty do środka. Ludzie odebrali im wszelką broń. Martinez przywitał ich w Woodbury i wyjaśnił, że zabierają ich broń dla własnego bezpieczeństwa. Zaprowadził ich do najważniejszej osoby w miasteczku. Po drodze przejął ich Gubernator i odesłał swojego człowieka na stanowisko. Postanowił oprowadzić nowe osoby w jego miasteczku. Gubernator opowiedział pokrótce skąd się wziął jego tytuł, a następnie oczekiwał od Ricka, by ten opowiedział mu coś o sobie i jego towarzyszach. Michonne odparła, że nie usłyszy od nich nic więcej poza faktem, że sprawdzali miejsce wypadku, lecz za długo im zajęła podróż do celu. Gubernator opowiedział, więc o Woodbury i zapasach jakie posiadają. Nagle Rick zapytał dokąd idą. Dowiedział się, że akurat dzisiejszej nocy odbywa się walka. Wyjaśniła się też kwestia sztywnych biorących w tym wszystkim udział. Jest to walka między ludźmi, szwendacze to motywacja, a całe wydarzenie ma dać mieszkańcom trochę rozrywki podczas apokalipsy. Rick zapytał czym są karmieni, ponieważ wspomniał o tym Gubernator, na co ten odpowiedział, że nieznajomymi.

KaS #178

Serial

W więzieniu panował spokój do czasu, gdy zaczęli słyszeć krzyki. Carl ruszył z pistoletem i latarką w rękach. Dotarł po chwili do nieznanej mu grupy, w której znajdował się Tyreese i Sasha. Pomógł im wybić nadchodzących szwendaczy i zaprowadził do swoich. Michonne weszła do pokoju Gubernatora. Usłyszała dziwne pukanie w pomieszczeniu obok. Znajdowały się tam głowy w akwarium oraz klatka, w której była Penny. Kobieta otworzyła ją i zdjęła dziewczynce worek z głowy. Gdy miała już zamiar wbić jej katanę w głowę Gubernator ją zatrzymał celując w nią z pistoletu. Prosił by ta nie robiła dziewczynce krzywdy. Jednak Michonne nie posłuchała i zabiła sztywnego. Zaczęła walczyć z napastnikiem. Jej głowa rozbiła jedno akwarium, rozbiły się kolejne. Kobieta wbiła mężczyźnie kawałek szkła w oko. Za jej plecami pojawiła się Andrea. Nastąpiła cisza, kobiety powoli się przesuwały, aż Michonne opuściła pomieszczenie. Gdy Andrea próbowała pomóc ukochanemu, wtedy dostrzegła co znajduje się w pokoju. W więzieniu matka chłopaka zmarła. Carl chciał sam pozbyć się problemu, lecz postanowił to zrobić Tyreese. Carl tymczasem zamknął drzwi, aby odgrodzić swoich od nieznajomych dla bezpieczeństwa. Oko Gubernatora zostało opatrzone. Andrea żądała wyjaśnień. Milton i Merle również przyszli by sprawdzić czy z ich przywódcą wszystko dobrze. Lider zorganizował spotkanie w celu omówienia wszystkiego ze swoim ludem. W dalszym ciągu okłamywał ich. O wszystko oskarżył Merle’a i przyprowadził swojego nowego jeńca, Daryla. Andrea była przerażona, rozpoznała swojego byłego towarzysza. Lud żądał śmierci braci.

KaS #175


Ogromna dawka akcji w tym odcinku. Nie jest mi szkoda strat jakie poniósł Gubernator, ponieważ wiem jaki jest Philip. Michonne miała swoją zemstę. Maggie i Glenn są bezpieczni, lecz boję się o losy braci Dixon. Merle z pewnością nie będzie się wahał by zabić kogoś z ludzi Gubernatora, w końcu został zdradzony przez swojego, już byłego, przywódcę. W końcu poznamy komiksową wersję Gubernatora. Już widać, że i tutaj rozrywka jest w formie walk. Współczuje Rickowi, bo jeszcze nie wie w co się wpakował, a przynajmniej tak mi się wydaje.

To ostatnie w tym roku porównanie. Seria wróci dopiero w maju, bądź czerwcu, zatem do tego czasu! :)

Źródła:

PyroTeknicx

Redaktor Strefy Walking Dead

Od roku pisze porównania z cyklu „Komiks a Serial”, a od siódmego sezonu w każdą niedzielę prowadzi dyskusje na TeamSpeaku dotyczące najnowszego odcinka, podczas emisji serialu.

Prywatnie mol książkowy, wielbiciel filmów produkcji amerykańskiej oraz słuchacz wszelakiej muzyki. Zainteresowanie grami przerodziło się w tworzenie serwisów, serwerów, w tym głosowych oraz udzielanie się na różnych portalach dotyczących seriali oraz gier.

More Posts - Website