Czy byli więźniowie będą stanowić problem? Czy Hershelowi i Allenowi uda się przeżyć? Rick będzie miał wiele ciężkich decyzji do podjęcia. Przekonajcie się o tym sami…

KaS #138

Serial: Sezon 3 Odcinek 2

Tajemniczy mężczyźni są w wielkim szoku. Zastanawiają się kim jest Rick i jego grupa. Glenn przynosi szybko stół, na którym kładą Hershela, po czym T-Dog otwiera drzwi, zabija sztywnego i razem ze swoimi opuszcza pomieszczenie. Po nich zostaje tylko odcięta noga. Mężczyźni stoją i patrzą się ze stałym zdziwieniem, jednak po chwili ruszają za grupą. W bezpiecznym bloku grupa kładzie towarzysza na łóżku w jednej z cel, w której Carol zabiera się za opatrywanie rany. Daryl staje w korytarzu z przygotowaną do strzału kuszą. Ocalali więźniowie przeprowadzają dyskusję z Dixonem, do którego po chwili dołącza T-Dog i Grimes. Rick oświeca nowo poznanych mężczyzn o fakcie, że świat obecnie opanowali zarażeni, a wszelka komunikacja została zerwana. Po wielu miesiącach wychodzą oni na zewnątrz i doświadczają okrutnej prawdy. Liderzy wyjaśniają sobie kilka kwestii. Dogadują się, że grupa Ricka odbije dla nich inny blok, zaś oni oddadzą połowę swojego prowiantu. Po powrocie do bloku ze zdobyczą Grimes prosi Glenna, by przypiął on rannego do pryczy. Mężczyźni przygotowują się do odbicia innej części więzienia. Idąc powoli korytarzem napotykają kilku sztywnych. Daryl chce zrobić to spokojnie i po cichu, lecz byli więźniowie uniemożliwiają mu to swoimi wrzaskami towarzyszącymi ataku na zarażonych. Doświadczeni patrzą z zażenowaniem. Tymczasem Carl wszedł do celi, w której leżał Hershel. Przyniósł on torbę pełną medykamentów. Pomimo zdziwienia i zadowolenia osób, będących przy rannym, Lori jest zła na syna, że sam wyruszył do więziennego szpitala. Carl natychmiast opuścił celę ze złością i rozczarowaniem. Przy kolejnej grupie sztywnych Dixon powtarza więźniom, żeby celowali w głowę, ponieważ tylko tak można zabić szwendaczy. Jeden z więźniów zostaje zraniony w plecy. Niespodziewanie lider zabija swojego towarzysza z wielkim okrucieństwem.

KaS #139

Komiks: Zeszyt #21

Ranny w nogę Allen prosi Ricka, by zajął się jego dziećmi. Towarzysz nie przyjmuje jego wypowiedzi, szuka jakiegoś rozwiązania. Prosi Axela, by pomógł mu go podnieść i przenieść w bezpieczne miejsce. Dale i Tyreese wrócili do swoich towarzyszy. Od razu pomogli im w niesieniu rannego. Gdy wyszli z labiryntu korytarzy położyli Allena na ziemii. Ty rozerwał mu nogawkę. Axel poinformował, że mężczyzna odpłynął. Rick chcąc odciąć mu część nogi został wstrzymany przez Tyreese’a, który nie chciał mu na to pozwolić. Ostatecznie Grimes zrobił co musiał by ratować przyjaciela. Allen obudził się krzycząc, lecz po chwili ponowanie odpłynął. Meżczyzna dalej tracił dużą ilość krwii pomimo wszelkich starań Ricka. Podszedł do nich Hershel, który stwierdził, że Grimes zrobił to wszystko źle. Greene wziął się do roboty. Odciął Axelowi pęczek włosów i zajął się rannym. Tymczasem Sophie i Carl stali przed ogrodzeniem, za którym znajdowali się szwendacze. Jak się okazało dziewczyna nie boi się ich, wręcz przeciwnie. Jest jej przykro, ponieważ wyglądają według niej na smutnych. Nagle spostrzeli mężczyzn niosących Allena, by oczyścić ranę, aby nie wdało się zakażenie. Gdy dotarli do wolnej celi położyli go na pryczy, przed wejściem Tyreese zdążył poprosić Otis, by ten przyniósł szybko ręczniki, szmatki, mydło oraz wodę. Otis nie był z tego powodu zadowolony, ale poszedł po owe przedmioty.

KaS #141

Serial

Glenn pomaga Carol zdobyć ciało, dzięki czemu kobieta nauczy się rozcinać brzuch nie uszkadzając wnętrza. Ma to na celu pomóc jej odebrać poród Lori, gdyby zaszła potrzeba cesarskiego cięcia. Kobieta postanawia sama zabić sztywnego. Rhee odciąga innych uwagę, podczas gdy towarzyszka zabiera zdobyte ciało. Wewnątrz grupa odbijająca jeden z bloków rusza dalej. Tym razem Rick uważa nie tylko na zarażonych, ale także na lidera. Dochodzą do drzwi, które ma otworzyć właśnie lider grupki. Zza drzwi wychodzi masa szwendaczy. Lider popycha jednego z nich na Ricka. Po wybiciu wszystkich Grimes podchodzi do mężczyzny. Mówią do siebie kilka krótkich kwestii związanych z ową sytuacją. Na koniec Rick postanawia wbić mu maczetę w głowę i tak też robi, z oczywistej przyczyny. Jeden z więźniów postanawia zaatakować Grimesa, lecz bez skutku, więc zaczyna uciekać. Również nieskutecznie, ponieważ wybiega on na zewnątrz, gdzie znajdują się zarażeni. Biegnący za nim Rick zamyka drzwi przed jego nosem. Chłopak zostaje pożarty, zaś Grimes wraca do swoich. Pozostali więźniowie zostają pozostawieni samym sobie w obiecanym bloku. W tym samym czasie Hershel doznał zapaści. Lori ruszyła mu na pomoc. Gdy mężczyzna powrócił objął szyję kobiety. Udało jej się uwolnić, a Greene ponownie odpłynął. Po pewnym czasie obudził się jako człowiek. Wywołało to uśmiech na wszystkich twarzach. Na zewnątrz znajdowała się Carol, która rozcinała brzuch sztywnemu. Ktoś ją niestety obserwował zza ogrodzenia. Rick oraz Lori dyskutują o swoim małżeństwie. Mężczyzna stwierdza, że jest ona dobrą matką, lecz żoną już nie. Również dziękuje jej za uratowanie Hershela.

KaS #140

Komiks

Do celi w której była Lori wparował Rick. Oznajmił, że Allen został ranny. Z celi wypadła Carol, która ruszyła do rannego. Na miejscu Andrea pocieszała mężczyznę, jednak ten upierał się, że umrze. Carol weszła do celi i pytała co się stało. Gdy kobieta wyjaśniła jej wszystko, na twarzy towarzyszki pojawiło się ogromne zdziwienie. Dale uspokoił ją. Po chwili kobieta zapytała o Tyreese’a. Axel odpowiedział jej, że prawdopodobnie znajduje się na sali gimnastycznej, by wyrzucić z siebie złe emocje. Do Tyreese’a dołączyła Michonne. Mężczyzna powiedział co w tej chwili czuje, na co ona odpowiedziała mu, że wie czego on potrzebuje w tym momencie. Usiadła na kolanach i przystąpiła do tego co chciała… Na nieszczęście Ty’a Carol była świadkiem wszystkiego, a w jej oczach momentalnie pojawiły się łzy. W tym samym czasie Maggie i Glenn korzystali z życia w zamkniętym pokoju. Odbyli krótką rozmowę o tym czy powinni już wyjść i sprawdzić czy wszystko w porządku u ich towarzyszy, lecz Maggie zaprotestowała. Jakiś czas później Michonne siedziała w swojej celi i przeprowadzała monolog mający zapewne na celu przekonanie grupy, by jej cela nie była zamykana co noc. Niespodziewanie w jej drzwiach pojawiła się Andrea, która była zdziwiona faktem, że kobieta rozmawia z samą sobą.

KaS #142


Wybaczcie, że dzisiejszy materiał nie pojawił się tydzień temu, ale miałem pewne problemy techniczne, które uniemożliwiły mi napisanie tego porównania. Co do dzisiejszego materiału byłem bardzo zdziwiony tym co wydarzyło się w komiksie, ponieważ czytam go pierwszy raz i nie zakładałem, że tyle emocji, w porównaniu do serialu, pojawi się do tej pory. Wydaje mi się, że w tym odcinku ukazała nam się cząstka Ricka dążąca do ricktatorship. A Wy co o tym sądzicie?

Źródła:

PyroTeknicx

Redaktor Strefy Walking Dead

Od roku pisze porównania z cyklu „Komiks a Serial”, a od siódmego sezonu w każdą niedzielę prowadzi dyskusje na TeamSpeaku dotyczące najnowszego odcinka, podczas emisji serialu.

Prywatnie mol książkowy, wielbiciel filmów produkcji amerykańskiej oraz słuchacz wszelakiej muzyki. Zainteresowanie grami przerodziło się w tworzenie serwisów, serwerów, w tym głosowych oraz udzielanie się na różnych portalach dotyczących seriali oraz gier.

More Posts - Website